Kanister bilo palmino ulje

ben roj

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2013
Poruka
1.716
Lokacija
uzice & novi sad
Došao sam do kanistera od rekao bih kvalitetne pladtike i tvrde.
U njemu je bilo pqlmino ulje obogaceno A i D vitaminima , za prehrambene svrhe.
Isprao sam ga vodom ali je jos uvek pomalo uljav.

Kako da ga isperem da u njega moze i rakija . Sluzio bi mi za transport rakije ili kada pecem jer kvalitetan kanister i lepog oblika. Inace je neto 20 litara.
 
Opcija koja najbolje čisti je kada pečeš rakiju usipaš vreli prepečeni kom. Menjaj počešće i na kraju isperi vrelom vodom.
Ponekada sam ostavljao da stoji preko cele zime pa tek kada pečem sledeći put promenim još par puta i sigurno čista.
Ja bih izbegao tečnost za sudove, jer može ostati nešto mirisa.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Jebiga , ispekao sam rakiju.
Za dzibru znam da skida rdju.
Mogu sacekati sledece pecenje. A ako stavim sredstvo za sudove bas cu dobro da isprem 4 do 5 puta sumnjam da ce nesto ostati.
 
Osetice se. Meni je prohrom pivsko bure povuklo miris od deterdzenta pa sam ispitao 10x i opet se pomalo oseca miris pa sam batalio. Sa plastikom je jos gora situacija jer je poroznija
 
Natrijum hidroksid ili masna soda
Jer u kontaktu sa mastima dolazi do hemijske reakcije i stvara se sapun
Mada ja se ne bih usudio u takve posude sipati rakiju.
 
Onda mi je najsigurnije da sacekam sledece pecenje rakije i dzibrom da resim stvar.
Hvala vam svima sto ste pomogli da dodjem do pravog resenja.
 
Jedan moj komšija je svojevremeno dobio finu ambalažu of koncentrata za kokakolu.
I to je on nešto ispirao vodom nekoliko puta i smatrao da je to dovoljno čisto za prihvatanje meke rakije.
Aroma kokakole se prenela na meku rakiju toliko da je bilo neprijatno probati. Mislio je da će posle prepeka biti ok, međutim stanje se jako malo popravilo, tj pokvario je podosta rakije..
Otada sam vrlo oprezan sa sudovima za rakiju..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh