Enterijer traktora (unutrašnjost kabine)

zorancile je napisao(la):
Da bi kabina bila tiša morala bi da se odvoji od menjača i da se stavi na 4 gumena nosača i da ima svoj patos. A na taj patos stavi gumu.
a da li bi mogao postojeci patos da se izdigne preko menjaca,da se ne dize cela kabina,pa na njega guma?
 
Ako se pravi ravan pod u kabini, onda se moraju i sve pedale produžiti, što može biti popriličan posao dok se sve uklopi.
Pod mora biti fizički odvojen od menjačke kutije a kabina postavljena na gumene nosače da se što manje buke prenosi u kabinu.
Inače sam svojevremeno video jedan model turskog Masej Fergusona tipa IMT 577 koji je delimično imao podignut pod, do polovine menjačke kutije, taman da se pedale ne menjaju. Sve je to onda prekriveno sa nekoliko slojeva gume i ostatak kabine je lepo tapaciran. Mogu ti reći da je u tom traktoru buka bila jako mala.
 
kako je čovek napravio kabinu
33a9b4o.jpg
 
Evo to je taj IMT 577 što ga spominjah.
Čovek je sam napravio kabinu, naravno na osnovu fabričkih nacrta...

Šteta što je umro.
 
Može to da se napravi, pitanje je samo ko bi to hteo da plati. Onaj ko ima stari traktor verovatno nema novaca za takvu investiciju, a onaj ko ima novaca, taj već ima noviji traktor sa dobrom kabinom.
 
Sad se setih. Ima ovde još jedan majstor što radi tako nešto, i to isto jako dobro...
Zaintersovani za njegov tel samo na pp.
 
Pre dve godine je bila, ako se dobro sećam, oko 1200 evra.
Ali isto tako zapravo dobro urađena.
 
Jedino mi tepih neleži, prašina, blato,...
Guma je bolje rješenje, i da se može izvadit pa oprat.
 
Nazad
Vrh