Kukuruz 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
to je kukuruz od kws-a,fao 600 ima belu kočanku.prošle godine sam imao prinos od 6,5 t po kj.
 
Dakle to je nešto kao i LG Poncho. Taj sam ja imao prošle godine kao ogled. Isto ima belu kočanku, isto je FAO 600, i takođe je dao odličan prinos...
Šteta što sam ove godine zakasnio da kupim seme istog.
 
jel imao ko iskustva sa kws-mikadom? moze li se brati u klipu za cuvanje u cardaku? :cao: :cao:
 
već nekoliko godina sejem KWS-ove hibride po meni oni su najbolji.svaki KWS-ov hibrid može da se bere i da se čuva u čardaku.
 




ovo sam brao usluzno prije kise prinos je jedan bunker na dulum
 
šandor je napisao(la):
već nekoliko godina sejem KWS-ove hibride po meni oni su najbolji.svaki KWS-ov hibrid može da se bere i da se čuva u čardaku.


Hvala na pomoci.dosada sam uglavnom sejao NS-hibride :bravo: :cao:
 
[youtube]cugVejgbMQc[/youtube]​

Danas sam obrao moj kukuruz, sejao sam NS 670. Pošto je zemlja na prilično peskovitom terenu, odlučio sam se da je vreme. Neznam tačno koliko je bilo, tek treba da porazgovaram sa ovim što ga je brao sa kombajnom, ali možete da pogledate na You tube istovar poslednje prikolice. :cao:
 





ovo sam juce vrsio usluzno parcela je 4h prinos 8t/h vlaga 26% hibrid ZP434
 
danas sam obrao 4 jutra kukuruza prinos je 3.7 vagona klipa! sve je skladisteno u cardak ! ostalo mi je jos 5.5 jutara ..to cemo u zrnu pa na lager u mlin !
 
Ja sam danas počeo uslužno branje, moje će još malo da sačeka. Inače sam konačno počeo da koristim onu moju jednoosovinku čije sam slike postavljao dok je bila u izradi, ali sada na žalost ništa od slika ni branja ni prikolice, danas mi ispadne telefon u toku vožnje i pregazim ga zadnjim desnim...... :zli: :zli: :zli:
 
Bilo je mesano ns 6010 ns 640 zp 578 stabljike 2-4 metra visine pogotovo ns 6010 klipovi odlicni puni zrna i svi jednaki !


A ostalo nam je jos da berem u zrnu zp 434(bice ekstra rod) i zp 341 sejan na lucerku nakon prve kosnje odlicno je uspeo !

Ja sam za ono SEJMO DOMACE! :D

Mada ni NS seme nije ono sto je bilo!
 
ja 29.09.2008 bio na njivi, izabrao pet-sest klipova kukuruza, okrunio ih i otisao kod komsije da izmerim vlagu. Sprava je pokazala 20,5% procenata vlage, mada ja mislim kada bih ga okrunio svog verovatno da bi vlaga bila oko 17-18%. E sad mene zanima koliko mu je vlaga mogla spasti za ovih desetak dana, da netrosim badava gorivo do njive. E da Florencija pionirova je na njivi koju sam predvideo za vrsidbu.
 
Juče sam probno vršio kukuruz.
Merio sam danas vlagu, Genetic Rodna, FAO 500. Vlaga 18,1%.
 
Danas smo skinuli 5 jutara kukuruza u zrnu ZP 434- 2.5 jutra i ZP 341- :ppozdrav: 2.5 jutra prinos je 27 t zrna sa 14% vlage! :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh