Elektronska kontrola setve

Ja imam H&L , ne znam dal je radila par jutara kako treba inod tad brlja.
Kad zovnem prodavca turska mast ovo ono curi iz kicista zamasti senzor , ma suv ko barut.Nema cime ih nisam brisao.Cetkicama,krpicama , odmascivao itd itd.

Cim malo prasine ode na senzor gotovo, pisti haos, rastojanja od pola metra do metar

Ne znam kako kod drugih ali na mojoj diskosnoj su se skuplja prasina haos na senzorima.
Posle lupam 10 jutara imam 2-3mm prasine.

Dosao sam sam do toga da se razmisljam da dovlacim crevo od kompresora i cevcice da duvaju prasinu van baterija.



Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Problem su senzori, mene je zezala prosle god. malo malo pa pisti bez ikakvog razloga. Sada su zamenjeni sa ovima i radi perfektno, ni jednom nije zapistala a da nije bilo potrebe, sunce, prasina nista vise ne smeta!

Proizvodjac je to uradio bez naknade i prihvatio odgovornost, mada je i meni spominjao nekakvu mast a vidi se dole da je suvo kao barut, jbg. mora malo da se pere, bitno da je otklonjen nedostatak.

 
Ja imam isto H&L ,i samo svetlost zeza kad je sunce bas nisko pred samo zalazenje,prasina nista,nikad nisam cistio senzore.
 
Oni stari su dosta uvuceni skoro pa poravnati sa plasticnim delom i verovatno kao takvi sve im smetalo, a ovde je to normalno izboceno kao i kod drugih senzora i rade perfektno.
 
Isto su kao kod tebe izbaceni senzori,prosle godine sam uzeo kontrolu setve.Jedino ja imam sa jedne strane imam 1 senzor a kod tebe 2 kao,ili sta god da je to u pitanju.
 
Trebalo bi da proizvodjaci kontrole prodaju zasebno i senzore. Na staroj Nodetki sam imao Agroelektronikinu kontrolu, znam da oni prodaju posebno jer sam narucio pre 4-5 godina senzor kod njih posto je stencu nemackog ovcara bilo zanimljivo da cima i gricka kabl na jednoj bateriji. Jedino se ne secam cene.
 
Ne znam da li je ovo pitanje već postavljano. Uz sijacicu sam dobio ovu kontrolu sjetve. Radi se o OLT sijačici. Kontrola je od od sijačice sa 12 reova,a sijačica je sada 8 redova (4 reda su skinuta(. Pitanje je da li ova kontrola može da radi bez ta 4 reda ili će ih stalno prijavljivati kao da ne siju?
2470ddd7d49a58c4a25a134a44c23506.jpg


Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Hvala na odgovoru. Iskreno prvi put se susrećem sa kontolom pa zato pitam

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh