Grla za izložbu - Fotogalerija

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
Pojas je negde oko 25-30 eura bio pre tri god kad sam kupio mada se moze jeftino napraviti kad budem imao vremena uslikati cu ga pa ga sa slike mozes prekopirati da nepucas pare bezveze uzmes par vojnickih kajisa uskih i gotovo. Marker sa bojom je poseban i on ide na pojas lako se kaci boja ima vise ako koristis vise ovnova da znas od kog je ostala ovca sjagnjena marker je trenutno 400 din i moze posluziti bar za 30 ovaca sve ovo imas u firmi Inpak 0637786987 :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1294427007[/time]
_________________________________________________




Da ne bih popio licnu od @Maestra bolje da od pocetka idem ovako.
 
rajko gmilanovac je napisao(la):
Pojas je negde oko 25-30 .......................



Da ne bih popio licnu od @Maestra bolje da od pocetka idem ovako.

Nema ličnih bata Rajko, sve sa namerom da bude kvalitetnije, pristupačnijei da što veći broj ljudi može da vidi!!!

Super odradjeno za svaku pohvalu, uz jednu sugestiju: kada ubaciš prvi link, daš jedan razmak i na to mesto sa Paste stavljaš drugi link, ponovo razmak .... i tako sve do četvrtog. Inače u ovom formatu staje četiri Thumbnail-a (sličica) u jedan red. Ako hoćeš da staviš 8 fotki, onda posle četvrtog daš novi red (Enter) i nastaviš da slažeš!

:ppozdrav:
 

jutros u 7h je doso na svet melez
Post je spojen: [time]1296581518[/time]
_________________________________________________


ponosni tata meleza
 
ovo je izgleda kombinacija W a ovan Sarole koliko se meni cini :sta: :ppozdrav:
koliko vidim radjaju se sa malo vune, dobra je ovo kombinacija imam u planu nesto slicno ::namigivanje::
mozes li nam preneti iskustvo, kako je proslo jagnjenje jel ovca krupnije ili sitnije konstitucije i da neko napokon kaze tezinu, tezinu ovna sarole, koliko ima odprilike kilograma, ako si merio skoro? pozdrav
 
kombinacija teksela i w kod prve je jagnjenje proslo solidno lako ali kod druge bilo je problema moro sam pomagati inace ovce su mlade drugo jagnjenje oko 80/90kg. a na drugoj fotografiji je isto melez jagnje bergamo i w.
Post je spojen: [time]1296646435[/time]
_________________________________________________
slike ovna su kada je imo godinu u maju sada je mnogo veci mislim tezi
 
jesi li siguran da je texel,po boji testisa i glave vuce na sarole,a ima crn nos i ocne kapke kao texel...
nisam siguran sta je u pitanju,da je kvalitetno tovno grlo to se vidi odmah
 
3163wn8.jpg

Post je spojen: [time]1296598834[/time]
_________________________________________________
ovo je ovan iz direknog uvoza iz francuske,bio je jagnje od 50kg,inace je kupljen od djordjeta u vrlo losem stanju,slikan je u novebru 130kg,inace je kupljen pocetkom septembra sa 110kg i pun prazita,vuna mu je otpala,sada izgleda bolje i vuna mu se vraca,inace je ovan 4 ipo godine
Post je spojen: [time]1296625156[/time]
_________________________________________________
pokusacu da slikam mladog ovna od nepunih godinu dana koji lepse izgleda i njegovih 95kg,taj mladji ovan je odhranjen kodmene cenim da od 2 godine ce imati 140-150kg ako bude napredovao kao i do sada
Post je spojen: [time]1296673679[/time]
_________________________________________________
voleoh bi da cujem vase misljenje o ovnu,hvala
 
miladinovic je napisao(la):
jesi li siguran da je texel,po boji testisa i glave vuce na sarole,a ima crn nos i ocne kapke kao texel...
nisam siguran sta je u pitanju,da je kvalitetno tovno grlo to se vidi odmah
uzo sam ga na sajmu u novom sadu prosle godine od nikodijevica trebo bi da bude tex barem sam ga kupio kao tex a sad staje :sta:
 
onda bi trebalo da je texel ali to sto ima crvenilo po glavi ne znam dal je do retke dlake ili...,zbunjen sam iskreno.
imas li mozda neku svezu sliku od skoro?
 

jutros u 6h na svet doso melez tex / w na prvij slici a nadrugoj melez od nepuna 3 dana muski. i zenska od 2 dana isto melez tex/w
 
bome jeste vec drugo jagnje koje jedna noga ostaje unutra adruga sa glavom napolje i tu zapne a i sve su sada prvo jagnjenje
 
cudime sto nisi ubacio sarole mesto teksela,mlogo laksa jagnjenja i po mojim iskusvima brze napreduju jaganci,ja imam i sarole i teksela u cistoj rasi,imam i bergamo ovce na koje pustam sarole na pola a teksela na drugu polovinu i mogu ti reci da bergamo/sarole mlogo lakse jagnjenje i brzi prirast
 
nisam bio upucen toliko sto se tice sarole ali dogodine ili pre zavisi od vremena sigurno ocu. sad sam merio jednog meleza t i w za sest dana osam kila neznam mozda je to normalno ali dosad nisam imo tako nesto. :sta:
 
Nazad
Vrh