Poljoprivredni sajam - Novi Sad 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nema frke evo i moj broj 00387- 65-645-750 ako te nemognem pozvat posto cu bit u romingu :ppozdrav:
 
Bilo je, i to je najbolji deo sajma!
A ima i lepih traktorcica!
Ali opsti utisak je da je ovaj sajam siromasniji od proslog a ni taj nije bio nesto.
Pre svega organizaciono sajam je diletantski, potpuni haos.
U krave i krmke se ne razumem ali sve izlozene koze na sajmu su manje vise skart. Nijedan ozbiljan uzgajivac se nije pojavio. Kod ovaca nesto bolje ali ne i dobro. Zivina i kunici skromno.....
Oprema aa mlekarstvo malo tamo malo amo, zbrda zdola nepregledno. Ni sami izlagaci se nisu mnogo potrudili da budu spremni za ovaj "Vasar". Svi su bili ljubazni tu nema zbora ali nemaju pojma sta imaju u programu po 15 minuta prevrcu katalog i sl. I to ne neki devojcurak koji je samo hostesa u treba da deli osmehe i prospekte vec mlada dama koja je tehnolog nema pojma sta prodaje i sta moze ili ne moze oprema koju prodaje!
"Alo, gospodjice ja sam to vec video u katalogu i na sajtu proizvodjaca sada mi treba dodatno objasnjenje i cena"
"Jao, pa javite se posle sajma pa da vidimo...."
Ovo je naravno karikatura nekoliko skoro indenticnih situacija. Vrlo amaterski sajam!
Organizatori su bili zainteresovani samo da prodaju izlozbeni prostor a za sve ostalo ih boli uvo.
Na kraju to nam je sto nam je. Nemamo bolji pa je trebalo iskoristiti ovo sto imamo na najbolji nacin.
 
evo i koji traktor


same 150 ps i 200ps 150ps je 60000e meni naj privlacniji traktor



 
Šta reći....sajam nije kao što je bio zadnje dve godine, ponuda mehanizacije je dobra, ali je akcenat stavljen na jače mašine i može se reći da je "mali" poljoprivrednika zapostavljen i nema šta tu da traži  :zli: , jeste da svetski trendovi diktiraju velike mašine za velike posede, ali ovo je Srbija i srpski seljak traži "malu" mašinu i mehanizaciju za svoje malo imanje, još dosta vremena će proći dok ono što se nudi ne bude dostupno većini ::novac:: . Cena mehanizacije domaćih proizvođača je dosta otišla gore, što nama opet ne ide u korist, ali kako već rekoh u temi o žitnim sejalicama, malo nam je krenulo i odmah hoće da nas oderu  ::lose:: ....Situacija sa stokom jadna u svim oblastima, pogotovo ovčarstvo i kozarstvo.....Prostor izmađu mehanizacije i stoke, kao i uvek, popunjavaju vašarski trgovci koji se mogu u toku godine videti na svim vašarima u Srbiji....Sve u svemu ništa posebno, bar je vreme bilo lepo  :cool: kao i lepe i šarmantne Novosađanke na štandovima izlagača!  :D
Slika imam dosta, ali kako ih već ima na forumu, postaviću samo neke po temama. Inače bio sam i sa članom Tinetom, pozdrav za njega!
 
Šta reći....sajam nije kao što je bio zadnje dve godine, ponuda mehanizacije je dobra, ali je akcenat stavljen na jače mašine i može se reći da je "mali" poljoprivrednika zapostavljen i nema šta tu da traži zlili , jeste da svetski trendovi diktiraju velike mašine za velike posede, ali ovo je Srbija i srpski seljak traži "malu" mašinu i mehanizaciju za svoje malo imanje, još dosta vremena će proći dok ono što se nudi ne bude dostupno većini .......
Nazalost te masine nikada nece biti dostupne vecini!
Tacno. Na redu je ukrupnjavanje. A tek kad "dodje" Evropa. Ratari ce najvise da nadrljaju. Vec je proglaseno da za evropske uslove je neisplativo gajiti zito ispod 100 ili 200 ha nisam siguran. I tako isto, za sve kulture bice normirane povrsine koje je ekonomicno obradjivati i za te povrsine ce se dobijati stumulansi, regresi, krediti za proizvodnju i sl. I nazalost u tome ima ekonomske logike. Radni sat traktoriste vredi toliko i toliko a razlika u ucinku je ogromna ako ore sa jednim ili 7 raonika. To isto vazi za sve operacije zakljucno sa kombajniranjem. A kolika treba da su imanja da bi se te masine isplatile?
O ovome treba na vreme da se razmislja!
Jednostavno ideja je da veci pojedu manje. Da bi opstali ti manji moraju da se preorijentisu na vreme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh