Palma i junice, kako je bilo i što mislite (mo) o tome

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
On bar nesto daje i studentima,ako se ne varam svi imaju stipendiju i pred novu godinu je svakom dao po 50-100e ne secam se tacno za predstojece praznike,zeni ljude,deli junice...

Junice i nisu za biznis ali ce svakako dobro doci mnogim ljudima koji nemaju kako da prehrane porodicu nego dobiju besplatno junicu,jedina obaveza da je ne prodaju,a cak bi bilo bolje da svako kome se oteli da "komsiji" tele.

Podela rasnih junica ispade da je socijalno davanje.!
Za njih treba prevashodno obezbediti dobre uslove i DOBRU hranu.Da je uzi izbor uradila neka strucna sluzba pa i da razumem,ali ovakav nacin podele je nerazuman.
 
Neke od tih junica će završiti u pogrešne ruke,tako da sledeči neće imati vajde.Šteta ako je dobar priplodni materijal.
 
U mojoj blizini su bile u karantinu i mogu da vam kazem da je vecina junica ekstra.Krupne su i lepe !

U razgovoru sa meni nepoznatim strarijim covekom,za koga bih rekao da je strucnjak u oblasti stocarstva,a i on je navratio na farmu da zadovolji znatizelju,cuo sam da majke junica vec u drugoj laktaciji guraju do 9 ooo kg mleka.Ali je takodje rekao da ce nasi seljaci bar polovinu da upropaste jos prve godine,jer su junice sklone gojenju i da tada nastupaju problemi.....premalo kvalitetne voluminoze,a previse losih koncentrata u ishrani.
 
A sta je dao predsednik NS-a,Nisa,Kraljeva,Zrenjanina,Kragujevca i jos mnogih drugih gradova ??
P.S. Kome ne valja Palma da Bog da mu Djilas bio predsednik. :osmeh:
 
Prijatelju...!!!...Lopovima je mesto u zatvoru,a ne na odgovornim mestima.Na vlasti treba da budu mladi i pametni ljudi koji ce planski i osmisljeno da rade,a ne kampanjski od izbora do izbora.
Ovo je cist populizam.Pitanje ostanka na vlasti je za nase politicare pitanje zivota ili smrti,jer znaju,ako izgube izbore,da ce ovi novi koji dodju da ih ogule kao krastavac ili strpaju u buvaru.Oni to dobro znaju,jer su to i sami uradili svojim predhodnicima.

Delice oni jos toga dosta,a ko ce to da plati......znate i sami.!?

ovde si pogresio sinko, jer su oni svi medjusobno povezani kao svinjska creva, a kao sto znamo vrana vrani oci ne vadi, odleteca mozda poneka glava nekog lopovcica koji nece da slusa i tada ce da se kaze kako se obracunavaju sa korumpiranim prethodnicima koji su upropastili drzavu, bice poneka emisija za narod na tv-u da se zgrazava i ne misli o tekucim problemima, pustice se sve u postupak koji se nece nikad okoncati, da ne pominjemo izricanje i izdrzavanje kazne, zaplenu imovine stecene kriminalnim radnjama itd itd itd...
 
Palmu za predsednika drzave ...
ako nekom nije jasno zasto objasnicu mu
 
Za nas poloprivrednike,posebno stocare Palma bi bio pravi potez, ali je steta sto nije iz Vojvodine .
 
Gospodine @petre....vi to ni sebi ne mozete da objasnite,pa bi bilo skoro pa nepristojno objasnjavati zrelim i pametnim ljudima ,,kako da budemo srecni sto nam u vlasti participiraju slicni,,.....probajte negde drugde.........ni deca nise ne veruju u njihove lazi i prevare.

Osim ako niste neki ,,gospodin organ,,u toj nazovi stranci,pa vam je u opisu posla ,,ubedjivanje sirokih narodnih masa u nebuloze i gluposti,,.....pozdrav !!
 
Fine diskusije ali samo jedan detaljcic... na koji ste zaboravili. 80% junice placa drzava Srbija, a 20% opstina koja nabavlja junice. Uredba je doneta posle posto je Palma doterao krave u Rasku, za koje je navodno uzeo kredit. Rok za prijavljivanje opstina je bio 15 avgust... (samo par dana) VRLO SMESNO dok su mnogi predsednici i njihova svita na godisnjem odmoru. A i verovatno mnoge opstine nemaju tih 20% para da uloze posto su mnoge potrosile pare na nekakve parkove, spomenike, ulicne rasvete, bioskope i sl.
Zato Jagodinci, ponosite se ovim poklonom a ako Palma nevalja postavite nekog drugog...
To sto Palma nije iz Vojvodine, pa nije on ni iz Cuprije niti iz Paracina iako su tako blizu... Bio jedan Bidza, pa onda Palma pa ce doci neki drugi... Ja samo molim boga da bude iz mog kraja ali mrka kapa. Ovo slepo crevo Srbije ne interesuje nikoga osim Siptare...
 
ja stvarno nerazumem zasto napadate Palmu, pa kamo srece da svaki grad ima po jednog Palmu, ova drzava bi procvetala, a da nespominjem sta bi bilo kad bi zamenio Gosn Tadica..... ja ima rodjaka u Jagodini, i njegov komsija je dobio junicu, kaze da su Grla prva klasa....
 
ja stvarno nerazumem zasto napadate Palmu, pa kamo srece da svaki grad ima po jednog Palmu, ova drzava bi procvetala, a da nespominjem sta bi bilo kad bi zamenio Gosn Tadica..... ja ima rodjaka u Jagodini, i njegov komsija je dobio junicu, kaze da su Grla prva klasa....
naravno tako bi trebalo da bude ali se licno bojim da JE SVE U OVOJ DRZAVI F A R S A pa i sam cika Palma i da je to sve predizborno zamazivanje ociju javnosti i zamajavanje naroda
unistili su stocarstvo u ovoj drzavi,nismo u stanju godinama unazad da ispunimo kvotu u izvozu govedine u EU, smenili bivseg minista poljoprivrede onog momenta kad je udario na mlekarski monopol u ovoj drzavi a sad dele junice i daju subvencije za nove zapate,ma koga oni za.ebavaju ::samo bes:: ::samo bes::
 
ja stvarno nerazumem zasto napadate Palmu, pa kamo srece da svaki grad ima po jednog Palmu, ova drzava bi procvetala, a da nespominjem sta bi bilo kad bi zamenio Gosn Tadica..... ja ima rodjaka u Jagodini, i njegov komsija je dobio junicu, kaze da su Grla prva klasa....

Mi se ovde ocigledno ne razumemo.Niko ovde ne napada Palmu kao licnost....ne vredja ga sto je ruzan i celav ili ga ne hvali sto je ovo ili ono.Rec je o tome sto koriscenjem sredstava iz budzeta,a za tu rupu bez dna iz usta nam se svima uzima,.......pravi privatne predstave i populise sebe kao da je iz svog dzepa izvadio pare i kupio junice.
@draganpan je izneo strukturu ulaganja,a dobro je poznato da se do sredstava najvise dolazi politickim ucenama......kada bude odresio svoju kesu,pozdravicu sve njegove kerefeke i gluposti....ali,taj film nece da bude na repertoaru narednih par meseci.
 
Ako se malo osvrnete na temu i procitate sve postove, videcete da bih velika vecina zaokruzila ovog,
samo zbog tih junica. Tako ce neki zaokruziti, nekog drugog, zbog nekog tamo mosta, parceta asvaltirane ulice,,,,
Na zalost dosta smo mi plitak narod.

Mislite o tome.
 
Gresis prijatelju
Srbin tera inat. Velja Ilic je u jednom selu napravio asvaltni put 8km i rekao im javno da ce produziti put jos 4 km do sledeceg sela ako ga glasaju i sta? oni ga glasali 23% i dan danas se voze po kaljugi...

Izvinjavam se sto sam odstupio od teme. Necu vise
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh