Imt 506 - motokultivator

Nožiće je najbolje oštriti tocilom sa malom brzinom da nebi pregorevali. Mada, većina oštri brusilicom ne obraćajući pažnju na pregorevanje. Bolje i tako nego kositi tupom kosom.
 
Moze brusilicom polako bez preteranog pritiskanja da nepregori, samo malo osecaja. Zato sam dimer za svetlo ubacio u jednu razvodnu kutiju i povezao na produzni kabl, usporis sta hoces pa tako i brusilicu bas zbog ostrenja raznih motika, nozeva, poliranja farova itd.
 
Да ли имате ознаку снаге (w) тог диммера и колика је снага (w) брусилице?
 
Nazalost nemam oznaku , ali znam da moze 10A struje da gura (nemogu da se setim dali sam menjao trijak u njemu sa jacim), tj oko 2000W.
Brusilica je mala 800w, dimer trazis klasicni (neznam dali ima elektronski) i sto jaci moguci npr 700, 1000 w, ili uzmalo muke napravis taj dimer od elektronike za stelovanje brzine usisivaca isto je to i sigurno je za 16A struju. Imaju i brusilice sa podesavanjem brzine obrtaja, ima ih po buvljacima za sitne pare i za te stvari sluze odlicno ostrenje alata, motika
 
Problem je sledeci. Pustim gorivo , nadrukam na karburatoru , ona upali uz veliku turazu i ugasi se. Posle toga nece da upali sve dok ponovo ne nadrukam i opet upali i tako u krug. Jel ima neko ideju u cemu je problem ? Kao da ne dobija gorivo.
 
Vuce ti negde vazduh proveri crevo sto dovodi vazduh, proveri mozda nije to.


Kod polugice menjaca ima cep koje se tu ulje sipa i koliko?Da li ima jos negde da se sipa ulja osim dole u mostu gde idu moticice i filtera za vazduh?
 
Problem je sledeci. Pustim gorivo , nadrukam na karburatoru , ona upali uz veliku turazu i ugasi se. Posle toga nece da upali sve dok ponovo ne nadrukam i opet upali i tako u krug. Jel ima neko ideju u cemu je problem ? Kao da ne dobija gorivo.
skini karb i ocisti sve i produvaj. Ako je radilo sve kako treba prosle sezone verovatno je nesto zacepljeno
 
Vuce ti negde vazduh proveri crevo sto dovodi vazduh, proveri mozda nije to.


Kod polugice menjaca ima cep koje se tu ulje sipa i koliko?Da li ima jos negde da se sipa ulja osim dole u mostu gde idu moticice i filtera za vazduh?
Ulje iz menjaca se ispusta tako sto se sa donje strane isTog imas sraf za srafciger i njega izvrnes , a naliva se tako sto se skine inbus cep ispod karburatora na menjacu, a ne cep kod poluge menjaca. Ide oko 3dl sae 80 ili do k nepocne da preliva kad sipas.
U mostove neide ulje nego mesavina sae80 i tovatne masti 1:1 . Otvor za gornji most je ispod plehanog poklopca kvacila .
Uostalom evo to pdf pa skini i prostudiraj:
https://fergusontrgovina.rs/IMT-506-uputstvo.pdf
 
Problem je sledeci. Pustim gorivo , nadrukam na karburatoru , ona upali uz veliku turazu i ugasi se. Posle toga nece da upali sve dok ponovo ne nadrukam i opet upali i tako u krug. Jel ima neko ideju u cemu je problem ? Kao da ne dobija gorivo.
Nema kod nje neke velike matematike, veliku turazu dobija onda kada nema dovoljno goriva, obicno kada joj nestaje benzin tada dobro nabije turazu i ugasi se.Kada stoji preko zime hoce benzin da odvoji talog, on padne na dno karburatora, razvijes onaj stopli, kljuc 17, proveri je l ima talog, izduvaj diznu onu koja izvlaci gorivo, proveri ovu gore, skini je, nadrukaj gorivo nek izdje i na onu rupicu jer hoce sljam da udje i onu cev koja ide u solju karburatora.Verovatno je u pitanju dovod goriva iz karburatora a ne do karburatora.To se desava skoro svakog proleca kada stoji malo duze.
 
Скини славину, растави и очисти. Карбуратор вуче више горива него што славина може да пропусти. Ситница.
 
Кад одврнеш шраф од доле са карбуратора узмеш цевасти кључ 8-10 и одврнеш главну дизну. Али ни ту није проблем него славина.
 
Ево прво скидање свећице после неколико година. Није лоше како сам очекивао.
ddb7b942127266d10cf81c3c2cc95602.jpg
 
Skidao onaj sraf odozdo i onu diznu sa strane. Jel ima jos neka dizna ?
Imas diznu onu glavnu bas gde je sraf 17, mozes kljucem 8 ili nekim kljestima da ga odvijes i procackas, proveri onu iglu u karburatoru, razvijes gore sajlu i izvuci onaj siber sa iglom, hoce da se otkaci ona pa ostane u dizni, desava se svasta kod 506, nezamislive gluposti.
 
Imam problem sa gasom koji je nekako povezan sa ler diznom, kada je zavijena do kraja guši se u freziranju, kada je samo malo popustim, freza dobije normalan gas i snagu. Gledao sam, nije zapušena, čistio karburator, menjao creva za vazduh i smešu do i od karburatora, pritezao šelne, ali i dalje isto. Kao da smeša ne valja, premalo ili previše vazduha.
Imao sam ovaj problem i pre 15-ak godina i rešio sam ga tada, ali se sad ne sećam šta je bilo u pitanju...
 
Лер дизна мора да буде заврнута до краја. Иглица у карбуратору треба да је подешена у шиберу на први зарез од горе( тако да даје најмање горива). Тело дизне у коју улази иглица не сме да буде потрошено, ако је потрошено дими на лер гасу и гарави свећицу и на крају цркава свећица, пролази више горива а мање ваздуха. Ако је овај проблем обично на мало додавање гаса угуши мотор.
 
Видећу данас ма ком зарезу је иглица, мислим да је на другом од горе. Иначе сам њу и дизну у карбуратору мењао пре пар година, па нисам ни гледао да ли је потрошена.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Ипак је проблем био у запушеној лер дизни. Када сам је гледао, учинило ми се да је чиста, али је отвор превише мали да би се запушеност видела голим оком. Прочистио сам је лицнастом жицом и сада све ради како треба.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh