Proizvodnja paradajza u plastenicima

JuRa. koliko ga cesto treses, jednom nedeljno, svaki dan ili. Nisam tako jos radio pa zato pitam a probao bih.
 

@ginigana,prvi katovi su ručno oprašeni.Bumbari mi dolaze kada se otvara drugi kat.Uzimam bumbare jer imam više kultura istovremeno(sada imam paradajz,papriku i bostan).Na slici se ljepo vidi razlika između ručnog i rada bumbara,na prvom katu se vidi razlika između plodova dok kod bumbara budu pojednaki(drugi i treći kat).Ono kako je opisao kolega Jura je dobro,ako imaš tunelski plastenik,30 m je dužina koja se jako dobro provjetri,protresi cvjet prijepodne i poslijepodne i to je ok.
 

@ginigana,prvi katovi su ručno oprašeni.Bumbari mi dolaze kada se otvara drugi kat.Uzimam bumbare jer imam više kultura istovremeno(sada imam paradajz,papriku i bostan).Na slici se ljepo vidi razlika između ručnog i rada bumbara,na prvom katu se vidi razlika između plodova dok kod bumbara budu pojednaki(drugi i treći kat).Ono kako je opisao kolega Jura je dobro,ako imaš tunelski plastenik,30 m je dužina koja se jako dobro provjetri,protresi cvjet prijepodne i poslijepodne i to je ok.

Hvala puno tvrdoglavi i JuRa :bravo:
Vidi se razlika, naravno, na slici. Mislim da cu ove godine probati onda bez bumbara. Cini mi se plastenici imaju dobar polozaj i da cesto ima vetra i promaje, jer su u blizini reke i imaju takav polozaj, a svakako jos malo i protresti.

Da li se isto ponasate i sa paprikom, sto se oprasivanaja tice? Tu smo posadili sortu Ramona i jos jednu italijansku...

Ili ipak setati bumbare po plastenicima :osmeh: :pcelac::
 
Kada sam radio oplodnju hormonima to je bilo jednom nedeljno.
Dok je bio pod agrilom to tresenje smo radili skoro svakodnevno, a sada kada je vezan na svaka 3 dana.Moja iskustva su pozitivna.
Verovatno neki cvet propadne ali ja nisam primetio.
Plastenici su duzine 40m.
Setati bumbare je nezahvalno.I ja sam to radio i jadnici se pogube.Imao sam slucaj da cekaju na mestu gde je bila kosnica.
 
Pocelo i cvetanje pre nedelju dan

r1in9h.jpg

2wpnij5.jpg
 
Ljubek, kako ti je konopac tako skroz do zemlje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje,je li moguce da se ovo desava zbog viska vode ili?
2d475013c70309f33e8c6588033466bd.jpg

c37b0ba7d2bccf51cba87744180e1c30.jpg


Poslano sa mog Hitman_DG850 koristeći Tapatalk
 
Zixo. Pre ce biti od viska azota. Ja zakidam na sestom spratu, iznad sestog gubi dosta na kvalitetu.
 
Ljubek, kako ti je konopac tako skroz do zemlje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sadim kanap kad i paradajz :osmeh:

- - - - - - - - - -

Jedno pitanje Ljubek jel ti paradajz samo vrtiš oko kanapa (oslonca) ili ga i vezuješ?
Motam oko kanapa po potrebi.

Zixi pojava mačijeg lica je usko povezana sa hladnim vremenom u početnim fazama rasta plodova i osetljivosti hibrida na ovu pojavu.

- - - - - - - - - -

@ljubek
ZAsto ga zakidas?
Ja planiram da ga pustium do kraja, da vidim sta ce biti.
Ocu da ubodem kornišon još na njegovo mesto.
 
Sta uradit da bi se sprijecilo koliko toliko?

Poslano sa mog Hitman_DG850 koristeći Tapatalk
 
Sta uradit da bi se sprijecilo koliko toliko?

Poslano sa mog Hitman_DG850 koristeći Tapatalk

Stvarno ne znam.Kod mene izgleda da ce i na drugoj grani biti ispucani.Ali sigurno da prihrana od sada treba da bude 0% azot dok se stanje ne popravi,a i posle toga minimum.Ja sam zaustavio zalivanje dok se zemlja ne osusi poprilicno,a nakon toga cu dobro da natopim,mislim da ce koliko-toliko da pomogne,ali ovo je sve teoretisanje.
 
Nazad
Vrh