Navigacija u poljoprivredi

Ja imam dva servera podignuta, i centipede i rtk2go, kad jedan zeza, dva klika prekacim na drugi i gas

Da ides preko public ip koristices lokalni (kucni net) koji je po meni ne pouzdan i placaces dodatno javnu adresu.I oprema ce ti trebati mozda druga .

Sa sim karticom radi bez greske.

Sent from my Mate 50 Pro
 
Sta je to?Pravi tunel do neke javne ip pa se na nju kacis?

Da moze javna ip na sim karticu, to bi bilo top.

Imam hfc kuci, mogu uzeti javnu ali mi je ne pouzdana to mreza(aktivna je)

Imam dva esp32, jedan puca na rtk2go drugi na centipede, svaki esp na razlicitoj net konekciji.

Sent from my Mate 50 Pro
 
Zasto mora sim kartica , imam vec mobitel sa neogranicenim internetom zasto da placam jos jednu karticu , preko mobitela i bluetooth saljem i dobijam RTK korekciju i sa RTK korekcijom signal ide u tablet. Jeste treba da ima GPS bluetooth uredjaj ali to nije nesto skuplje od jedne mjesecne pretplate za mob sa internetom.
 
Jbg konverzacija ide o baznoj stanici a ne o internetu u traktoru i tabletu

Imam i ja sve ne ograniceno al na mob, za baznu imam u telenoru paket za 250 din mesecno , kupio 4g modem za 20e i gas,

Sent from my Mate 50 Pro
 
Imas link, nista ne kosta ako ne radi ostaje ti centipede(koji je na drzavnim jaslama) , cini mi se da sa rtk2go sve vise problema. Na agopen forumu neki koriste tailscale besplatno a koristili centipede i rtk2go.
 
Ja sam imao internet karticu,1000 din.mesečno.Izvadio karticu,delim intermet sa mob.i sve radi perfektno.Svakako imam jako puno MGB ni ovako ne mogu potrošiti za mesec dana
 
Ja sam imao internet karticu,1000 din.mesečno.Izvadio karticu,delim intermet sa mob.i sve radi perfektno.Svakako imam jako puno MGB ni ovako ne mogu potrošiti za mesec dana
Sve je relativno , ja trosim samo na mob gigabajte , kad izracunas limitiran i ne limitiran internet na mob jeftinije mi je bez limita. A ovo sa prepaid karticama je ovdje smor dok sve napravis i a zoves i aktiviras broj prodje te volja.
 
A imam i mob nestandardni , kapacitet baterije mu je okruglo 10000mAh 8-)ili 10Ah , vecinom normalni mob imaju od 4000 do 5000mAh .
 
Da li neka od kupovnih navigacija tipa chcn i fjdynamics i dr. moze da se koristi sa sopstvenom bazom pa da se kasnije ne placa signal? Verovatno ne al ajd da pitam.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh