Oprema za seno i senažu

Nije optetećenje za traktor, ali problem je za nositi ako je traktor mali. Ako još ima brda bude veselo ako je mašina prevelika.
 
Moja je zahvata oko 290m, nosim je sa 540, za brdo nije bas, skroz je na granici. U ravni nema prob.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pa luka je pitao za kolegu, a on je u ravnici koliko sam obavešten... Za brdo OK.. Mada nije isto kad nosim imt 3.1m i fellu 3.2m zahvata.. Fella je puno ozbiljnije urađena i dosta teža i hoće u transportu da ljuljaška, to stoji...
 
Ovde je ravno tepsija + bent kad se radi (bent= nasip na dunavu) toga ima baš dosta tu se ide u stranu nagib je 20-30%
A naj više tepsija ravno!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jel ima ko od vas samoutovarnu prikolicu za seno??
Razmišljam da je kupim zanimaju me iskustva nikad nisam radio sa njom
Jesam ležao ispod sip-ovih u firmi ali nikad nisam radio sa njima

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kad mi je brat tu a vreme lose, secemo kombajnom pa u jamu, najlakse tako.
Rifuza je robija.
Pre dok je bilo ljudstva skupe se za cas pa u brklje koje se kasnije pobaliraju..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Cene su male pa bih je uzeo zbog sudanske trave, eto sad deteline, kukuruzovine, pasuljine i tako tih zajebancija
Senažu ne bih radio!
Ali eto kad mi treba nek je tu u avliji

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Za sakupljanje kojekakvih suvih stvari sena kukuruzovine i ostalog je odlicna. Mi smo davno imali neku mengele ne znam tacno koju oznakuku, imala je 10 nozeva ali nije bila bas za senazu pa smo je prodali, bila je stara, sekla je dobro ali to je bilo malo krupno za senazu. Za brzo skupljane tipa pokupis dovezes i istovaris da hranis stoku dobra je.
 
Ja nisam imao svoju ali sam koristio komšijsku, kemper čini mi se, i za to kojekakve skupljanje i odma pred marvu strašna stvar... Komšija je čak imao zbog toga i neku italijansku samohodnu kosačicu , 30ak ks i duplex kosu na hidro pogon, a kardan i poteznica pozadi, kako kosi tako odmah skuplja, i samo ostavi na oboru, a krave same jedu, ma milina..
 
Krone KW 7.82

v08.jpg




I Krone Swadro

v04.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Zna li neko koliko mase sijena stane u 17 m3 zapremine? Gledao sam jednu SIP (slučajno naletio na nju) samoutovarno od 17 kubika, baš onako zgodna prikolica za IMT539 a nije ni skupa. Nisam sa tim radio, do sada sam radio samo sa malim balama, prošle godine sam počeo koristiti rolobale (drugi mi baliraju uslužno) ali dok sam gledao ovu prikolicu palo mi je na pamet da bi možda i ona mogla da posluži, posebno jer godišnje znam da dam zamalo pa njenu vrijednost za uslužno baliranje. Koliko dakle sijena ona može da pokupi u poređenju sa rolobalom 120x120? Imam sjenik dugačak 8 metara, na jednoj strani (po dužoj strani) je visok 3 metra, na drugoj je visok 5 metara i širok je 4 metra, dakle imam tu nekih 128 m3 zapremine., Prostor je sav pod krovom, uz sjenik je kanal korišten za silažu u koji bi mogao da izbacujem sijeno a potom ga ručno prebacim u sjenik preko zida od 1.2m visine. U taj sjenik sam do sada pakovao male bale a od ove godine moram rolobale, s tim da to neće biti baš jednostavno jer moram da srušim dio zida da bi bale mogle da prodju (tu je bio prolaz kud sam iznosio i unosio male bale ali je uzak za rolobale). Iz sjenika svakako moram iznositi sijeno vilama jer rolobalu ne mogu vratiti do štale jer je nizbrdo a traktor ne može ući u sjenik.

Jasno mi je da ručno prebacivanje sijena neće biti baš lako ali svakako mi ne gine da naje*em na ovaj ili onaj način. Dakle, koji kapacitet takva prikolica ima?
 
Pre se desavalo da ne mogu da udjem u deo njive da baliram, onda rucno tovario na prikolicu, 5x2x2m, veoravtno i malo sire od 2 seno visilo van, kada se to prebalira izlazilo je oko 100 malih bala, tezine 10-12kg, bila je trava, ne lucerka, pa ti racunaj negde prema tome.
 
Ima li neko Sip rasturač ovakav ili veći i kakvi su? Delova pretpostavljam da ima.
Ovaj sam našao u oglasima,potreban mi je najviše za rasturanje slame. Da l' vredi ovo čemu?

 
Dali neko ima iskustva sa vučenim grabljama za seno marke Bautz-lelly system BS4/2?
Nabavio sam ih danas bud zašto, cele su nisu izvarene, samo fali ruda. Nemogu da pohvatam princip rada 🙂
 
Nazad
Vrh