IMT 577 vs. Mtz 82 vs. Rakovica 76

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jako cuci. :) Volan mi kod stomaka, oko desnog kolena su mi sve rucke od hidraulike, kardana i rucne pa kako pomerim nogu jednu moram pomeriti jedino leva noga nesta ne dira. Treba samo da vidite proceduru za ulaz i izlaz..
 
Da mu je jos menjac pod rukom a ne pod nogama,i hidraulik tj upravljanje vislje bilo bi idealno.
Upravljanje hidraulikom je na pravom mestu a upravljanje sa pomoćnom hidraulikom za spoljne potrošače je na boljem mestu nego na MTZ samo što je pomoćna pompa puno slabija od ruske i to je loše na IMT-u. Ručica menjača nije baš najsrećnije rešenje možda je zgodnije sa strane al opet ovako možeš da uđeš u traktor i na desna vrata pa ajd ....:osmeh:
21engbb.jpg
[/IMG]
 
@Zrine 892 ; Kako Imt nije ništa promenio?Zašto lupaš gluposti?Ppromenio je prednju vuču,promenio je menjač(sad je potpuno sinhronizovan),promenio je kabinu,promenio je hidrauliku,promenio je kočnice (sad su "mokre") i sve su promene na bolje!Pa šta hoćeš više od jedne fabrike koju rođena država sistematski uništava!A šta su MTZ-ovi promenili?

Promijenila je ono što sam nabrojio. Pa čak i više od toga. Nije mi se dalo pisati o tome...
Koliko sam ja čuo za te mokre kočnice nije se nešto pokazala. Prednju vuču su napravili jer su imali automatsko paljenje i gašenje na IMT-ima.
A šta misliš da u Bjelorusiji sve krasno ? I tamo je bijed i jada. Možda čak i gore nego ovdje kod nas. Samo mi nismo svijesni toga.(malo sam ošao u off topic )
Ali eto oni uspijevaju i dalje proizvesti traktore...


Bubu za to što pričaš podignute kabine, menjač ovaki, prednja vuča onaka. Za to se sve masno moralo dodatno platit ?
 
Ja imam rakovicu 65 od 86 godine, ali planiram u bliskoj buducnosti da uzmem rusa, imam zemlje gde rakovicom mogu da orem prvom bez problema, ali imam gde mora treca spora i to kuka traktor kad ore, tako da planiram da uzmem rusa jer gledam ove koji imaju zavrsavaju posao bez problema. Jedan prijate;lj je imao r76dw i gledao sam kako ore sa njom, dosta bolje podnosi i brze radi nego r65 sto je logicno, ali i on je prodao i uzeo dva rusa.
Tako da moje mislje nje isto ide 1.MTZ 2.IMT 3.IMR ali to je samo sto se tice oranja, za druge stvari rakovica mi je mnogo btrza i okretnija.
To je moje misljenje i ako posedujem rakovicu 20 i kusur godina
 
A dobra je ova prica o udobnosti traktora,ja se stvarno pitam zasta vama sluze traktori.Ako ocete udobnost lepo kupite auto pa na drum i gas,a traktor je traktor.Najbolje resenje je lepo da svi skinete kabinu i tako da terate i svi traktori ce biti isti po udobnosti i buci.
 
Ova tema mi sve vise lici na temu zatvaranje zimske brazde:haha:niko ne kaze imt je bolji od belarusa zbog toga i toga i belorus je bolji od imta zbog toga i toga.Meni se licno naj vise svidja Zetor 7245 ufff:cool:http://www.gamemoding.com/farming-simulator-2011/tractors/zetor-7245.html

Pa ne znam sta bi neko trebao da kaze. Npr: Rakovica ima bolji hidraulik od imt-a, ali zato kod MTZ-a je jos bolji ili IMT 577 je dosta brzi od rakovice i tako nesto.
Svi znamo zasta nam traktori prvenstveno sluze i na kojim poljima ih mozemo uporedjivati, ja sam samo naveo u oranju sta je bolje, a za ostale operacije isto koji je bolji
Bez ljutnje :ppozdrav:
 
Jedan poznanik i neki njegov rodjak su se pre 2 godine opremili sa 2 imt 577 dv (znaci svako sebi po jedan, da ne bude zabune), bio onaj popust od ministarstva. Elem , u prici ih hvale:ideja:,... ali sam od drugih ljudi cuo da se kaju::namigivanje::, cim su ih doterali, posle par dana vec su dolazili serviseri, nisu hteli da dizu poluge, pa su valjda menjali pumpu,dalje, hladnjak procureo i isteko antifriz, serviseri im rekli da mogu da im zamene hladnjak, ali je istog kvaliteta ko i taj sto je procureo:haha:, pa je bolje da stave od nekog drugog proizvodjaca o svom trosku ...instalacija im nije radila ko svet, a jos su bile probne table na njima....


Dakle, ako su iste ili slicne pare u pitanju, uvek bi dao prednost rusu 82.1(zadnji put kad sam zvao cena je bila oko 18000e). Da bi kupio imt 577 morao bi da bude znatno jeftiniji , a i onda bi se premisljao debelo.
 
komedija od teme :haha: ja moj 577 iz 82god. necu nikad da prodam to je no1 traktor iz imt-a vozio ga po reci voda u kabinu ulazila,vucem 3 prikolice kad berem kukuruz imam toliko toga da napisem o tom traktoru neznam sta bih pre... imam i dva 539 a vozio 549,558,560,565,5106,5135,5136. svi su oni ok ali 577 je u svemu i svakom pogledu najuskladjeni sa snagom,prenosom hidraulikom i brzinom 45km\h za manu ima siroke gume pa je problematican na snegu dubokom blatu,kocnice su im problematicne jer ulje nagrize gumice zbom manje upotrebe zimi... a buka u kabini jeste preterana ali tapaciranjem bi se to smanjilo. rusima kabine pravi neka strana firma iz neke druge drzave a da ih rusi prave nebi bili daleko bolji od nasih kabina.. rakovicu nikad nebih kupio ni uzeo dzabe da mi je daju. kod nas u selu je koriste za sejanje kukuruza zbog brze hidraulike i okretljivosti... ja za to koristim 539 i sve lakse radove. po meni imam najbolje izbalansiran vozni park za potrebe domacinstva za obradu do 30hektara.:osmeh:
 
Hmm udobrnost da nije bitna,pa kome nije bitna nek ubaci panj pa nek sedne na njega i radi eto taman ce mu ostati sediste da dobije koji dinar,i sigurno nece provesti po 1000rc godisnje u traktoru.
A to za auto kolko vozis auto vozis ga duze ako ides na neki odmor i slicno,drugacije retko ko vozi vise od 5-6 sati u autu dok u traktoru provedes 5-6 sati ko od sale.
 
a kolika je potrosnja u oranju. * *577. ** rakovica 76 * i belarusa 82. * * * *dali neko gleda na tome koj najmanje trosi? pa onda se odluciti koj kupiti.
 
Ma IMT 577 star 30 godina i MTZ star 30 godina ima IMT da ga pocepa k'o svinja mastan dzak,po udobnosti je mama spram rusa,preglednost,hidraulika,boja,sediste,podesiv volan,2 sirine guma ma sve ide u korist sedmice. Sedmica je baabo.
 
Pa to sve sto si napisao je uglavnom zbog kabine, rus je neudoban zbog te male kabine i sediste je lose ...preglednost, opet zbog kabine.hidraulika kod rusa je bolja, + prisilna...boja , pa oba su crvena, ....
 
Al je IMT crveniji.
Jesss dobra hidraulika na rusu i zato ga neke komsije vole kad dodju sa njive ostave podignut prikljucak i ujutro se samo poslepaju ne moraju da kupuju akumulatore i pale na kljuc,plus za rusa. :osmeh:
 
Nisam mislio na tu kandzu, ali je i to dobra stvar(izuzetno dobra), vec na mogucnost prisilnog rada.
 
Mnogo cesce zatreba plivajuci hidraulik u oranju nego prisilno spustanje,ne znam sem za oranje za sta se i koristi tj nikad nismo imali potrebu za njim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh