Najbolja cena maline -plasman 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zato vilamete ne "predajte" svezu malinu po 1.21 x 117 = 141,57 vec prodajte zamrznuti vilamet orginal po 1.6 eura x 117 =187,2 dinara od pocetka do kraja, a miker 2.3 eura x 117 =269,1 dinar, mogli ste opet da zamrzavate u arilju , hladnjace su bile polu prazne zbog manjeg roda ove godine (da nepricam o javnim skladistima kao prosle godine) ali vi volite da se kockate, nagadjate oko cene, vagate, protestujete uglavnom sve u prazno ... nije sve prazno neki su ovajdili u politici....zaista mislim da su neki malinari naucili samo dve racunske operacije deljenje i oduzimanje a trebali su da uce sabiranje i mnozenje... vama ariljcima i nekim drugima matematika je slaba strana....bar u poslednje vreme ...generacije pre vas su znale sve racunske operacije ali to je bilo moje vreme od pre 30 godina koje je seda izgleda proslo.....
 
zato vilamete ne "predajte" svezu malinu po 1.21 x 117 = 141,57 vec prodajte zamrznuti vilamet orginal po 1.6 eura x 117 =187,2 dinara od pocetka do kraja, a miker 2.3 eura x 117 =269,1 dinar, mogli ste opet da zamrzavate u arilju , ...

Ne seeeee......iiiiii MOLIMTE ....prestani sa glupiranjem ....?

U mom okruzenju 10-ak hladnjaca .....5-6 sam posetio sa nekoliko gajbi EXSTRA kvaliteta mikera i trazio od njih dogovor o ceni za samo exstra i 1 kl. kvaliteta ....a ono ostalo ili ne berem ili pravim rakiju. Naravno da sam imao za njih i pitanja o usluznom zamrzavanju .... Za odgovore koje sam dobio od njih , Vecina Vas bi im one gajbe nabili u nos....sto je i meni dolazilo.

Al sam dostojanstveno prihvatio poraz...... u izgubljenoj bit.....?

Nebih da vam detaljisem.....jer sporo kucam...stari sam momak....koji pliva u snegu na - 25 :ppozdrav:

Idi na more ..... i odmori se ...istinski ti zelim ugodan odmor ...sto verujem da i ostali malinari ti zele isto... jer nemaju pokvarenu dusu i ako ignorisu neke tvoje postove.

Al molmte kad se vratis da nas nesmaras dugim iiiiiiii........postavima
 
Poslednja izmena:
Iskreno mi je zao onih,kojima je susa,odnela skoro polovine roda ali cu ja (ne da bih se pohvalio,vec da bi potrazio odgovor i mozda svi nekako izvukli neku pouku)reci da sam, hvala Bogu, imao nadprosecan rod.Berba je jos u toku,uglavnom Miker.Kvalitet i krupnoca ploda na zavidnom nivou.U prednosti sam od puno kolega malinara jer posedujem hladnjacu za svoje potrebe.Nisam otkupljivac i nemojte me svrstavati na drugu stranu.Ovih dana sam dobio ponudu od 1.80 eura od hladnjacara.
Veliku zahvalnost dugujem svim prijateljima ovog foruma koji su bili aktivni po pitanju ove teme.Posebno bih izdvojio Vilameta 2012 i Cunamija koji je jos skoro pre mesec dana nagovestio cenu malina.


Naredni post premešten u: http://poljoinfo.com/showthread.php?1784-Hladnjače-za-voće
 
Poslednja izmena od urednika:
Konacna cena u Hladnjaci Frukom je 148 din vilamet sve od pocetka do kraja . Kao sto rekoh to je bolje nego odnos 146 166 sa prelomnim datumom 15 jul kad nisam imao nijednu berbu predatu u hladnjacu.Isplata pocinje u utorak po dogovoru 70% .
 
zato vilamete ne "predajte" svezu malinu po 1.21 x 117 = 141,57 vec prodajte zamrznuti vilamet orginal po 1.6 eura x 117 =187,2 dinara od pocetka do kraja, a miker 2.3 eura x 117 =269,1 dinar, mogli ste opet da zamrzavate u arilju , hladnjace su bile polu prazne zbog manjeg roda ove godine (da nepricam o javnim skladistima kao prosle godine) ali vi volite da se kockate, nagadjate oko cene, vagate, protestujete uglavnom sve u prazno ... nije sve prazno neki su ovajdili u politici....zaista mislim da su neki malinari naucili samo dve racunske operacije deljenje i oduzimanje a trebali su da uce sabiranje i mnozenje... vama ariljcima i nekim drugima matematika je slaba strana....bar u poslednje vreme ...generacije pre vas su znale sve racunske operacije ali to je bilo moje vreme od pre 30 godina koje je seda izgleda proslo.....

Slazem se u potpunosti,sav rod moje maline sam ostavio na cuvanje u jednoj hladnjaci.Sa zamrzavanjem,pakovanjem u kutije isl.cena po kg. je oko 20 din usluga samo.Ja sam je sam svaki dan vozio mojim prevozom...Kad je kod mene berbe bila u jeku,cena je bila oko 80 din otkupna da sam nekom prodavao.Sada mogu da je prodam zamrznutu oko 200 din minimum.Racunajte 80+20=100 a sada 200...Ne znam da li [postoji neko da ovu prostu racunicu ne razume...Acena ce za koji mesec ici i do 300 din jer maline jednostavno nema.

VELIKI POZDRAV za sve clanove :ppozdrav:
 
Slazem se u potpunosti,sav rod moje maline sam ostavio na cuvanje u jednoj hladnjaci.Sa zamrzavanjem,pakovanjem u kutije isl.cena po kg. je oko 20 din usluga samo.Ja sam je sam svaki dan vozio mojim prevozom...Kad je kod mene berbe bila u jeku,cena je bila oko 80 din otkupna da sam nekom prodavao.Sada mogu da je prodam zamrznutu oko 200 din minimum.Racunajte 80+20=100 a sada 200...Ne znam da li [postoji neko da ovu prostu racunicu ne razume...Acena ce za koji mesec ici i do 300 din jer maline jednostavno nema.

VELIKI POZDRAV za sve clanove :ppozdrav:

Postovani @malinar ......Ja ovu prostu racunicu neeee razumem.....Da li nas ima 10% koji bi mogli da platimo berbu i zamrzavanje iz svojih sredstava ustedjenih.... i da cekamo par meseci ...dok malinu ne prodamo po 200-do 300 din......? slozices se da nema

A sta da radi ostalih 90% koji jedva cekaju da berba pocne i kako naplate prve kolicine ,vec uvece nose pare da otkvitavaju dugove koje su zaduzili.......Nas 10% trebali da budemo SAMOZIVI...verujem da nisi ,predjimo na ti....kao sto nisam ni ja...dok neki jesu.

Stoga a i dr.primera da ih ne navodim .....Ja ovu prostu racunicu ne razumem.....?

A odlicno razumem racunicu ........ kad u pocetku i glavno branje maline se otkupi po ceni 80-do 120 din. ....EXSTRA i 1.kl. A znj.klasa na kraju se placa po ceni 165-175 din. = Pohlepa,alavost,iiiiiiii PLjacka radnog naroda.

Zar mislite da SAMO tvoja i vladanova malina i ? 10% se sad i u buduce plasira po ceni od 200-300 din.

Jasno ti je da sva malina i ona koja je otkupljena po 80 din. i ona koja je otkupljna po 175 din pa i tvoja i vladanova koju ce vam neko otkupiti po 200-300 din. ....sva ce se plasirati negde na svetskom trzistu po dosta vecoj ceni.:ppozdrav:
 
Postovani @malinar ......Ja ovu prostu racunicu neeee razumem.....Da li nas ima 10% koji bi mogli da platimo berbu i zamrzavanje iz svojih sredstava ustedjenih.... i da cekamo par meseci ...dok malinu ne prodamo po 200-do 300 din......? slozices se da nema

A sta da radi ostalih 90% koji jedva cekaju da berba pocne i kako naplate prve kolicine ,vec uvece nose pare da otkvitavaju dugove koje su zaduzili.......Nas 10% trebali da budemo SAMOZIVI...verujem da nisi ,predjimo na ti....kao sto nisam ni ja...dok neki jesu.

Stoga a i dr.primera da ih ne navodim .....Ja ovu prostu racunicu ne razumem.....?

A odlicno razumem racunicu ........ kad u pocetku i glavno branje maline se otkupi po ceni 80-do 120 din. ....EXSTRA i 1.kl. A znj.klasa na kraju se placa po ceni 165-175 din. = Pohlepa,alavost,iiiiiiii PLjacka radnog naroda.

Zar mislite da SAMO tvoja i vladanova malina i ? 10% se sad i u buduce plasira po ceni od 200-300 din.

Jasno ti je da sva malina i ona koja je otkupljena po 80 din. i ona koja je otkupljna po 175 din pa i tvoja i vladanova koju ce vam neko otkupiti po 200-300 din. ....sva ce se plasirati negde na svetskom trzistu po dosta vecoj ceni.:ppozdrav:

ko umije njemu dvije
tako je bilo od pantiveka
na pola berbe iole koje pratio trziste mogao je ovo predvideti,a i ocekivalo se i pre berbe.jer po mojim informacijama da nije bilo suse malina nebi presla 1e u otkupu.
sa vecinom hladnjacara se moze sklopiti dil ako imas dobar kvalitet.kada bi napisao koji sam trenutno dil za kupinu sklopio sa hladnacarem,neki bi se smejali ali neka to ostane poslovna tajna.
vecini ostaje da ceka i da vidi da li ce nova vlada ispuniti ono sto je obecala
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Politika/1129166/SNS:+Rešićemo+problem+malina.html
 
Pogodi Vladan Spas da ce cena kupina drasticno pasti u drugom delu berbe.... kakvo lupetanje... Danas cacanka 170, torn fri 200 a loh nes 260. Izgibose oko kupine kao da je lek od smrti...

---------- Poruka napisana u 22:25 ---------- Prethodna poruka je at 22:15 ----------

:cool:

---------- Poruka napisana u 21:20 ---------- Prethodna poruka je at 21:03 ----------




sto se tice kolega kupinara oni treba da rade suprotno od malinara i da nikako ne zamrzavaju "orginale kupine" (u milicima je u bosni cena kuine kako neko napisa na ovom forumu 70 dinara bila ovih dana) hitno prodajte svoju svezu kupinu po ovim "fenomenalnim" cenama od 160 dinara pa do 200 dinara za svezu hitno najhitnije bez ikakvog zamrzavanja jer sledi otreznjenje u drugom delu berbe kupine .....izborna godina je zavrsena..... i para vise nema na unutrasnjem trzistu a svetsko ove "fenomenalne otkupne cene nece priznati" 100 dinara za svezu za koji dan bice pojam......







Sreca pa te ne poslusah...
 
hvala zoki na lepoj informaciji.i ja sam se iskreno plasio da ne svucu cenu.jer ovo je stvarno super cena
ali cinimi se da
1.nakupci
2.susa
3.poluprazne hladnjace
4.susa u americi
5.potraznja na trzistu...
rade svoje:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:


---------- Poruka napisana u 10:35 ---------- Prethodna poruka je at 10:28 ----------

Opet malo prepirke , nije na odmet . Pazljivo sam citao sve Vladanove postove , u njima je uvek tvrdio da svetsko trziste odredjuje cenu a sad naglasava unutrasnje trziste , takodje sam tvrdio da ce ove godine zaraditi ko skladisti ali da to vecina nemoze i nema uslove ili kao ja nema dobrog saradnika , pisao si o kisi u berbi o losem kvalitetu tu te Zoran sef demantovao jos pre berbe ............Licno sam uvek naglasavao ako se radi o neproverenim informacijama i davao svoj komentar na trenutno stanje i nadam se da nisam naneo nikom stetu svoim netacnim i nezlonamernim pisanjem ali smatram da sa malim brojem poruka sam dobio dosta pohvala od pravih proizvodjaca maline a ne od hladnjacara i onih koi su tu da nam prave pometnju.
eto vratih se ja sa odmora pa da odgovorim vilametu da da tacno je vilamete da je ove godine "cenu" srpske maline odredilo unutrasnje trziste koje je u panici kupovalo sve i svasta od maline (najvise one sitne i osusene na jarkom suncu) kupovali su a da ne konsultuju onog ko na kraju odredjuje konacnu cenu a to je svetsko trziste . trenutno nasi hladnjacari gledaju u nebo iznad poljske i nadaju se poljskom podbacaju u protivnom ostade im "skupo" placena malina u "ambarima" sve dok poljaci cilaeanci i drugi ne prodaju svoju jeftiniju robu, pocinje jos jedna partija pokera slicna onoj sa austrijancima......u pricu o malini i ostalom "kiselom" vocu se vidim ubacuje i agrobanka sa svojim "jeftinim parama" pocinje njihova pozorisna drama, videcemo kada se zavrsi poslednji cin i zavesa padne a svi akteri "ovog pozorisnog komada" izadju na "binu" da se duboko poklone pred malinarskom i drugom publikom i objasne "pred zavrsni aplauz" ..... "sta je pisac ovakve drame svih ovih mucnih godina u srpskom vocarstvu- malinarstvu hteo da kaze"


Naredni postovi premešteni u: http://poljoinfo.com/showthread.php?6579-Berba-kupina-2012-otkup-cena-problemi-itd. i http://poljoinfo.com/showthread.php?2584-Radovi-u-malinjaku
 
Poslednja izmena od urednika:
Postovani @malinar ......Ja ovu prostu racunicu neeee razumem.....Da li nas ima 10% koji bi mogli da platimo berbu i zamrzavanje iz svojih sredstava ustedjenih.... i da cekamo par meseci ...dok malinu ne prodamo po 200-do 300 din......? slozices se da nema

A sta da radi ostalih 90% koji jedva cekaju da berba pocne i kako naplate prve kolicine ,vec uvece nose pare da otkvitavaju dugove koje su zaduzili.......Nas 10% trebali da budemo SAMOZIVI...verujem da nisi ,predjimo na ti....kao sto nisam ni ja...dok neki jesu.

Stoga a i dr.primera da ih ne navodim .....Ja ovu prostu racunicu ne razumem.....?

A odlicno razumem racunicu ........ kad u pocetku i glavno branje maline se otkupi po ceni 80-do 120 din. ....EXSTRA i 1.kl. A znj.klasa na kraju se placa po ceni 165-175 din. = Pohlepa,alavost,iiiiiiii PLjacka radnog naroda.

Zar mislite da SAMO tvoja i vladanova malina i ? 10% se sad i u buduce plasira po ceni od 200-300 din.

Jasno ti je da sva malina i ona koja je otkupljena po 80 din. i ona koja je otkupljna po 175 din pa i tvoja i vladanova koju ce vam neko otkupiti po 200-300 din. ....sva ce se plasirati negde na svetskom trzistu po dosta vecoj ceni.:ppozdrav:


Neka radi kako ko hoce,ja za sebe sigurno znam da otkupljivaci nece NIKAD moci manipulisati mojom malinom...

Kad imam da platim skladistenje platicu a kad nemam pozajmicu i opet platiti................Za situaciju sa otkupom sami smo krivi.Dodje neki majmun sa kamionom i cackalicom u ustima izmeri,plati npr.100din po kilu preveze u hladnjacu i preda po 110.Na kamion maline sta mislis koliko je to...A da li ima 4 razreda osnovne skole pitanje je sad.......I u hladnjacama ne rade mnogo pametniji od njega.I svima lepo a jadni seljak nek crkne u njivi na 45 stepeni i nek daje malinu kojekakvim mufljuzima koji su kad prodje berba puni para a jedva da su se oznojili.Zarade vise 10 puta od proizvodjaca.A proizvodjac se zaduzuje celu godinu i kad dodje malina vrati dugove i opet po starom.Ne pisem cesto po forumu jer me mrzi,vise volim da citam postove,ali kad znam kolika je nepravda ne mogu da se suzdrzim.Ne smeta nama ni Evropa,ni Poljska ni niko sa strane,vecinom su sami ljudi krivi za stanje u malinarstvu...Ne napadam nikoga samo zelim da pomognem da se bar neko zapita da li malinu prodaje pravom coveku i u PRAVO vreme...

VELIKI pozdrav za Pola i ostale clanove...:ppozdrav:
 







Evo po kojoj ceni se danas Srpska malina prodaje u Švajcarskoj. Zamrznuta malina u plastičnoj kesi od 2.5 kg za 18.80 sfr.
p.s. Ako dobro pogledate- sa desne strane se nalazi Srpska šljiva, kao i njena cena( upitanju je 2.5 kg zamrznute šljive, po ceni od 8.80 sfr.) .
 
hvala puno na ovim slikama,a nadam se daceih jos biti
to znaci da je kg 7.2 sfr tj 6 e na vece pakovanje.
pa zar ovde ne moze da bude 2e?
da ne ostanem duzan konacnu cenu nekim forumasima koji su izgarali ovde
ovako:
u zlatiborskom se okrugu isplacuje na 150 sve od pocetka do kraja,neki su isplatili tu cenu,neki je jos nisu formirali poput hibrida o kojim se pisalo ali jos uvek nisu izasli sa cenom sto i moze potvrditi boban koji je im predavao.cujem da i neki placaju 160 ali to je jos uvek ne provereno.150 je provereno.
konacni rezultati ce se znati oko 1.9
vi macvani i vranjanci slobodno trazite isto.ako budete cutali ostace koliko je bilo.
zanima me koji prosek cene u macvi i na jugu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Prosek na jugu nesto oko 110 dinara, kod proizvodjaca na vecim visinama je prosek nesto bolji, oko 130, ali su zato mladari u ocajnom stanju, ja se ne secam da su maline bile ovako lose. Ja pratim ovo sto vi pisete i pokusavam da organizujem ljude po uzoru na organizacije u zapadnoj Srbiji, ali sve ide jako tesko i polako.


Naredni postovi premešteni u: http://poljoinfo.com/showthread.php?2584-Radovi-u-malinjaku
 
Poslednja izmena od urednika:
posto je ovde bio moj prvi post,tako sam i resio da bude i moj zadnji post.
nadam se da futurefarming nece premestiti ni izbrisati moj post.
izvini druze sto te prozivam ali cinimi se daste retko dobar i principijalan covek,sada nem vremena da pogledam vase postove i vidim koliko stvarno poznajete prakticnu proizvodnju.namerno vas prozivam jeste vi ovde jedan od glavnih isto ko sto sam radio u zivotu.nisam se nikada ustrucavao da svakom skresem u lice.
ali sve ga mi je dosta,pocev od obicnih proizvodjaca koji me non stop zovu za informacije a tog hladnjacara gledaju ko da je od boga dan i mene pitaju sta mi kaze?pa i ti hladnjacari su normalni ljudi i sa njima se normalno moze pricati ako normalno nastupas i ima neka diskretnost u poslovanju.
mnogoo mi je zao zar toliko proizvodjaca i sve se vrti oko par ljudi,zar ljudi ne mogu shvatiti da samo borbom i udruzivanjem mogu postici svoje ciljeve.ne bi da ovde navodim price od vodecih svetskih strucnjaka koji sumi pricali kako se radi preko granice.
zar je moguce da dosada niko javno ne dize glas protiv monopola u vezi maline koji traje preko 20 godina.do detalja bi donekle mogao izneti kada je puklo sa slovencima,pa genex,pa kada su u lipolistu arkanovci naouruzani otkupljivali malinu,pa do pojave tomica tj simpo i jugopetrol pa do danasnjeg dana.zar je moguce da niko to ne zna i ne iznosi na videlo a proizvodjaci svo vreme cute???
imao sam ovde raspravku sa ironmenom i obecao samu na drugoj temi da cumu i pokazati koliki je i monopol u sljivama
ako ni je verovao meni nek pogleda sta kaze jedan ministar
http://www.youtube.com/watch?v=WS58AjjA8Z0&feature=plcp
pogledati od 0:32:32
drago mi je da je dekivr pokrenuo dole na jugu ali dok se u celoj srbiji ne pokrene i razbije taj monopol nece biti slobode ni za seljake ni za vecinu hladnjacara koji bi hteli da se osamostale ali ne mogu.
zoki ako iduce godine ko pokusa da rastera nakupce pokreni ove tvoje okolo.
pole nemoj prosippati malinu vec vidi dase udruzite i zajedno napravite hladnjacu.
jedino se samo slogom i zajednickim nastupom mogu postici rezultati.
ja uskoro menjam profesiju ali bicemi drago da se sa nekima cujem na pp a i trebacemi neke informacije iz njihovih krajeva nevezano za malinu a bilo bimi lepo da se uz pice ispricam o svemu.
dosada sam u preko 90% pogadjao unapred.pa i kao sto sam rekao pre dva meseca sto mozete videti iz mojih postova novi predsednik amerike je mit romni sto cete videti u decembru.
izvinjavam se bilo kome ako sam ga uvredio ali jednostavno drzim do sebe i imam losa iskustva sa ljudima iz srpkog sela.
ko bude zainteresovan za razgovor uz pice tu sam,a i mozda i meni neko bude trebao... :)
ODJAVA
 
postovani malinari situacija sa malinuom za iducu godinu je alarmantna....niko ne pise na ovom formumu, sa pravom, jer iduca godine mozda necemo moci da diskutujemo o ceni jer kad nema robe nema ni cene...
 
visa sila sta ces, a izgleda da smo je nespremno docekali sto ce ktastrofalno uticati na rod iduce godine, cena moze da bude i 3 eur al dzaba kad nece biti robe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh