Objekti za smeštaj mehanizacije

20x8, visina 4m do poprečne grede. Rabljeni plastenik, podignut, pojačan, nova folija, cca 3000e. Zatvara se do tla, i sve okolo s jednim vratima, sve radimo sami.
 
Napisao je 3k eura na prosloj stranici,8x20.
Jel ta cirada u gornjem delu,tj na krovu,spojena nekako sa tim stubovima ili samo prebacena preko njih i zategnuta ?.
 
Na cijeli prednji i stražnji luk, i dvaput po dužini kako je označeno ide aluminijski profil s utorima, preko njega se cerada prebaci i zatim zabija plastičnim lajsnama, idu muške i ženske.
Sve isto kao na plasteniku.
Aluminijski profili imaju i po dva utora, pa se cerade mogu spajati, kako se vidi tu gdje sa svake strane cerada nije došla do tla, tu ide još jedan komad loji se zabija u profil, i zakapa u zemlju. Na sve ostale stupove se cerada ne pričvrščuje nikako


 
Ako ima neku sliku izbliza,tih lajsni,te 4 linije vodoravno sto si nacrtao na slici,slika znaci puno.
Koliko moze trajati takav objekat,tj ta cerada,pre nego sto je potrebno da se zameni ?.
 
Evo ovdje se točno vidi alu profil, i kako u njega ide folija i plastične lajsne. To drži nenormalno.
Sutra još uslikam izbliza.
Ceradi je neki minimum 10 godina, ako se baš ne desi neki ekstrem od vjetra ili tuče, ali takvi ekstremi u pravilu tad razbijaju sve vrste krovova. Može se i krpati ako se ošteti. Ja sam jednu foliju na plasteniku slučajno izrezao nožem, pokrpali je prije 5 godina i još drži.

 
Koji profil zeljezni cevi bi bio dovoljan kod pravljenja bindera za širinu od 5,5 m ?
Da li je potrebno ici na 60x60 a 4 mm debljina zida ili moze i 3 mm ili vec neke druge dimenzije , sta kaze iskustvo?


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Neko moje misljenje je da nema potrebe za kvadratnim presecima kod rama bindera,tj nosaca za krov.Za ispunu istih da,ali ne i za ram.Mislim ne dobija se nista na nosivosti,ili nesto jako malo,a kosta vise,i tezi bude krov.Npr 80x80 ,ja bih uvek uzeo opciju 60x80.Ili cak cenovno slicno,a sigurno vece nosivosti, 60x100.
 
Da li povecanjem debljine stjenke profila zeljeza za bindere (80x60 -4 mm ili 3 mm) dobijam na cvrstoci objekta ili naprotiv opterecujem krov pa pravim kontra efekat?
Znaci da li 4 ili 3 mm korist, sta je bolje?

Stubove stavljam 120x120 4 mm


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dobijas na cvrstoci vise nego sto opterecujes i na kvalitetu varova , sve dok ne pretjeras , po mom nekom skromnom iskustvu , a i 3mm je dovoljno.Treba misliti i na novcanik
 
Znaci sve osim stubova (4mm) za ovu dimenziju šupe bi moglo ici na 3 mm debljine stijenke-zida profila


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh