Majevica

Ja sam već počeo i tekst da pišem za novu pesmu posvećenu ovom traktoru.
" Kad su paori krenuli sa te Fruške Gore i otišli za Palanku da se tamo ponove.
Kad su došli do Dunava, do te reke jake , ugledaše trakore, blatobrani im se plave.
...
Čekam nekog majstora za muziku pa da polako sastavljamo ovu pesmu, kao oni traktor.
Radoslav će biti angažovan za video prezentaciju. Što se tiče mezetluka, javljajte se slobodno.
 
Данас сам видео Мајевицу 90 и Мајевицу 60 ( Број се односи на коњске снаге ) . На сајму у Новом Саду .

Само да поделим да је прототип ѕа мајевицу 60 готов

Карактеристике Мајевице 60

Мотор ( Мислим YTO ) -> Снимао сам камером али снимак у ужасан па се ништа не види како треба зако и нећу да шаљем видео
Запремина 4150
Цилиндри 4
Висина 1.78 м
Маса 2760 кг
Брзине 8 напред и 8 назад
Брзина кретања до 30 км/ч

Мајевица 90 има кардан и напред и позади

Карактеристике
Мотор Перкинс
Запремина 4400
Цилиндри 4
Снага 93
Висина 2.7 метара
Маса 3725 кг
Мењач 24 брзине напред и 24 брзине назад
Брзина кретања до 40 км/ч

Даље знам колико и ви .
 
Па цена је пресудна то се подразумева. Јбг ако је осредњег квалитета ту има много бољих трактора за мање пара од наведених 50000е за ону Мајевицу од 90кс.
 
Sad nesto razmisljam sta bi oni mogli da urade , da budu drugaciji na trzisti , da privuku kupce , da iskoriste prednost sto su tu lokalni ? Meni je npr palo na pamet , posto imaju fabriku tu , servis idealan , imaju jos proizvodnju prikljucaka , mogli bi da se orijentisu na npr iznajmljivanje , rentiranje traktora i masina . Evo npr , neki novi odgovarajuci traktori , sa skopcanim malo vecim sijacicama ,koje isto oni proizvedu , jos mozda namjeste navigaciju i sve i daju u iznajmljivanje . Postave par punktova u drzavi i pici . Opet eventualni zastoj za njih nebi trebao biti nikakav problem. Drugi izdaju sa npr 2 prikolice na njemu , treci sa podrivacem , sa komunalnim malcerom itd ...
 
Momo tamo nema ni mozga ni cojeka na zalost!!!!
To je steciste losih inzenjera, napacenih radnika, i profitera socijalistickog rezima!!!!


Oni u palanci jos prave PIPOKOPAC i istu osocaru bez rucke napred vec 50godina
a SEBASTIJAN pravi istu misolovku on im je u komsiluku 50g




Tu treba NAPALM bombu baciti i zdravo cao

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Kako me nerviraju ti nedostatci na domacim sklopocijama, kad pomenu tu rucku na cisterni...
Jel postavljao neko mozda neki cilindar da moze iz traktora da se otvara i zatvara?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh