Malina-cena i berba 2013.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Molim nekoga da proveri sto je doticni napisao. I neka napise. Prosto mi je neverovatno da je tolika razlika u ceni. Jer znam sigurno da ispod 110 nece biti.

- - - - - - - - - -

I znam da nemas kupinu kada ti je ta jadna cena, dobra cena.
 
Proverite slobodno, ja vas nikad nisam slagao, nema razloga ni sad, sve sto sam rekao do sada bilo je tako.
( prebacujete mi pricu o porezu, ali dobro, polako, sacakajte )
Ja sam se vec obezbedio, zakljucio sam sa suprugom ugovor o zakupu, ona je nezaposlena bila, sada sam na nju registrovo gazdinstvo, ali pravo gazdinstvo,imam firmu,maticni broj, PIB.
A to savetujem svakom od vas da uradi.
 
Još samo da počneš da plaćaš poreze za to tvoje "pravo"gazdinstvo,pošto su se ova naša malo nakrivila...
 
Zavrsio danas branje za ovu godinu,na oko 300 metara duzine,980 kg,187000 din.Oko 1600 eura.Zadovoljan,jer je to mala parcela,ne placam berace,vec beremo mi iz kuce.Istina,prosle god sam imao 1100 kg,predprosle 1250 kg,ali je ove godine bila ok cena,po meni.
 
Malo bih da odgovorim zemljaku na komentare o kupini.Danas mi moj hladnjacar rekao da nema jos nista oko cene kupine a te hladnjace sto je pomenuo ne bih da komentarisem jer mi bajinobastani dobro znamo ko su vlasnici ovih hladnjaca i kako se godinama ponasaju pa od njih svasta mozes ocekivati a Eliksir i da ne pominjem a tek ljude koji to rade ovde za Eliksir cast ponekom izuzetku na terenu sto radi za njih.Stoi se tice Bosne tamo se odavno pominje cena od 2km a cena u Srbiji nikada nije bila manja od cene u Bosni tako da covek ne zna sta da misli.Videcemo za koji dan kada krenu veca branja.Kupina jeste rodila ali su povrsine pod kupinom male jer je narod povadio kada je bila cena 7 din a nekima je i propala.
 
nigde ne mogu da nadjem tacan podatak koliko duznih metara maline je jedan ar! neki kazu 40, drugi pak 45 a treci cak 50 duznih metara. dal moze neko da mi kaze? posto mi treba to da vidim koliko mi je ove godine bio prinos po aru. hvala
 
@ žconntra
Pomnožiš dužne metre sa rastojanjem između redova(ebe veličine u metreima) i dobićeš površinu i m^2, podeliš to sa 100 i dobićeš koliko imaš ari. Tako npr. za međuredno rastojanje od 2,5m dobijaš da u aru imaš 40 metara.
Što se tiče cene kupine ne mogu ništa da kažem jer ne znam i ne želim da nagađam. Stanje na terenu je sledeće. Kome prošle godine nije izmrzla kupina i ko je brao, navodnjavao i maksimalno ulagao kako bi sačuvao lastare od ožegotina ove godine ima dobru kupinu(recimo kod mene :D), kome nije izmrzla ali nije navodnjavao ili sačuvljavao od ožegotina taj ove godine ima kupine, ali nisu u najboljem stanju, u ovu grupu se mogu uvrstati i kupinjaci koji su bili pored nekih reka pa su prošle godine izmrzli ali zbog položaja nisu toliko osetili sušu, i treća, možda najveća grupa je gde je prošle godine izmrzla kupina, nije navodnjavana ni zaštićivana, lastari nisu imali rodnu kupinu kaja bi ih bar malo zaštitila od ožegotina već su bili direktno izloženi suncu, kod takvih kupinjaka je stanje veoma loše, a u nekim čak nema ništa.
Nezahvalno je sada komentarisati, biće kako bude, biće kako bude, ali ide nam leto i visoke temperature tako da će svi slabi kupinjaci brzo propasti
Ja sam optimista, kako će biti videćemo :D
 
realna cena ove godine za kupinu( svud u svetu je po toj ceni) je od 80 do 120 din isto sto je za malinu bila realna od 185 do 240 din ali ovo je zemlja srbija u kojoj je sve moguce , tako da nemam nikakav komentar osim da dodam da poljaci krenuli sa cenom maline od 210 din cak dostize za dobar kvalitet i 310 din u protiv vrednosti poljskog zlota , tako da me ni ta cena od 50 din za kupinu ne iznenadjuje koliko su ovi nasi hladnjacari gladni
 
Verovatnoca je da sutra jedna hladnjaca izlazi sa cenom....??? sale predpostavljas ko...? kao i obicno godinama...?? :ppozdrav: trebaju li ti gaj..
Al trazice se KVALITETTTT... Sto znaci isti scenario kao i za malinuuu...??? sutra mozda zadnje branje 9-to...? nadam se toni..??? . Krenula je i polka 60-ak kg za par dana ozbiljnija berba ...? Samo da najavljene temperature malo splasnu i bice::novac:::ppozdrav:
 
Malo bih da odgovorim zemljaku na komentare o kupini.Danas mi moj hladnjacar rekao da nema jos nista oko cene kupine a te hladnjace sto je pomenuo ne bih da komentarisem jer mi bajinobastani dobro znamo ko su vlasnici ovih hladnjaca i kako se godinama ponasaju pa od njih svasta mozes ocekivati a Eliksir i da ne pominjem a tek ljude koji to rade ovde za Eliksir cast ponekom izuzetku na terenu sto radi za njih.Stoi se tice Bosne tamo se odavno pominje cena od 2km a cena u Srbiji nikada nije bila manja od cene u Bosni tako da covek ne zna sta da misli.Videcemo za koji dan kada krenu veca branja.Kupina jeste rodila ali su povrsine pod kupinom male jer je narod povadio kada je bila cena 7 din a nekima je i propala.

biljana
ovo su ti realni podaci.
Hladnjaca Elixir Sabac 50 din
Hladnjaca Vrganj B.Basta 50 din
Hladnjaca Biljic Compani ( Grozdan Biljic iz Bacevaca ) 50 din - najozbiljniji otkupljivac kupine u nasem kraju, jer je gro kupine u Okletcu i Bacevcima
Dobro ovo je pocetna cena, naravno nadam se vecoj ceni, mada, rodila je dobro i u Beserovini i u Okletcu i u Bacevcima.
Ja sam skroman proizvodjac kupine, ocekujem oko 3000 Kg. , predajem kupinu u Crvici , hladnjaci Vrganj,ali dobro, znam da ce mi isplatiti po zadnjoj ceni ili najvecoj, tako da sa te strane nemam briga, ono sto me brine je natprosecan rod i kod mene i kod komsija i to moze da bude okidac za smanjenje cene
 
Vrganj ce ti isplatiti po najvisoj ceni, samo ako si mu neki blizi rod. Rece Biljana da svi mi znamo kako placa on i njemu slicni. Platice oni svi koliko moraju i ni dinara vise, ako bi mogli uzeli bi sve za dz. i pocrveneli ne bi.
 
Zemljaci videcemo sta ce biti i meni se isplacuje po zadnjoj ceni i jako dobro znam kako je i u Okletcu Bacevcima a isto tako znam da su iz Bacevaca u Zlodol dovezli kupinu bas zbog velikog platise iz Bacevaca a i platise iz hladnjace Vrganj sto rece Pepeljac kada bi mogli ne bi ni platili ima nakupaca drugih hladnjaca ko vise plati tu i dajem ne brinem uopste.To sto oni stavljaju pocetne cene to je njihova stvar njima ne dajem a sumnjm da bih i davala i da su blizu mene vozim svoj proizvod gde mi odgovara za sada sm zadovoljna sa mojim hladnjacarom a ako bude drugacije lako je promeniti.Svi pominju cenu oko euro za kupinu cak mi je jedan hladnjacar rekao da cena oko 100 din za kupinu je solidna sada cemo videti sta ce biti
 
Ja ne znam za ta nagadjanja,cene su trenutno takve kakve su.
Da ti nakupci su sjajni, padne kisa dva dane, a ti im poteras kupinu, a njih nigde nema.
E sad Grozdan Biljic iz Bacevaca, svakako nije cvecka,covek je promenio 7 politickih partija, dakle nema tu karaktera, ali jedna stvar svakako se mora pomenuti
Pre tri - cetiri godine, kupinu niko nije hteo da uzma, tada je cinimi se kupina bila 8 dinara i 12 dinara.E vidis tada je Grozdan Biljic primio svu kupinu od naroda, dakle svi ti nakupci su pobegli i povukli se, a Grozdan je primio kupinu.I to mu narod nece zaboraviti.Akao potvrda ovoga jeste i cinjenica da je Grozdan Biljic prosle godine bio manji sa cenom kupine u odnosu na sve ostale otkupljivace 15-20 dinara, a narod mu je opet terao kupinu i nije hteo da da nikome drugome,zato sto oni danas jesu tu, a sutra nisu tu
 
Svi znamo kako po selima to funkcionise veseli seljak se zaduzi preko zima pa je onda prinudjen da daje takvim ljudima a po selima je za sve ne za voce samo tako i za drvo itd. Ti tz dobrocinitelji naroda po selu i ogulise veseli narod.Jadan on propao kada je otkupio kupinu od naroda po toj ceni radi na svoju stetu daj molim te da se ne lazemo svi oni rade za sebe a ja dobro znam sta su ti ljudi imali dok nisu usli u politiku i u rad sa hladnjacama a znam gde je licno ziveo ni puta nisu imali a o obrazovanju mnogih i da ne pricam ali to je druga tema tako moze samo u Srbiji obogatiti se preko noci a da te niko ne pita o pooreklu imovine itd.A nakupci su dobra star bar malo podignu cenu uvek se moze davati i njima i hladnjacarima ko ima vece kolicine maline i kupine
 
Verovatnoca je da sutra jedna hladnjaca izlazi sa cenom....??? sale predpostavljas ko...? kao i obicno godinama...?? :ppozdrav: trebaju li ti gaj..
Al trazice se KVALITETTTT... Sto znaci isti scenario kao i za malinuuu...??? sutra mozda zadnje branje 9-to...? nadam se toni..??? . Krenula je i polka 60-ak kg za par dana ozbiljnija berba ...? Samo da najavljene temperature malo splasnu i bice::novac:::ppozdrav:
Pole,koji dan ti beres tu malinu kad ti je tek deveto branje?
 
Moja komsinica radi u flori, negde je na malo visem polozaju. Ona kaze da se dole suska da ce cena kupine biti veca od maline, jer su hladnjace prazne, niko nije otkupio dovoljno maline i sad popunjavaju prazninu kupinom. E sad to rekla-kazala i suska se nije bas merodavno 100% ali do sad je za vecinu stvari sto nam je ona rekla bila u pravu. Uostalom, videcemo uskoro.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh