Prikolice

Ostao mi kukuriz u njoj pa tek sutra ili ponedeljak cu rastaviti da vidim pa izgleda na obe prikolice da odradim

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Jel ima neko neki kontakt gde mogu uzeti osovinice i caure za gibnjeve za zmajevku

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Danas sam skidao gibanj i nasao sta je problem. List taj sa okom bio odlomljen kraj pa zato ispao sa osovinice. Nasao sam nekog lika iz beceja sto radi gibnjeve pa zvacu sutra. To je najblize meni sto sam uspeo da nadjem nekoga sto radi gibnjeve

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Evo , čisto da imaš neku alternativu, makar i kao kontakt za neku vrstu informacije, a u vezi s tvojim problemom....

Zanatska radionica Ćure - Žarkovac (opština Ruma) nudi usluge:
- mašinsko šprengovanje i izrada gibnjeva
- ojačavanje gibnjeva
- vršimo montažu i demontažu gibnjeva
- remont ruda prikolica
- ugradnja čaura i boclova za sve tipove putničkih i teretnih vozila
- zamena čaura, boclova, uzengija (cugova)
- zamena svih vrsta silen blokova
- izrada svih vrsta platni-paraboličnih i klasičnih (jednakovaljani)
Materijal:
Toplo valjani opružni čelik poprečnog preseka shodno DIN 4620, DIN 59145 ili DIN 59146.
Mere od 45 do 150 mm širine, 4 - 45mm debljine i 800 - 2200 mm dužine.
Kvalitet materijala prema DIN17221.
Adresa: Karađorđeva 5, Žarkovac, Ruma
Telefon: 064/159-29-44, 069/444-08-10, 022/24-44-164, 022/470-263
Email: zrcure@gmail.com
Viber: 069/444-08-10
 
Danas sam skidao gibanj i nasao sta je problem. List taj sa okom bio odlomljen kraj pa zato ispao sa osovinice. Nasao sam nekog lika iz beceja sto radi gibnjeve pa zvacu sutra. To je najblize meni sto sam uspeo da nadjem nekoga sto radi gibnjeve

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Ko ono pogodiše šta je uzrok? :haha:

p.s. Otac mi je bio kovač, nagledao sam se gibnjeva i konja kol'ko ti srce želi... ;)
 
Jbg,kad sam kupovao nije mi ni palo na pamet da pogledam jel oko ispravno na gibnju

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ljudi, moze pomoc, otpao mi tocak sa prikolice, skinuo sam ga i vidim da nema jedan lezaj pojeden je, samo 1 ostao.
Sta mi ovde treba da zamenim i da ubacim da sredim taj tocak. Nisam nikad ovo rasklapao ako uspem sam....
Koji lezaj ide i sve ostalo....
 
Kao prvo koja je prikolica .Ostalo moraš sam,odvrni maticu koja steže ležaje,poskidaj ostatke ležaja,verovatno su različiti ležejevi(izmeri šublerom dimenzije ležaja)......... ili nađi nekoga iz sela ko se razume u bravariju.
 
Koliko si ti tu prikolicu koristio a da nisi primetio da tocak ima lufta,tj ne stoji pravo ...Nemoj se ljutiti ali ne znati ovako nesto osnovno kao 2 konusna lezaja i matica na tocku,meni nekako tesko da poverujem.
Ostale su ti kosuljice lezaja na osovini i glavcini,poskidaj njih i ako nema bas nikakve oznake,nosi ih sa sobom i spram njih uzmi lezaj nov.A i taj drugi lezaj je sigurno za zamenu jer je sigurno ostecen,istrosen.
 
Данас подигнем кипу Руска приколица један клип и неће да пусти никако одвио цеви уље изашло ал неће доле никако ...шта ми је чинити?
 
I ja imam takvu situaciju na jednoj Loznici.... Spustim je tako što se popnem u sanduk, uhvatim se za stranicu koja je podignuta i onda ljuljam sanduk da se klip odglavi i obično ubrzo popusti i krene dole.
 
Nazad
Vrh