Kukuruzna silaža

Matiću nisam ispratio, ko ti je ranije silirao? Ti sa traktorom, ili si i ranije plaćao samohodni? Ovako nema jurnjave sa traktorim u prevozu, e sad treba i ovo spakovati kako se silaža i pakuje. U pakovanje ne sumnjam, nije ti prva silaža.
 
Sami smo radili ranije a sada su se neke stvari promenile i jednostavno moram da platim uslugu.U principu ovako mi je dosta lakše, razgrtanje i gaženje radim na miru bez žurbe i jurnjave uz minimum fizičkog rada.Jedino kod pokrivanja i ušuškavanja moram dosta da se potrudim i upakujem sve kako treba.Prošle godine nije bačeno više od deset kolica kvarne silaže dok pretprošle ni gram nije propao.Za ovu ćemo tek videti šta će biti, nisam vidovit. 😁
 
Kakve su cijene kod vas siliranja?kod mene lani bilo oko 230e/ha bez prijevoza...a godinu prije bilo 140e/ha.
Isti kombajner.strah me ove godine koliko bude...
 
Kod nas 25e mala jednoosovinka sa nastavcima.
Povrsina nije bitna, tako niko ne radi.
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mi smo kod drugara uradili 170kj i nismo uspeli napuniti oba silosa 100%. A pre 2 ili 3god smo 130kj uradili i bili su do čepa puni,inače loš kukuruz,slabo klipa ima.
 
Danas zavrsili jednu njivu, kukuruz nismo imali nikad losiji.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Au Deki brate jeste loš, baš nam nije trebala ovakva godina. Danas sam bio u obilasku naših njiva i praćenja faze zrenja. Odavno nije bilo ovako loša godina za kukuruz. Nisam slikao njivu gde treba da radimo silažu, parcela je 2ha, tu u normalnim godinama mora da bude minimum 25 jednosovinki sa nastavcima. Sad ako bude 12-14 puna kapa. Inače hibrid je AS 144, i donji deo njive je oivičen rečicom (nekih 60 ari) pa je u ko srećnim godinama, al gornji je jeziv.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Nismo baš toliko ispred sveta i vremena kao vi u Vukovaru da gazimo silažu avonima!
Mi to još uvek radimo na klasičan staromodni način uz pomoć traktora a cinizam možeš da ostaviš za neku drugu priliku.
Meni prije nego odem na godisnji jaguar isilira , istresu na gomilu i silaza ceka dok ne dodjem sa godisnjeg , pa onda nagazim motokultivatorom ali benzincem , zbog arome , bude bolja;)

Otkud ti to , cinizam, ne znam tko vise ... na ovom forumu.
 
Može to i malo kulturnije da se napiše, bez upotrebe vulgarnih reči, nisi malo dete!
Mentalno si kreativan pa ne znam da li da se oprobaš u pisanju jer po napisanoj dozi fantazije, možda u tebi čuči novi Teri Pračet ili čak Stiven King!Nemoj da sudiš o knjizi po njenim koricama!
 
Au Deki brate jeste loš, baš nam nije trebala ovakva godina. Danas sam bio u obilasku naših njiva i praćenja faze zrenja. Odavno nije bilo ovako loša godina za kukuruz. Nisam slikao njivu gde treba da radimo silažu, parcela je 2ha, tu u normalnim godinama mora da bude minimum 25 jednosovinki sa nastavcima. Sad ako bude 12-14 puna kapa. Inače hibrid je AS 144, i donji deo njive je oivičen rečicom (nekih 60 ari) pa je u ko srećnim godinama, al gornji je jeziv.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
Ovde 60 ari, 7 prikolica, tuga.
Stric mi ponudio ovu gradinu da posejem, kaze ja necu, skupa setva
Ja od prilike sve moram seci u silazu, dobrog kukuruza da bi mogao ostaviti za branje gotovo i da nemam.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Juce iskopali nove jame,u sredu i cetvrtak radimo.
298719348_548154767087128_4461117558584823138_n.jpg
 
Kod mene sve kad isecem u silazu, nece biti pune ni postojece.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Deks koje hibride seješ za silažu i na koji razmak?
As 160 pretezno, ako ne budu pune jame od planirane povrsine onda ubacim jos neku parcelu od ovog sto je planiran za branje.
Prosle god mi je bio dobar i zp 730.
Razmak u proseku 20cm, u zavisnosti od kondicije zemlje.
Imam jednu parcelu koju svake god secemo i tu ide silazni, evo i ove god je za malo preko 4m visine, do duse skoro bez klipa...
Sejemo uglavnom te hibride sto se mogu naci u lokalnim poljo apotekama, nista specijalno.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Probaj neki komercijalni hibrid iz fao grupe 600.Meni ti silažni ne ulivaju poverenje, pogotovo ako ostane viška ni da ga bereš, ni da ga kruniš.Zanimljiv je recimo P0725, jedu ga goveda sve se dave.
 
Nazad
Vrh