MTZ Belarus

a2b12c8ae57efedea86eba678000eb19.jpg
 
Isto ko i sa kvačilom...koliko sam ja upućen a i iz ličnog iskustva,820 ne da nema problema sa kvačilom već nasuprot,traje i traje...
 
Nije mi jasno ovo sa I i II rangom. Kako se usalta u to, pa onda saltaju te ostale. Čini mi se da usalta u ovaj brzi rang a l u ovaj rang 1 nikako...
Ручица мењача је са десне стране седишта. Прво се убаци у који ранг хоћеш (вучеш ручицу скроз до седишта па напред или назад, зависи шта хоћеш) затим се убаци у жељену брзину. Зец-корњача се налази у средини, између ногу. Иде напред или назад. Кад седнеш и пробаш све ће ти бити јасно. Мењач је синхронизован. Приликом паљења ручица мењача мора да буде у једном од рангова (оригинално је тако а углавном је то превезано па не мора).
 
Ручица мењача је са десне стране седишта. Прво се убаци у који ранг хоћеш (вучеш ручицу скроз до седишта па напред или назад, зависи шта хоћеш) затим се убаци у жељену брзину. Зец-корњача се налази у средини, између ногу. Иде напред или назад. Кад седнеш и пробаш све ће ти бити јасно. Мењач је синхронизован. Приликом паљења ручица мењача мора да буде у једном од рангова (оригинално је тако а углавном је то превезано па не мора).
A nije mi jasno to. Kada ubacim u rang, je l. Onda izbacim iz njega pa saltam "brzine"?
 
Nemanja,aj potraži na ju tubetu,biće ti mnogo jasnije...
A i kad sedneš u traktor i probaš bude i onda jasnije...ovako preko tastature samo se neko zbuni..
Al otprilike je tako kako misiš
 
Postoji neutralni položaj ručke i onda biraš koji ćeš rang ( I ili II) . Kad ubaciš npr u I onda je ručka slobodna da šaltaš ostale brzine , zatim ako hoćeš prebaciš u rang II i opet šaltaš iste brzine. Sve jedna ručka radi.
 
Nista dok ne sjednes u traktor par sati. Mjenjac je jednostavan sve se svodi na 4 brzine u razlicitim redukcijama. Tako sam ja prosle godine kupio traktor i dotjero kuci ne znam u kojoj brzini. Ubacio u neku i vozi :ROFLMAO: .
 
Malo je bez veze sto nema 4 brzine u oba ranga vec samo u brzim.
Takodje mi se ne svidja sto nema jos jednu palicu za brze-spore bar kao na imt...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jednostavnije i praktičnije bi bilo da ima posebno palicu za prvi i drugi rang... Na starim t25 ima posebno palica za to i mnogo je lakše salati.
 
Nazad
Vrh