Progressus - subvencije Madjarske 70%

Znam da su naši, valjda sutra uspijem završiti ugovor.
 
Zar je to hitno tako? Ja tek danas poslo u pdv zahtjev za potvrdu da nisam duzan. Ta se ceka min 7 dana . Ovde nisam cuo da je frka za te ugovore?
 
U Bijeljini su od danas do četvrtka, pa idu dalje, ko ne stigne u četvrtak vjerovatno može u drugom gradu.
 
Da li je neko od ovih sto su dobili masine prosle godine probao tifon. Zanima me koja pumpa ili agregat moze da tjera tifon 63/300m
 
Gledao sam blizu mene na centralnom vodovodu 5 bari, čovijek je radio sa manjim tifonom starije proizvodnje. Pritisak se kretao od 4 do 5 bari na tifonu, mislim da mu je to bila donja granica pritiska i da nebi mogao raditi na manjem pritisku. Čuo sam i za drugog čovijeka koji radi sa većim novim tifonima na tom istom centralnom vodovodu, ali on voza agregat i pumpu za pojačanje pritiska. Mislim da za taj tifon ipak treba pumpa minimalno 7 bari.
 
VIdim kod mene su neki preuzeli mehanizaciju a nije mi poznato da su Mađari uplatili svoj dio.
 
Malo mi čudno isporuka prije Mađarske uplate, šta ako Mađari ne uplate a isporučeno i korišteno.
 
Kako znas da nisu uplatili . Odma nakon tvoje uplate , dobio si avansni racun od dobavljaca ,poslao to agenciji i oni malo kasnije placaju . Tako da je to za one koji su odma uplatili vec mozda i uplacen ostatak od agencije
 
To nisam provjerio kod ovih što su dobili mehanizaciju, navodno sam čuo za jednog kako je uplatio svoj dio i odmah dobio drljaču, ali nisam to provjerio.
 
Mozda je bila ovde na stanju , a nije ih mnogo poruceno. Za npr Fliegl prikolice sam cuo da je upisano blizu 400kom , njihove cisterne isto mnogo, kad ce to biti isporuceno
 
Vidio sam ja da su oni dovlačili drljače i tanjirače, ovdje je jedan preuzeo drljaču i dvojica tanjiraču, mom rođaku su rekli da će cisterna biti za mjesec dana, i Petrix je počeo isporuke.
 
Nazad
Vrh