Kompaktori, germinatori

Odlično je to sve , super priključak , samo tu treba još dosta snage . Nebi diskovi zastali kad bi se još pustilo dublje . Samo kakav je kvalitet izrade tj jačina , a i cijena ?
 
Da li mu je to radna dubina ili tockove od kombinatora nisu dizali vise zbog snage traktora?Ako moze dublje da ide onda napred treba zverka od oko 200ks
 
Svi se slažemo da treba neka druga mašina da vuče , nemora mnogo jača , samo nešto ozbiljnije od rusa ::namigivanje:: . ( nisam mogo da izdržim , samo da vidim komentare )
 
Jeftinija kopija Top down-a, s tim da je malo promenjen raspored radnih elemenata na masini, verovatno da nebi bili tuzeni. To bi bio razrivac koliko sam ja pratio na casu.
 
Daleko je ovo od Top Down-a.Za njega je deklarisano 70 ks po metru zahvata,mada ni ovaj nije jako daleko od potrebne snage.Prvo i u transportu a pogotovo u radu kad je masina skroz podignuta pri okretanju,podrivacki organi su jedva odvojeni od zemlje i imaju veliku sansu za zapnu za put ili vagas u putu i osteti se.Drugo,ti tockovi su trebali biti dupli za toliki teret od masine pogotovo sto se u radu masina mora osloniti na njih.Firma se probila i izvozi masine u Rusiju,tako da ne treba da vas cude ovakve masine koje su teske ko djavo i traze doosta konja napred.
 
Ako bude dovoljno izdržljiv i ne bude preskup biće ovo popularana mašina uz manje prepravke što reče spajki. Zanimljivo bi bilo vidjeti u kukuruzištu.
 
Evo 2 modela iz Madjarske,ovaj mi se svidja sa depozitorima za djubrivo a i ovaj zelenko je dosta univerzalan.
imag0088.jpg
imag0087.jpg
imag0025.jpg
imag0026.jpg
 
@N.A. Kako se zove ovaj deran sto je uhvacen skoro na svakoj slici. Hteo bi da ga pitam gde je kupio one sunjalice. :haha: :ppozdrav:
 
Koji germinator je u pitanju?dal noseni ili vuceni?ja sam imao dosta problema sa cenejcom,od varenja,preko zamene losih delova,prepravki itd.
 
Da osvezimo temu, jedna Slovenacka varijanta, radni zahvat 4.2m tezina 1950kg.

sxdw04.jpg

11rymhx.jpg


Nije bilo svejedno ovom MTZ-u da ga nosi, morao je da dobije dodatne tegove napred.
 
Jel ima neki snimak iz rada? Ja sam prosle godine gledao bas taj demo model i nudjeno mi je da ga zakacim i probam ali nisam hteo posto sam vec bio u ozbiljnim pregovorima za ovaj sto sam sad pazario.
 
Nazad
Vrh