Pšenica 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
sorin je napisao(la):
Ljudi neki predlog. Sta sejati umesto psenice, zbog plodoreda?
Kako bi mogla uljana repica da uđe u plodored ( zbog njene dosta rane setve - septembar)? :sta:
 
Kod uljane repice me najviše nerviraju navlakuše tipa: nema nikakvog posla, samo poseješ i žanješ ::novac::.

A to uopšte nije tačno.
 
Ove godine sam čuo od jednog čoveka iz Pazove koji je imao posejanu uljanu repicu da je dosta problema imao sa nekim insektima koji su mu napali repicu a prskati nije smeo zbog pčela i oplodnje :pcelac:: :pcelac:: :pcelac::, neznam kako je prošo pošto vidim da žanju ovih dana.
 
Da, mom drugu su te rutave bube jako umanjile rod.
Prskao je više puta, ali prođe dan-dva i opet dolete odnekud...
 
Ljudi odosmo :off_topic: ali Uljanu Repicu je najbolje sejati posle strnina i to od III dekade 8 , do II dekakde 9 meseca , sa zitnom sejalicom na 25,30,36,cm znaci svaka druga lula zatvorena(ili otvorena , isto je)
ide tretiranje strnjike,djubrenje(ili u setvi),osnovna,predsetvena priprema,setva,valjanje,prihrana,prskanje i valjda je to sve ali da nepisemo ovde vise nema smisla........ :ppozdrav:

Postoji tema "uljana repica", pa tamo raspravljajte o njoj....
 
danas kosio psenicu sorta ljiljana,lezala skroz - prinos katastrofa :zli: 4,4 tone na 2 kj vlaga 12 hektolitar 74 katastrofa :sta:
 
2,2 tone po jutru kod nas ko kosi taj je rekorder. :udri:
Kose ljudi i po 14-15 meteri.A hektolitar katastrofa.
 
I ja sam ogrebala audia,vozila sam u rikverc i ...
Odprilike su ovakvi rodovi kod mene u selu,ko da smo svi vozili(sejali) u rikverc. Mi smo pokosili oko 10 kj naseg i prinos je nesto blizu 3 t po kj,a hektolitar jedva 74, na misice.
Pre tri godine sam na jednoj parceli od jednog Ha imao prinos od 9380 kg i hektolitar je bio 92. Cisto dase zna koliko je ovo katastrofalna godina :udri:
 
ljudi i kod mene katastrofa prinos i hektolitar sve losiji :zli: do sada prosek 4t po hektaru, vlaga 14,9 a hektolitar 71, primese do 3%, sorta Dragana
 
KOd nas ima ko i nece ni da kosi jer nema nista.Prinosi su kao i svuda, mada se Apac najbolje polazao jer nije oboleo ni od pepelnice ni fuzarijuma,lisne rdje,glavnice.O poleganju nema ni govora dok su prinosi vec diskutabilni a to se prevashodno odnosi na djubrenje i ko se zanosio da ce setvom Apaca i malo prihrane za sminkanje dobiti neki prinos grdno se zajebao jer nema nista tj. vlati su skoro prazne.Agrounija je kosila prosle nedelje zita sa prinosom od 3t/ha (na 70ha) i sa hektolitrom od 61 tako da je katastrofa.
 
tarana je napisao(la):
jel' kod vas krenulu bećarino? kako idu prinosi?

Da krenilo, već je zicer prešlo pola (moja procjena). Prinosi su dosta loši i šaroliki, od 20-35 m/kj (negdi još manje negdi i više). Hektolitar jako slab, kao i kod vas, bjele primjese (šturo zrno) dosta visoke, vlaga šarolika. Kod nas su spustili neke kriterije pa je sad min. hektolitar 70, a vlaga 14,5 %.
 
Juče skinuo pšenicu sorta Ljiljana vlaga 13.8% Hektolitar 78 prinos malo jači od 30 met/kj prijatno sam se iznenadio još da cena bude neka ...
 
NS-40S sa 1/2 KJ 2 t ,ali je ta parcela bila namenjena za seme. Agrotehnika je sledeca:
jesenas 100 kg 8:2416 ,u prolece 100 uree,sekator protiv korova,fungicid falkon+20 kg AN-a kao folijalno djubrivo. Da li se isplati ovakva proizvodnja ili ne prosudite sami.
 
paorpaor je napisao(la):
NS-40S sa 1/2 KJ 2 t ,ali je ta parcela bila namenjena za seme. Agrotehnika je sledeca:
jesenas 100 kg 8:2416 ,u prolece 100 uree,sekator protiv korova,fungicid falkon+20 kg AN-a kao folijalno djubrivo. Da li se isplati o :udri: :udri: :udri: :udri:va proizvodnja ili ne prosudite sami.
Ja sam dao i više i rodilo svega 124 metera na 2.2 ha, original, hl 70 , kvalitet 0, pa ni sebi nisam ostavio.... :udri: :udri: :udri:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh