Old-timeri

sta je sa njegovim starim originalnim nemam pojma jer vec 30 godina stoji blok na dvoristu kao neki ukras, a sta je u njega tacno ugradjeno ne znam (danas cu da slikam). Postojeci je vec bio varen i vidim da je ponovo pukao tu gde je varen. Inace traktor sam vozio poslednji put 2000-te godine i isao je kao munja ali bukvalno...Da li mozes da slikas tvoj pa da vidim kako izgleda?pozdrav
 
vyjp1.jpg
308licl.jpg
View My Video
2yuc9x4.jpg

Ево оно бело на блоку је пукотина која је лемљена па преко зашафљен бакарни лим, па сам ја варио али нисам потпуно успео па сам залепио двокомпонентним лепком.
 
ovaj tvoj izgleda kao maneken! vidim da ga ne stedis bez obzira na godine... Evo par slika :
DSC03917.jpg
[/URL][/IMG]
ovo je njegov original
a ovaj je na njemu sada
:
 
Добио је замену, сад само коси и вуче дрљачу. Иначе то је најстарији трактор у мојој околини и дуго је био једини, а отац и стриц су га терали на смену, радили су услужно тако да се нарадио по мом рачуну преко 25000 радних сати и даље је у одличном стању. кад будем имао пара урадићу му генералну мотора и служиће ми још 20 година. То код тебе је Неки и ИМР мотор јел од 533 очигледно да пасује па можеш да замениш.
 
vsl5x4.jpg



Evo jednog traktora cija je marka prestala da se proizvodi. Danas sam ga licno fotografisao.
 
Stvarno neznam. Znam da je to svajcarski traktor.

---------- Poruka napisana u 22:31 ---------- Prethodna poruka je at 22:24 ----------

Provalio sam koji je traktor u pitanju. Buser se cita , a pise se Buhrer.
 
Nije Hurlimann, to je Buhrer, Dragan je napisao.. Hurlimann marka i danas postoji, samo ih je jako davno (1978. ili 1979.) kupio SAME
 
Zetor 42super 1957

Evo zetora 42 Super iz 1957 traktor je mog kolege i nedavno ga je zavrsio sredjivao ga je par godina polakooooooooo onako on to iz gusta inace traktor nije imao kabinu
foq5o7.jpg


---------- Poruka napisana u 09:05 ---------- Prethodna poruka je at 09:02 ----------

2crxc01.jpg


---------- Poruka napisana u 09:06 ---------- Prethodna poruka je at 09:05 ----------

2ag9jk5.jpg
 
Hvala za odgovor!
A recite mi,mozete meni dati adresu ili telefon da kontaktiram sa covekom?Ja imam slicne stvari,uglavnom stabilni motori,vise komada.Zeleo bi pogledati i svoju kolekciju,nikad se ne zna da li mozemo napraviti zamenu ili neki biznis.
Unapred hvala!
A ja sam kupio jednog motora pre dve godine iz Backog Petrovca.Covek se zove Branko,i kuca je ispred policije,ne znam da li ga poznajete.
 
Broj Vam za sada nemogu dati, moram prvo pitati cveka ( stariji covek) pitacu ga. a za ovog Branka nisam cuo a bas je blizu mene,
evo novijeg modela (posle rata) a oni stariji modeli mislim da imam informaciju da ih je napravljeni 17000 komada, nisu imali hidraulik vecinom su koristili spartac koji se montirao ispod traktora


eg1kd5.jpg






2njhkqs.jpg


24ysis8.jpg
 
aVazi!Vi samo pitajte ga.Ja nisam preprodavac,samo zajednicke interese nas motivaju,znaci da spasavamo te stare masine.I ako kontaktiramo jedno s drugom mozemo saznati vise o masinima o vlasnicima.
Ja sam imao stariji Chalmers,na zalost to je bio prepravljen,znaci mehanizam volana i prednjeg mosta bio zamenjeno.A ostalo sve bio originalan cak ispravan.Kad sam upalio bez auspuha,znaci samo komadi ceva imao,isti zvuk ima kao Rus 52 sa ostecenim auspuhom.Obrtaj je skoro isti kod oba motora.I magnetno paljenje sam imao onakvog,kao na slicima novijeg Chalmersa.To je marka American Bosch.
 
Nazad
Vrh