Navigacija u poljoprivredi

Koliko sam shvatio Pgain je brzina reagovanja
Pgain je korak pwm-a (koliko sam video u kodu)
Ako preteras pretrcavace liniju i divljati, ako je previse nizak dugo ce mu vremena trebati da navuce na liniju.

Najbolje da cakas dok vozis pa kako ti se najbolje pokaze ostavis, nema univerzalno podesavanje, svaki traktor prica za sebe ...

Sent from my Mate 50 Pro
 
Danas smo priveli kraju jedan projekat. Kod drugara smo uspesno ugradili AgOpen navigaciju na JD sa fabričkom pripremom.

Navigacija koristi fabrički hidro blok i senzor ugla točka. Ugrađena je druga elektro instalacija kako bi elektronika na traktoru ostala bezbedna. Sve funkcioniše, traktor ne prijavljuje grške.

Cena, ni 1/5 od fabričke :haha:

Ostalo je još da se odradi fino štelovanje i isprovba u njivi.


 
Sto se tice PID regulacije , u agopengps nije koristena D komponenta a I ili integralna je stavljena sa point to point ili Stanly meniju.
Samo ime kaze Proporcionalna , kolika je velicina greske toliko je reakcija na gresku , sto je veci koeficijent agresivnije ce skretati
Integralna komponenta laicki receno uzima u proracun proslu gresku i radi korekciju reakcije koja ce se desiti , smanjuje oscilacije odnosno krivudanje oko linije.
Ovdje je to relativno spori proces ali vecinom se namjesta da kad pocne oscilacija na P vrijednost malo se smanji i doda nesto Integralnog koeficijenta da se dobije preciznost.

Kod Agopengps se prije namjesti min PWM odnosno kolika je min vrijednost pa sistem pocne da skrece a onda se steluje P i I i ostali koeficijenti, ako normalno sve radi kako treba.
 
Can bus ili ste samo zice vezali na was i hidroblok sa cytrona?

Danas smo priveli kraju jedan projekat. Kod drugara smo uspesno ugradili AgOpen navigaciju na JD sa fabričkom pripremom.

Navigacija koristi fabrički hidro blok i senzor ugla točka. Ugrađena je druga elektro instalacija kako bi elektronika na traktoru ostala bezbedna. Sve funkcioniše, traktor ne prijavljuje grške.

Cena, ni 1/5 od fabričke :haha:

Ostalo je još da se odradi fino štelovanje i isprovba u njivi.



Sent from my Mate 50 Pro
 
Ako nekom treba 900€ je.
Screenshot-2024-05-05-12-31-08-805-com-facebook-katana.jpg
 
Kod mene u okolini nema navigacija pa ih morao sigurno i svoju stanicu. Ako moze da radi na neki način bez stanice onda još bolje.
 
Ako ti treba za prskanje i razbacivanje gnojiva ne treba ti RTK , za sijanje i kultivaciju ti treba RTK , o tome se vec raspravljalo a ona sa linka nema RTK signal a pretpostavljam i nije pravljena da radi nesto vise i da ima RTK signal.
 
  • Like
Reagovanja: obi
Ako ti je bazna stanica daleko neces imati RTK lock vec float ili kako vec , veca preciznost od signala bez korekcije ali puno losija od RTK , generalno ako imas ublox f9p i koliko je km daleko od tebe bazna stanica dodje oko 1mm po km udaljenosti bazne stanice do oko 25km , i jos nesto osnovne greske recimo , plus minus 2cm , bez bazne stanice plus minus pola metra.
 
  • Like
Reagovanja: obi
Mislim da Chc ne moze da farba ako nije ukljucen pilot. Bas sam trazio to u opcijama i ne nalazim. Neko je pitao PGain i onaj drugi gain. Kod mene su podesili 80-20 (mogu uslikati kad budem u traktoru) i to radi radnju. Ima tu jos stelovanja milion ko ima zivaca da se igra.
 
Mislim da Chc ne moze da farba ako nije ukljucen pilot. Bas sam trazio to u opcijama i ne nalazim. Neko je pitao PGain i onaj drugi gain. Kod mene su podesili 80-20 (mogu uslikati kad budem u traktoru) i to radi radnju. Ima tu jos stelovanja milion ko ima zivaca da se igra.
Ides donji levi ugao u zupcanik, nakon toga sistemska podesavanja pa na osnovna podesavanja i nadji belezenje farbanja povrsine i to stavis na rezim prebacivanja i dobices novu ikonu na ekranu kojom rucno ukljucujes i iskljucujes farbanje
 
Nazad
Vrh