Duvan -- opšta tema

Mom je danas 14 dana i nikao je, doduse greje se kaloriferom... Od fungicida balb i ridomil, a prestiz radimo po rasadu dan pred iznose je 100ml na 10l vode na 100 kontejnera i speremo sa 10l ciste vode..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jel ima neko ko prodaje duvan? Ne za preprodaju nego za koriscenje? Posto uvek kad nadjem 1-2 kile ok pa par kila podvali neki jak i gorak

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Kod nas je solidno niklo. MI smo zadovoljni. Malo ga koci ovo hladno vrijeme. Da li ste razmisljali sta cemo za ovu godinu? Cijene plina su otisle u nebo. Da li se uopste isplati susenje na plin? Mi smo ove godine smanjili povrsine za nekih 30% da je srece da ga nismo nikako sadili ove godine.
 
U planu je sredinom idućeg tjedan krenuti, možda i nešto ranije, sve ovisi o vremenu, a i rasad sam malo bolje ošišao pa sad više nabija u žile nego prema gore...
 
Ja nemam pojma kad ce krenuti kod nas. Otkako smo poredali na vodu nisam mu prilazio. Nesto mi se toliko ogadio zbog svega. Da imam kome prodati rasadu bez razmisljanja bi je prodali.
 
U vlagu je posađen, ali isti problem, vjetar isušuje i ubija ga, vjerujem da će i kod mene biti jedan dio problematičan...
 
Kod mene opet ista prica od prosle godine..
248f6bacd6f7caa2408cdfb41ba3526f.jpg
12d447160275ac4e19cc5e3da56fa696.jpg


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kod nas trenutno stanje katastrofa. Prestali smo sa sadnjom. Moramo cekati kisu. Na parceli od 4 ha spremimo 1ha i posadimo. Juce kad sam otisao vise od 50% se osusilo. Ne znam sta raditi da li pretanjirati pa ponovo saditi kad uslovi dozvole.
 
Kod nas krenulo loše, nešto se i posušilo, a sad su to popratili led i kiše, pa je i potopilo nešto sigurno. Bit će ovo čini mi se prekretnica duhanu ...
 
Kakvo je stanje sa duvanom.? Ja moj juce drugi put spartao lepo napreduje

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ekipo jesu li prvi listovi na susenju vec? Kod nas ima ljudi koji su brali oko 1-og. Mi necemo jos dok okopamo.
 
Nazad
Vrh