Okupljanje članova Poljoinfo na Kosmaju 28. avgusta - Velika Gospojina

Prijatan dan i lep provod dobri ljudi.:ppozdrav:
PS:Spominju se prasici i jagnjici,a nas pilica nema.:haha:
 
Maestro, reci im da mi ne prilaze jagnjetu!

Ma ako zaškripi ostaće samo kočice od njega pa sutra pečemo novo u šumi.:osmeh:

Ohladite dobro kiselu vodu a ja vino ujutru stavljam u zamrzivač na pola sata a posle u frižider torbu. Imao drugar onu za auto što ide na priključak za upaljač al crkla.
 
Evo ovako veceras je vec pocela zurka kod clana levaka doticnu gospodu ce te lako prepoznati....
6pyohe.jpg
 
:haha: pazi im oči , već su na pola koplja :haha:

a ovaj zanosač već zaspao na ramenu :haha: ja mislim da za njih ne postoji ''sutra'' , njima je dovoljno i večeras :ppozdrav:
 
Imate od mene 10kg paradajza i neku glavicu domaćeg luka pogačara. Mi povrtari ne idemo nikuda bez salate, a ako još nešto treba, pišite. Tu je i NIKON, ali ima samo u šaržeru deset slika, jer su ćerke izgubile memorijsku kartu.
 
Danas, sa pocetkom u 10h na vrhu Kosmaja okupljaju se clanovi Poljoinfo foruma i clanovi njihovih porodica. Obzirom da je ovo vreme u godini kada je malo zatisje u poljoposlovima a i veliki crkveni praznik /neradan dan/, predlazem da se ovako nesto organizuje svake godine na ovaj dan. Planina Kosmaj je skoro u sredistu nase zemlje, te je svima podjednako udaljena ili podjednako blizu. Sto se mene licno tice mozemo se dogovoriti da se nalazimo i negde drugde. Potrebno je samo malo dobre volje i mnogo optimizma.
 
Danas, sa pocetkom u 10h na vrhu Kosmaja okupljaju se clanovi Poljoinfo foruma i clanovi njihovih porodica. Obzirom da je ovo vreme u godini kada je malo zatisje u poljoposlovima a i veliki crkveni praznik /neradan dan/, predlazem da se ovako nesto organizuje svake godine na ovaj dan. Planina Kosmaj je skoro u sredistu nase zemlje, te je svima podjednako udaljena ili podjednako blizu. Sto se mene licno tice mozemo se dogovoriti da se nalazimo i negde drugde. Potrebno je samo malo dobre volje i mnogo optimizma.
Ma covece , dobra volja i pravo drustvo
Ovo je sve poteklo iz kafane LOVAC ako se secas *ajmo ljudi da se okupimo sledece nedelje na kosmaju* i eto nas jutro pred kosmaj
Prijatan dan i lep provod dobri ljudi.:ppozdrav:
PS:Spominju se prasici i jagnjici,a nas pilica nema.:haha:

Nema VAS PILICA al ima 2 pileta na ovalu , moja lepsa polovina ne jede pecenje , pa sam je organizovao da ne gladuje
Gospodine sama , koja ste vi to sorta peradije
 
Ma covece , dobra volja i pravo drustvo
Ovo je sve poteklo iz kafane LOVAC ako se secas *ajmo ljudi da se okupimo sledece nedelje na kosmaju* i eto nas jutro pred kosmaj


Nema VAS PILICA al ima 2 pileta na ovalu , moja lepsa polovina ne jede pecenje , pa sam je organizovao da ne gladuje
Gospodine sama , koja ste vi to sorta peradije
Ja sam prilagodljiv.Takva sorta da sa peradije predjem na prasence , a vala i na jagnjence.
Inace ima jedna dobra fora sa prasetom na raznju.Natakne se zajedno i pile da bude prasetu u utrobi.Tako se bratski izloze laganoj rotaciji.Pile pokupi masnocu iz praseta i bude EKSTRA.:ppozdrav:
Naravno uslov je ili da pile bude manje ili prase vece.:osmeh:
 
Planina Kosmaj na Veliku Gospojinu - negde oko podne skup prijatelja sa Foruma !



Za sada samo ovo, biće kasnije još lepšij i konkretnijih fotki!

Ovim putem zahvaljujem svim kolegama forumašima koji su nam poželeli lep provod. I bio je !

:ppozdrav:
 
Lepo,lepo...ipak,meni je seoska slava.
Naravno,slike ocekujemo i ako moze objasnjenje ko je ko.
 
Evo još nekih sličica sa današnjeg lepog okupljanja.
Sl 1. Prvo je ručao podmladak i ženski deo. a onda smo nastupili mi.
Sl 2. Zoran Kostovic, Levak, Rale 83 i Maestro.
Sl 3. Cukaneca, Milovan 64 i Francuz. Zoran i Levak
Sl 4. Rale 83, Francuz i Milovan 64
Sl 5. Kraće predavanje o presama
Sl 6. Francuz, None, Rale i Levak
Sl 8. A na kraju osta ....
Ja sam dva puta na maestrovim slikama a prvo sam morao da proverim kako kolega Francuz napreduje sa prasetom i jagnjetom.

 
@Robins
Ti si u onoj narandžastoj majici?

E ovo treba da bude cilj foruma. Pravo druženje, a ne svađe i prepucavanja.
Svaka vam čast ljudi.

Rale je sa onim naočarima? :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh