Lemken

Namestio sam zahvat da hvatam 81-82cm a traktor ide istom brzinom kao sa imt 757.20. lako se ore sada. Moglo bi i 2x44 ali me mrzi to stelovati pa radim ovako. Na prednjoj brazdi malo je resiren i gas.
 
Da gabarita u svakom pogledu, od dimenzija grede, dimenzija glave, oblika, veličine i štelovanja predplužnjaka, cilindra i kocke(dva creva), veličine i štelovanja disk. crtala, klirens i rastojanja i što je najvažnije oblika i veličine dasaka koje sada bez problema zaorava ju i najveću masu do 35cm i širine do 53-54cm i( to bez prethodnog tanjiranja) , sve to utiče na kvalitet i lakoću rada
Sve navedeno je izuzetno lako na Lemkenu. Vise mu prija kada je rasireniji plug onda svu tu masu poklapa samo. Odlicno su oni to napravili.
 
Sve navedeno je izuzetno lako na Lemkenu. Vise mu prija kada je rasireniji plug onda svu tu masu poklapa samo. Odlicno su oni to napravili.
Ja sam samo naveo razliku između starijih i novijih generacija gde sve ide u prilog novijih, a to isto važi i za ostale marke
U potpunosti se slažem sa tobom iz ličnog iskustva da plug bolje zaorava u širem(40-44) zahvatu nego u užem(30-35), a to ne znaš dok ne probaš
 
Sve novije je savremenije ali izmedju opala i evropala su ti samo nijanse nije to da uporedjujes imt i lemkena tu ima razlike i u oranju i posle u spremiranju

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Moja želja je da (a mislim da ću je uskoro i ostvariti), bara za moje potrebe jedan traktgor od 70-90 KS i da imam ovaj Lemken plug obrtača sa 2 brazde, kao i njihovu nošenu tanjiraču za ovu sbagu traktora. Nekako mi sve sviđa kako odrađuju posao - bar ono što sa gledao.
 
Pitanje za iskusne: 🙂 moze li torpedo 75 bez prednje vuce u dobrom stanju da se bori sa ovim plugom, tj da ga nosi i ore sa njim na nekoj pristojnoj dubini 25-30 cm? Naravno skinuo bi jednu glavu da ostane npr 2 kod ovog primera. Koja je razlika kod 080, 090 i 110, posto je slabiji traktor predpostavljam da je najbolje da trazim 080 jer je najlaksi?

 
Pitanje za iskusne: 🙂 moze li torpedo 75 bez prednje vuce u dobrom stanju da se bori sa ovim plugom, tj da ga nosi i ore sa njim na nekoj pristojnoj dubini 25-30 cm? Naravno skinuo bi jednu glavu da ostane npr 2 kod ovog primera. Koja je razlika kod 080, 090 i 110, posto je slabiji traktor predpostavljam da je najbolje da trazim 080 jer je najlaksi?

Torpedo 75 može da nosi i vuče ovaj plug bez problema 2x35. 080, 090,110 su oznake za debljinu grede u milimetrima. 080 je najlakši plug i ujedno za najlakša zemljišta itd.Zavisi kakva ti je zemlja u kakvom je stanju hidraulika itd. Mene bi više zanimalo kako se traktor bez prednje vuče ponaša sa ovakvim plugom kad se ore ful na točak...
 
Ako planiras nekad da menjas traktor onda bolje uzmi 2+1 ako ne onda bolje uzmi sa dve brazde,ako planiras opal gledaj da ima te umetke za stelovanje zahvata

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nadam se da je kod vecine gotovo oranje pa sumiramo utiske. Na Europal 5 puna daska ima mana jedna koja mi se ne svidja. Trougao na dasci koji ide posle raonika i sama daske nisu u ravni. Taj trougao (grudi daske) je zakrivljen da stvara manji otpor kod otkidanja zemlje, medjutim to ne prati kontura daske i na jednom delu se zadrzava zemlja. Da li je to kod svih europal 5 ili je to nesto tipa od skora pocelo tako da prave? Sam plug ore jako dobro i podesavanje kose vuce kao i prve brazde je izuzetno lako.
 
Isti slučaj i kod mene. To sam primetio. Ne znam zašto su to tako uradili.
Za sve ostalo nemam reči.
Podešavanje izuzetno lako i jednostavno.

Inače oranje kod mene još nije završeno.
 
Mozda su nam plugovi novi i nedovoljno urbani?
I meni se zadržavala zemlja na sredini daske, ali nisu ni uslovi bili idealni.
 
Nadam se da je kod vecine gotovo oranje pa sumiramo utiske. Na Europal 5 puna daska ima mana jedna koja mi se ne svidja. Trougao na dasci koji ide posle raonika i sama daske nisu u ravni. Taj trougao (grudi daske) je zakrivljen da stvara manji otpor kod otkidanja zemlje, medjutim to ne prati kontura daske i na jednom delu se zadrzava zemlja. Da li je to kod svih europal 5 ili je to nesto tipa od skora pocelo tako da prave? Sam plug ore jako dobro i podesavanje kose vuce kao i prve brazde je izuzetno lako.
Nije to nikakav nedostatak , da se zemlja ne zadrzava trosilo bi ti glavnu dasku , jer na plugovima koji su orali jako puno ta trougao ili grudi daske strada i on se mjenja i mora biti sa spoju sa daskom deo milimetra visi , iza se podbacuju filcani podlosci , da ne pukne jer je jako tvrd a i da se visina namjesti u odnosu na dasku.
 
Nov europal5 isto i meni lepi.Svi kazu kada se uribaju da ide bolje.ALI kada je vlaznije i dalje lepi.Nego gde ima da se kupi zastitna kapica za tocak a da nije agrovojvodina i profiagrar
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh