Pioneer hibridi

Pa ako seješ na 540 obrtaja turbine, na tim obrtajima i podešavas čistace. Ukoliko ih podešavas na malom gasu, gde su obrtaji kardan oko 300, a tokom setve seješ na 540 obr/min, velike su šanse da će se desiti tokom rada da hvata po 2 zrna, jer čistači nisu dobro podeseni.
 
Ја зато кренем првом брзином држим на неких 1500 обртаја и станем у пола њиве, а гас наместим ручни и онда обиђем и погледам сваку батерију и плоче да не носи по два зрна. Или пустим оца да вози, а ја идем и пратим колико зрна носи.
 
Ја сам га имао прошле године и био је посејан 400 метара даље од 9911. Био је скоро дупло бољи а влага мало већа али је ушао у српс.
Ове године нисам нашао да га купим тако да иде 9911 и 0217.
 
Ja sam hteo onaj što je Matić protežirao 9241, ali ga nisu nabavili, pa navalili da uzme 9300, i šta ću, vreme ne radi z anas, uzmem seme i ajd zdravo, što bi reko pera veš.
Inače uzeo i ja i 9911 i 0217 i to je to.
 
P9300 uzet za ljutu zemlju, a ima i deo brega na jednoj parceli. Hteo sam ultra rano da na tim njivama pojesem, e sad ostalo je jedino da posejemo j pola 5, pa da bude ultra rano. Da ne bude samo ultraobrano :haha: .
 
Nisi pogrešio ove godine na 70% površina posejao sam P9300, prošle godine za 30% bolji od 9911 i sa manjom vlagom, veoma brzo raste u startu po meni odličan hibrid
 
Meni suncokreta LE99 ide mnogo nesto.. Vidim da uhvati po neki put dva kad su sitnija zrna ali ne smem skidace mnogo da pomeram pocnu da skidaju i kad je po jedno.. Bas sam gledao na 2,2 hektara jedva malo nesto ostade od 150.000 semenki a sa tim bi trebalo 2,5 da posejem sa sklopom 60 k/h. Mozda ono malo sto preklopim na uvratinama i ono malo sto ostane u sejalici i ono malo sto uhvati po 2 na kraju mozda i dobaci nekako na 30 ari.
 
IMG-20230428-223412.jpg




9000+ srpskih dinara... Kao da je od zlata...
 
Ја сам се ове године изненадио - та моја партија 9911 имала око девет кила, а KWS "Колегас" само пет и нешто ситно кила.
 
Nazad
Vrh