Klima uređaji u traktorima i kombajnima

e cao.. ajde molim te ako imas jos taj broj od coveka da mi das za klimu.. hvala
 
Ova tema je, vidim, zamrla, a napolju strašna vrućina. Ja na mojim traktorima nemam klimu ali ozbiljno razmišljam o naknadnoj ugradnji. Može li mi neko reći koliko košta naknadno ugrađena klima i ko to ovde radi, i da li je mogu sam ugraditi da ne vozim traktor. A ima li ko praktično iskustvo sa klimom iz nekog auta, može li to da se nabaci nekako na IMT traktor.
 
od 1500eur kosta da ti se ugradi klima u traktor, a da ugradis od auta nemoj ni da razmisljas o tome jer ni creva na hladnjak a ni unutrasnja jedinica ti nece pasovati,moze i u imt bez ikakvih problema samo je pitanjeko je raspolozen dati toliki novac....
 
A odakle se vuče pogon za kompresor kod naknadne ugradnje klime, da li se sve to pasuje tamo kod motora ili je komplet na krovu. 1500 eura nije malo ali ubiše vrućine...
 
Za te pare imaš ceo auto sa klimom. Transplantiraš je i prodaš auto :)

A kompresor kod automobila obično pokreće kaiš, pa bi valjalo ubaciti negde napred taj kompresor. E sad, pitanje je gde ga smestiti.
 
ja imam tu klimu od 1500e u mtz-u.....nije da ne vredi ali ne vredi bas ni 1500e!!! neke stvari su mogli mnogo bolje resiti da to bude ohladjeno kako treba!
 
Ima opcija kad se uzima traktor da se naruci sa kilima uredjajem. Kod Agropanonke. To kosta 1500 evrica. Moj prijatelj je uzeo prosle godine novi 1221. E sad, ima opcija i da se privatno ugradi, znaci ista ekipa koja radi za Agropanonku, takodje toliko kosta. Nije krovna, nego ima kompresor. On se stavlja iznad vodene pumpe. A sto se tice ohladjenog vazduha, on ide kroc otvore na ventilaciji (tamo gde i greje). Tako da ne udara po kolenima, ledjima i glavi. Posebno je dobro to sto kad ide kroz ventilaciju, ima usmerivace. Jos kad se spusti suncobran, milina..... A prasine ni trunke..... APOTEKA :) Ja razmisljam na prolece da oteram da mi ugrade.
 
Sta znam brate. Recimo kad mi magli soferku, dosta mi znaci. U svskom slucaju je mnogo bolje nego kad otvorim prozore :)
 
Bane pogledao sam temu, extra si odradio posao oko klime.::super:: Moj prijatelj je klimu ugradio na ZMAJ 142 sa vodenim hlađenjem uz moje instrukcije povezivanje struje, creva i punjenje. Kompresor i hladnjak su od Fiat brava, isparivačku jedinicu je ugradio novu unutrašnju univerzalnu . Creva, filter sušač su takođe novi univerzalni. Mislim da je i njega izašlo sve oko 700-800 evra, s tim što je sem kompresora i hladnjaka sve novo.
P.S. jel kod tebe nov kompresor? Ostalo je koliko vidim novo.
 
Ovako na slikama izgleda jako dobro urađeno, a i cena je povoljna pošto je sve sem kompresora novo.
 
Kod mene već počela sezona klima po ovom minusu. Juče i danas sam odradio dva kompresora klime, jedan za Masseya a drugi za YTO. Preksutra ću ići i da montiram ovaj drugi, da prepravim holendre creva (Kinezi imaju priključke van standarda) i ako bude u radionici da ga punim i isprobam.
 
Ja sam danas kupio kompresor klime od nekog auta bio u otpadu i vidim njega u hrpi i stavim na vagu izađe me 3€, kupio sam ga iz znatizelje citav je nista mu ne fali a sada vidjet cu sta je rastavit cu ga da vidim kakav je iznutra, nabavio sam jedan dio vjerovatno neispravan posto je tamo bio a sada vidjet cemo !
 
To je džabe, dovoljno je da iskoristiš deklu, remenicu, el. magnet ili kvačilo pa si višestruko na dobitku. Još ako je neki od starijih Sanden modela, pasuju delovi na većinu traktora i kombajna.
 
Nazad
Vrh