Kamioni kao prevozno sredstvo u ratarstvu

Frenki imaš u Novom Sadu u Bugarinović transportu kancelariju za podnošenje zahteva za licencu i karticu, moraš samo biti tamo ranije ujutru (6-6,30h) da hvataš red pošto dele brojeve, dnevno primaju 30 zahteva.Inače produženo je još na godinu dana da može da se podnese zahtev pošto svega je pola tek regulisalo licencu tako da nema žurbe sem ako negde neradiš kao vozač pa ti je hitno.
 
U AMK u Ns rade od 8- 17,dele 50 brojeva ali urade vise tj prime svakoga ko dodje tog dana,ja sam tamo odradio prijavu jos 21.11. i jos mi nisu nista javili
 
Meni je ovo alternativa ako puknem u poljoprivredi sto je vrlo moguce ako se ova politika sa niskim otkupnim cenama nastavi! Bez visoke zavrsene skole ovo je jedini placeni posao od kojeg jedna porodica moze pristojno da zivi pa cak i ovde.
Ne prizeljkujem jer vise volim da sam svoj na svome, danas ustanem sutra ne moram i tako se zajebavam ko mi sudi!
 
Ovi idioti u vrscu zakazaju sve popunjeno do ng. I ja moram do panceva ili smederevo.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Meni je ovo alternativa ako puknem u poljoprivredi sto je vrlo moguce ako se ova politika sa niskim otkupnim cenama nastavi! Bez visoke zavrsene skole ovo je jedini placeni posao od kojeg jedna porodica moze pristojno da zivi pa cak i ovde.
Ne prizeljkujem jer vise volim da sam svoj na svome, danas ustanem sutra ne moram i tako se zajebavam ko mi sudi!
Kupis svoj kamion, ne prevoz zitarica je lepa cena.
 
Neko je spominjao da je produžen rok za dobijanje ovog "sertifikata" za vozače C,E,D...kategorije.Posoji li neki link ka tom obaveštenju ili je i dalje rok kraj ove 2019.godine?
 
Neko je spominjao da je produžen rok za dobijanje ovog "sertifikata" za vozače C,E,D...kategorije.Posoji li neki link ka tom obaveštenju ili je i dalje rok kraj ove 2019.godine?
Rok je i dalje kraj 2019. To vazi za vozace koji rade kod nekog kao vozaci. Ko vozi svoj kamion ne mora to da uzima, a ako resi moze i naredne godine. Jedino sto ce budici vozaci da idu na nastavu da bi dobili sertifikat, a na nas koji vec imamo kategorije se to ne odnosi.
 
Мањевићу јел си се тиз скроз прешалтао сад на друм ,или радиш још по мало и пољопривреду?
 
@ratartui Radim zemlju jos uvek ali smanjio sam na 70ha.
@Matic Jos nije bio neki jaci minus, Scania na prvom paljenju zavergla 2-3 sekunde, ali palila je na -3. A mercedes kao benzinac pali.
 
Manjevicu al su masine. Nemoj sramotiti Scaniu da tesko izlazi iz kamenoloma. Ja sam izlazio uvek bez problema...

Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
 
Jesi po suvom i sa 28t.
A kad je vlazno i 35t, ne moze se izaci.
Ja mogu kad podignem prvu na kadi I ukljucim blokadu.
Na velikom brdu nikad nisam stao, malo brdo je problem jel je meksa podloga.
 
Jel mislis na ono prvo malo brdocim se krene sa utovara ?
Jedno jutro su tu tek nasuli sitnu rizlu ali debeo sloj , a ja prvi naisao... Bio sam se ukopao pri vrhu. Problem kod Scanie je sto je dosta brz diferencijal, a motor ostar i brzo prokliza.

Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh