Drljače

Od sledece godine najverovatnije plug ce ici samo posle kukuruza, a to je manje od 20 % od ukupne povrsine koju obradjujem. Ostalo sve gruberom ali kako ne bi drljaca gusila obavezno tanjiranje.
@milan11 Kod nas isto najvise povrsina su teske za obradu ali veruj mi da mnogo teze vuce zts 162 45 drljacu od 6 m u peskovitoj zemlji ili laksoj za obradu gde jednostavno tone drljaca i traktor vristi!
 
Od sledece godine najverovatnije plug ce ici samo posle kukuruza, a to je manje od 20 % od ukupne povrsine koju obradjujem. Ostalo sve gruberom ali kako ne bi drljaca gusila obavezno tanjiranje.
@milan11 Kod nas isto najvise povrsina su teske za obradu ali veruj mi da mnogo teze vuce zts 162 45 drljacu od 6 m u peskovitoj zemlji ili laksoj za obradu gde jednostavno tone drljaca i traktor vristi!
Mislim da će drljača svakako gušiti...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Radim gruberom sojista i strnjiku vec 3 sezone, spremac pa drljaca se kod mene pokazalo kao dobitna kombinacija, u laksim zemljama gde je sojiste, drljaca iz jednog prohoda odradi dobar posao...

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Od kad su dupli tockovi na mtz1221.2 idem sa spremacem od 6m sa ravnum oprugama brzinu vise tj. 1b 4rang. Probao sam i drugi prohod tanjiracom istom brzinim, traktor leti jednom reci "preporod"
 
@Matić
Gume jesu radijalne ali nisu duple.
@mixer87kac
Nakon jednog prohoda kratkom drljacom u sojistu nece sigurno gusiti drljaca.
Nakon psenice ako ide prskanje ide jedno tanjiranje a na nekim parcelama gde se ne prska ide 2 prohoda tanjiracom.
@srdjan7
Na classu 96 svi su nozevi na secki novi postavljeni i radi perfektno i sitno, ali mase ima prilicno dosta u dobrim godinama pa je neophodan jedan prolaz tanjiracom.
 
Nema veze jesu li novi...ali nazubljeni da budu...na Laverdi ne ostaje nista iza-dok na Zmaju nije tako,iako su secke identicne.vidim novi klinovi za tupanjca sad imaju dole navareno malo,pretpostavljam radi manjeg trosenja...jel radio neko to u kucnim uslovima?
 
Nema veze jesu li novi...ali nazubljeni da budu...na Laverdi ne ostaje nista iza-dok na Zmaju nije tako,iako su secke identicne.vidim novi klinovi za tupanjca sad imaju dole navareno malo,pretpostavljam radi manjeg trosenja...jel radio neko to u kucnim uslovima?
Kako mozes sa uporedis zmaj sa laverdom? Dal su obrtaji isti? Snaga motora dal je ista na oba kombajna?
 
Kakve veze ima snaga kombajna sa radom secke?!poenta je da su secke iste,samo u nozevima je razlika.zmaj bi(da su isti nozevi na oba) cak trebao bolje da sece zbog manje brzine vrsidbe u odnosu na laverdu.izasli smo van teme.
 
Kakve veze ima snaga kombajna sa radom secke?!poenta je da su secke iste,samo u nozevima je razlika.zmaj bi(da su isti nozevi na oba) cak trebao bolje da sece zbog manje brzine vrsidbe u odnosu na laverdu.izasli smo van teme.
Ne moze motor od 105ks da ti odrzi konstantno iste obrtaje secke. Cim kombajn uzme malo vise mase ili zelene odmah motor oseti(umre) i padaju obrtaji secke. Dok kod motora 150-200ks motor je jak i secka guta sve bez da padaju obrtaji. Nek kaze neko iskusniji nesto... Tema nek se prebaci vezano za secke,kombajne.
 
Ne verujem da motor može toliko da izgubi obrtaje pa da se odrazi na obrtaje sečke... Pre će biti do same sečke tj lokacije. Previše nazad, noževi tanki tj lagani, nema kontra noževa... Srđane, ako ti nije teško, škljocni neku sliku tih LaveNDRinih noževa( može i položaj sečke u odnosu na valjke) pa okači u temu sečke. Ili šibni pp. Baš me zanima kako izgledaju ti nareckani. A kad sam već zaglibio u off, samo ću dodati da sam ubrzavao Dragonov adapter (ne previše) i sečku (takođe skromno) i stavljao kontra noževe dole na sečku... bolje je radio ali je zbog toga često urnisao kraj od šeskant osovine kao i duplu remenicu. Skinuo sam kontre, a možda i usporim samu sečku jer svakako moram tanjiračom preći njivu.
 
Има ли неко (или је имао сличну дрљачу)? Може ли ово да прође?


Један овде је увезао доста дрљача из Аустрије и Немачке али су остале мање и са једним ротором. По мојим мерењима, ово је захват 3,8-3,9. Вукао бих је са трактором од 90 КС, за кога тренутно немам дрљачу или сетвоспремач. Ове (полу)тешке нове не могу сада, а ни не знам шта би ми одговарало, овде до сада их и није било, један је купио па ако успем да пробам ове године.
 
Nazad
Vrh