FREZA prikljucak za traktor

Koliki je odnos kardan osovina freze?ako je dosta brza onda je i mnogo teze raditi sa njom treba jaci traktor.Mada i prepoljac moze da se ubrza menjanjem mesta zupcanicima

Sent from my S31 using Tapatalk
Ne mogu ti to sad reci u brojkama, ali je jako brza i da, treba malo jaca masina za okretanje, ali spram jacine traktora, odaberi duzinu freze.
Ja sam je jedne prilike pozajmio od komsije, duzina freze 2.05 i terao je sa ovim novim tafeom, 47 ks. Nije mu slatko, ali ide, dok 539 sa njom nema sta da trazi.
Prepoljac i kod mene su mnogi ubrzavali da bi dobili na kvalitetu rada, ali su ubrzo rasturali reduktore ponovo jer su crkavali lezajevi. Jednostavno, sklop reduktora na njima nije predvidjen za tako veliku brzinu okretanja.
 
Evo ja sad ispitujem trgovce za obrtaj rotora pa niko nezna, biće red na licu mijesta okretati i brojiti.
 
Kupio moj prijatelj 160 za mali mf, mislim da je za fergu taman 165 ali radna širina ne ukupna. Cijena je čini mise bila oko 1300e
 
Ne mogu ti to sad reci u brojkama, ali je jako brza i da, treba malo jaca masina za okretanje, ali spram jacine traktora, odaberi duzinu freze.
Ja sam je jedne prilike pozajmio od komsije, duzina freze 2.05 i terao je sa ovim novim tafeom, 47 ks. Nije mu slatko, ali ide, dok 539 sa njom nema sta da trazi.
Prepoljac i kod mene su mnogi ubrzavali da bi dobili na kvalitetu rada, ali su ubrzo rasturali reduktore ponovo jer su crkavali lezajevi. Jednostavno, sklop reduktora na njima nije predvidjen za tako veliku brzinu okretanja.
Ne ubrzava se ona na reduktoru on ostaje kako jeste,ubrzava se zamenom mesta zupcanika u bocnom kucistui okretanjem ploce

Sent from my S31 using Tapatalk
 
Ne ubrzava se ona na reduktoru on ostaje kako jeste,ubrzava se zamenom mesta zupcanika u bocnom kucistui okretanjem ploce

Sent from my S31 using Tapatalk
Onda moja greska, izvinjavam se.
Bilo kako bilo, moj izbor po pitanju freze uvek bi bio neki polovan howard, pegoraro, u dobrom stanju...
Uostalom, tako sam i uradio.
 
Evo sad sam pronašao sve podatke o frezi Shaktiman Indija. Ima ih oko 20 modela i uglavnom sve imaju brzinu rotora oko 240. Jedino mi se to malo ne sviđa sobzirom da moja fpm ima 280 obrtaja a time i prednost u bržem kretanju traktora. Sve ostalo je u prednosti Shaktimana, zubčasti prenos i veća težina freze.
 
Važna je obodna brzina noževa. Ako Shaktiman ima noževe na većem promjeru, možda su obodne brzine jednake ili je čak kod Indijke veća. Jedan moj susjed ima Shaktiman sa 6 noževa po flanđi i frezanje je kvalitetno uz solidnu brzinu kretanja (odokativno).
 
Prečnik rotora sa noževima kod shaktiman je 480 kod fpm je 470, mala je razlika i opet fpm ima prednost.
 
Evo računice.
Fpm obodna brzina noža 413 m/ min.
Shaktiman 363 m/ min.
Fpm ima za 14 % veću obodnu brzinu od Shaktiman.
Ako Shaktiman ima kvalitetniju izradu i pokazuje veću izdržljivost na ekstremnijem radu to jest ima duži radni vijek onda je tih 14 % bržeg rada zanemarljivo. Cijene kod mene su skuplje fpm. Moja fpm 2018 g je bila 1600e bez kardana a sad je vjerovatno oko 1700 do 1800 e, a Sahktiman iste dimenzije je oko 1350e. Samo neznam dali su pomične freze kao moja skuplje od fiksni pošto nema saktiman pomična da bih mogao uporediti cijene.
 
Na IMT 619, obrtaji rotora su od 155-225.
Ja sam kod mene napravio par zupčanika koji daju oko 260.
Tako da bih ja rekao da je ta indijska dobra.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Te Sahktiman freze su preplavile Bijeljinu, imaju 2 trgovca Tafe freze ali o njima nemogu da pronađem nikakve podatke.
 
180 obr/ min ako je ta freza, to je previše malo, jedino ako će radiri umjesto pluga ali za oranje imamo plug.
 
Jesi li siguran da je ovo od fap freze?Nisam ynao da imaju modeli od 150 cm i od 360
 
Ako je to to previše je mala brtina. Ja bih volio kad bi mogle raditi oko 350 obrtaja e onda bi parirala roto drljači.
 
Nazad
Vrh