Objekti za smeštaj mehanizacije

Ovdje je zaštićeno sa svih strana osim od juga, ali ako se dobro montira nema problema. Imam malo dalje plastenike koji su baš na vjetrometini i svašta su već preživjeli.
U najgorem slučaju, ako baš dođe neki uragan, tad sigurnosni sistem odradi svoje i ode samo folija, konstrukciji se ništa ne desi.
Ali tad je to već vjetar koji razvaljuje i krute građevine.
 
Završena vrata konačno i kod mene.
Inače ovaj lim nije ,,drvo dekor'' nego je preko puta drveće pa pravi senku 😁
IMG-20240404-160358.jpg
 
Da li neko od forumaša ima iskustvo u zidanju dimnjaka ciglom? Da li ga zidati od nove cigle (za koju svi kažu da je lošijeg kvaliteta) ili od stare tvrde cigle koja mi je ostala od rušenja starog objekta?
 
Da li neko od forumaša ima iskustvo u zidanju dimnjaka ciglom? Da li ga zidati od nove cigle (za koju svi kažu da je lošijeg kvaliteta) ili od stare tvrde cigle koja mi je ostala od rušenja starog objekta?
Ako nađeš negde one "švapske" cigle , velikog formata, te su neuništive, zet i ja ozidali kod njega u kući, a imao je nešto tih cigala, i zafali nam, vadili smo iz ćoška dvorišta sa zemlje, bilo popločano dvorište, odžak i posle 15 godina "radi" ko i prvi dan...
Ako ne nađeš te, onda kupi na Ciglani "prepečenu" ciglu, izdržava veliku temperaturu i ne puca, ona je i nešto jeftinija, ali je ne bude puno, i razgrabi se...
Takvom ciglom sam ozidao septičku jamu, i još je nisam nikada praznio, ni posle 25 godina...
Kakvog kvaliteta ti je ta cigla koju imaš ?
Ako je ona crvena, bolje je ostavi za nešto drugo....
 
Nije crvena cigla, već je onako žućkasta, a tvrda kao kamen. Čuo sam za švapsku da je dobra, a za ovu što imam nisam siguran da li je naška ili neka druga. Mada, švapska bi trebala biti većeg formata od standardnog. Fotografisaću je kad budem kod kuće. Ovaj odžak je ozidan pre 40 godina i tek sad je popustio. Uglavnom je meko drvo loženo.
 
Nazad
Vrh