Herbicidi u suncokretu

Не може клетодим, опрскао сам против сирка, сад треба широколисне.
 
А, видиш, до сада сам ишао пола дозе, у последње време мало више и одрађивао је све. Прошле године при дози од 0.75 по ха није било најбоље тако да ћу сад пуну дозу од 1.2.
 
Znam, svake god drugacije....ali nekako mi je lakse kad podelim, evo sad kad sam prskao uskolisne vidim nice kao posejano, malecna glavice trave nove par cm, da sam ispucao punu dozu, ne znam sta bih....plus ovo ludo vreme, vetar non stop...nadam se da cu bar 7 dana uspeti izvuci izmedju splita, vidim da krece opet vetar kod nas od srede
 
Значи, прскаш 3 пута: 2 пута против широколисних и онда уске?
 
4 :riba: oba delim u split....jes da ima vozanja i zezanja, ali mi se bolje pokazalo, uvek izadju nove travke kad dodjem drugi put, posebno na ovakvo vreme ove god...pre sam ostavljao pred zatvaranje redova za uskolisne, onda skontam da dosta ostane ispod njega sakriveno i tu ne mogu nista tako da peglam ranije. Da se ogradim, nemam puno zemlje, da imam pitanje je da li bih se zezao tako
 
Zasto ne bi smeo ?.Kolicina koliko pise u upustvu,bese 1 ili 1.2l/ha,nemoj smanjivati.Jedino ja kad idem viballom gledam da bude malo veci suncokret,mada oporavi se uvek ,bolje nego ambrozija da prezivi,napravice puno vise stete po prinos nego viballa,ako i ima nekog uticaja na prinos uopste.
 
Jel Takomir (Listengo) radi samo širokolisne korove u klirfild suncokretu?
 
Poslednja izmena:
Sa čime oprskati za uskolisne korove, ima li neka jeftinija varijanta. Malo muharike, pirevine i semenskog sirka, al sve sitno za sada.
 
Za semenski sirak može 1 L ali za rizomac mora 2 L. U uputstvu ne piše da treba okvašivač ali ga u poslednje vreme stavljam u sve živo, kao i Dijamant margarin.
Ako država nabavlja Rafale zašto ne bi i mi?
 
Nazad
Vrh