JCB Fastrac

gregorije83 je napisao(la):
po kvalitetu tikane, nemislim sigurno na ripne na gumama
tikane?wtf?

u mom postu nema nigde ni zrno ironije,pocetka svadje,podsmevanja.....
pa mi nije jasno sta ti to znaci?

a i opet nisam dobio objasnjenje po cemu je jcb bolji od ostalih!
 
u svakom tvom postu ima podsmevanja, ironije, pocetka svadje.........
ali ajde da se pravimo da nije tako.......

mislim da je najbolji,ali i ako nije onda je jedan od najboljih....pricali smo na sajmu sa dilerima koji ih zastupaju u raznim zemljama u evropi.....kazu da nemaju zamerke, traktori se jednostavno ne kvare, servis apsolutno nema posla(sto je najbitnija stvar), imaju dobar odnos tezine i snage, oprema u kojoj se nude je strasna, suspenzija prednjeg mosta i kabine je standardna oprema, kao i pet pari izvoda,kao i jos mnogo toga, svi sparaju u fasttrake, nemogu ni da se setim svega, sedeo sam u svim traktorima, i fendu i maseju i klasu i nasem kormiku i john deer-u....., taj komfor kabine niko ne nudi, ni blizu......kabina je pregledna, pomocno sediste je udobnije od vecine glavnih sedista na kojim sam sedeo, mislim da nijedan traktor nema toliko veliku kabinu.....ali sa druge strane i cena je jaka, ako se nevaram ima nesto jacu senu od fenda.........kazu da se ljaci u nemackoj, imucniji poljoprivrednivi voze john deer-a, a oni koji stvarno imaju para voze jcb
 
gregorije83 je napisao(la):
mislim da je najbolji,ali i ako nije onda je jedan od najboljih....pricali smo na sajmu sa dilerima koji ih zastupaju u raznim zemljama u evropi.....kazu da nemaju zamerke, traktori se jednostavno ne kvare, servis apsolutno nema posla(sto je najbitnija stvar), imaju dobar odnos tezine i snage, oprema u kojoj se nude je strasna, suspenzija prednjeg mosta i kabine je standardna oprema, kao i pet pari izvoda,kao i jos mnogo toga, svi sparaju u fasttrake, nemogu ni da se setim svega, sedeo sam u svim traktorima, i fendu i maseju i klasu i nasem kormiku i john deer-u....., taj komfor kabine niko ne nudi, ni blizu......kabina je pregledna, pomocno sediste je udobnije od vecine glavnih sedista na kojim sam sedeo, mislim da nijedan traktor nema toliko veliku kabinu.....ali sa druge strane i cena je jaka, ako se nevaram ima nesto jacu senu od fenda.........kazu da se ljaci u nemackoj, imucniji poljoprivrednivi voze john deer-a, a oni koji stvarno imaju para voze jcb

Kad bih imao ::novac:: moj izbor bio JCB :D
 
gregorije 83 a sta voze oni seljaci sto nemju para za john deere i JCB ?
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
gregorije 83 a sta voze oni seljaci sto nemju para za john deere i JCB ?

brate to ti je nemacka, krediti sa kamatama na godisnjem nivou ov 0.75-1.5 posto......bespovratna stredstva, tamo te teraju da se bavis poljoprivredom........

neznam sta oni kralju voze....nisam upoznao ni jednog takvog :D :D :D
 
Ni Fastrac nije najbolji za baš sve radove.
Kako svaki traktor ima i on svoje pluse i minuse.

U Engleskoj ko zemlji izvora dosta više se ceni i poštuje Fendt nego JCB.
Zameraju mu malo aljkavije završne radove, farbanje itd.

Koriste ga najviše u radovima, koji ukljućuju dosta prevoza.
Znaći u transportu prilikom spremanja otkosa, žetve, repe, rasturanje stajnjaka, razvoz oseke...


A cena polovnjaka i nije toliko visoka, ko što bi se neko plašio.

pro_b_1_2165.jpg

1135, 50 km/h, 1995, 9196, 8.250 GBP

pro_b_1_2430.jpg

2135, 50 km/h, 1999, 7612, 14.250 GBP

pro_b_1_2005.jpg

135/65, 1993, 11671, 9.750 GBP
 
ako pogledas slike jcb koje sam postavio videces da izgledaju kao klasicni traktori samo sto spadaju u fastrake jer idu 70 km/h.....sve radove koje mogu da obavljaju ostali traktori mogu i oni.....

sto se tice cene nesto je jaca od cene fenda(mislim na nove masine) ali oni garantuju da su u kvalitetu bar za 20% jaci od fenda...iskreno verujem da je tako jer i dileri u raznim zemljama u evropi isto tako pricaju.....

sto se tice zamerki na komfor ili farbanje....taj koji ti je to rekao te je slagao......mozda se to odnosi na stare serije ali kod novih.....vec sam to jednom rekao i pisao u prethodnim postovima, sedeo sam verovatno u vecini traktora dal kod privatnika ili na sajmovima i takav komfor, preglednost i udobnost nisam jos nigde video...., nije sala, raspametio sam se kad sam usao u traktor, zao mi je samo sto nisam slikao i unutrasnjost kabine da vam pokazem, nebi verovali kako to izgleda....
 
a i delovi su na ceni, pa kupis polovnjaka, i kad dodje popravak, ostavis ga u njivi 10 dana dok nenadjes deo za njega... ili ako je nesto ozbiljnije samo ga ostavis u njivi :haha:
 
gregorije83 je napisao(la):
ako pogledas slike jcb koje sam postavio videces da izgledaju kao klasicni traktori samo sto spadaju u fastrake jer idu 70 km/h.....sve radove koje mogu da obavljaju ostali traktori mogu i oni.....

sto se tice cene nesto je jaca od cene fenda(mislim na nove masine) ali oni garantuju da su u kvalitetu bar za 20% jaci od fenda...iskreno verujem da je tako jer i dileri u raznim zemljama u evropi isto tako pricaju.....


sto se tice zamerki na komfor ili farbanje....taj koji ti je to rekao te je slagao......mozda se to odnosi na stare serije ali kod novih.....vec sam to jednom rekao i pisao u prethodnim postovima, sedeo sam verovatno u vecini traktora dal kod privatnika ili na sajmovima i takav komfor, preglednost i udobnost nisam jos nigde video...., nije sala, raspametio sam se kad sam usao u traktor, zao mi je samo sto nisam slikao i unutrasnjost kabine da vam pokazem, nebi verovali kako to izgleda....

Pogledajte ovaj cenovnik traktora u Velikoj Britaniji www.fwi.co.uk/machinery/tractor-buyers-guide-fj/.
JCB je daleko jeftiniji od Fendta.
 
Tine ha kom sajtu si video te cene?
Sudeci po kombinirkama trebalo bi da su pouzdani.
Koje motore koruste?
 
gregorije83 je napisao(la):
sto se tice zamerki na komfor ili farbanje....taj koji ti je to rekao te je slagao......mozda se to odnosi na stare serije ali kod novih.....

Nije mi jasno, gde si video da išta kritiziram u vezi kabine.
I na slikama traktora, koje sam stavio se vidi, da je na njima podosta rđe.

U vezi kabine: imaš verzije s uskom i širokom kabinom.
Prva dva su s uskom, a treći s širokom kabinom.
 
tine je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
sto se tice zamerki na komfor ili farbanje....taj koji ti je to rekao te je slagao......mozda se to odnosi na stare serije ali kod novih.....

Nije mi jasno, gde si video da išta kritiziram u vezi kabine.
I na slikama traktora, koje sam stavio se vidi, da je na njima podosta rđe.

U vezi kabine: imaš verzije s uskom i širokom kabinom.
Prva dva su s uskom, a treći s širokom kabinom.

ma nepravim ja druze sa tobom raspravu.......kazem ti sta sam cuo direktno od ljudi koji rade za jcb....nasoj firmi je ponudjeno da ih zastupa i cena bi bila malo jaca nego cena fenda, samo po tome znam ali bas zbog te cene nismo hteli da se odlucimo za njih jer mislimo da bi tesko imali prodju u nasoj zemlji pogotovo zbog krize...a i zadovoljni smo sa mc cormick-om i nebi ga menjali....ali da je traktor vrhunsku jeste.......negde sam gore napisao i ponovicu.....dileri iz drugih zemalja koji ih rade kazu da servis apsolutno nema posla jer se traktori jednostavno nekvare.....tako prica ide.........
 
cicimoric je napisao(la):
fendt, JCB, John deere, massey, case.......itd

svaki ciga hvali svoga konja!!!!

Kad ce vam dosaditi tema "koji je bolji ili najbolji" ?

Dzabe je neki XY traktor najbolji kada je nama taj traktor " tako blizu a tako daleko "

sve je to ok.....ali svako ima nekog kog preferira, koji mu je po nekim stvarima iznad ostalih.....ja sam bez sumnje izabrao jcb..........to nije zabranjemo, zar ne..... :D.....verovatno 95 % ljudi ivde nisu videli nove serije tih traktora a verujem kad bi seli u njega da bi promenuli misljenje....ali imas i pravo....kad nije moj i nije neki.... :D :D :D :D.......

zezam se i podrzavam...neka svako voli ono sta hoce....eto vise nemorate voleti ono sto vam ja kazem, od danas... :cool: :cool: :cool:
 
gregorije83 je napisao(la):
....nasoj firmi je ponudjeno da ih zastupa i cena bi bila malo jaca nego cena fenda, samo po tome znam ali bas zbog te cene nismo hteli da se odlucimo za njih jer mislimo da bi tesko imali prodju u nasoj zemlji pogotovo zbog krize...a i zadovoljni smo sa mc cormick-om i nebi ga menjali....

Ako ste u stanju, što ne.
JCB i McCormick nisu dva brenda, koja bi si međusobno konkurirala.
Imaju dve različite ciljne grupe kupaca.
 
Nazad
Vrh