Prskanje maline

U ovom periodu razvoja preporucuju 30kg/ha nedeljno, odnosno 3 gr/m2. Ti imas 3 reda po 10 m to je oko 30 m2 znaci potrebno ti je 90 grama, a ti ih vec rasporedi. Mozes po 30 gr u 10 l vode i time preci 10 m i tako tri puta i zavrsavas posao. To je preporuka kad se tretman radi jednom nedeljno.
Hvala Nenade.
 
Jel koristi neko signum? Ja sam do sad svic, a sad bi isprskao sa signumom. Interesuje me kolika mu je karenca? Takodje me interesuje jel moze da se mesa sa promesom?
 
Pa ja ocekujem berbu za nekih 8-10 dana tako da karenca do 7 dana odgovara. Iskreno, hteo sam i da preskocim to prskanje, ali ubi kisa svaki dan, lisce na nekim mestima zuti, pa da se ne igram.
 
Ljudi, upomoc !
Imam polanu jesenas posadjenu.
Visina maldara je od 15-60 cm.
Plamenjaca mi je nakon ove kise razvalila ove nize mladare (do 30cm) i neki ne znam kako ce da se oporave - kompletno izgoreli.
Sta mi je ciniti ?
Trebam li da prodjem da pokidam te izgorele listove ?
Cime da isprskam to ? Pomaze li Skudo i/ili Trainer ili nesto drugo ?
Da napomenem da se na oko 50% pocinju da formiraju cvetovi, na oko 20% se polako formiraju plodovi + 15% formirani ali ni blizu da zre i 15% ovaj problem sa plamenjacom
 
Pozdrav malinari, imam problem sa Polkom koja je zasađena jesenas, listovi joj se uvrću a nema nekih vidljivih insekata ispod lista ili su možda nevidljivi golim okom? slike su postavljene na liknu http://fotkica.com/?id=1566bc67e044b87e9a2a61254bb36f0c , molim za odgovor ako neko imao imao isti problem ili zna šta je
Hvala
Zalivaj,ne zali vodu:osmeh:
Mozes i Trainerom da je prodjes,nije skup 480din. 250ml pa zamesaj malo jace 40-50ml na 10L i isprskaj predvece.
p.s. ne znam kada si slikao ako si imao kisu sinoc onda samo trainer.
 
Hvala na savetu, zaliva se svaki drugi dan prskao je skudom redovno na 14 dana, probaćemo i Trainerom pa ću javiti jel uspelo.
 
U prvoj godini smo svi mi obilazili malinjak i trazili neke bolesti i stetocine nista cudno.:osmeh:
Na drugoj slici se vide maline u pozadini koje su takodje"malo klonule"od vrucine,trainer ce da ih oporavi od temperaturnog soka.
Prskaj rano ujutru ili predvece,nemoj po vrucini.:ppozdrav:
 
Jel koristi neko signum? Ja sam do sad svic, a sad bi isprskao sa signumom. Interesuje me kolika mu je karenca? Takodje me interesuje jel moze da se mesa sa promesom?

Pozdrav kolega :ppozdrav: ja sam koristila signum iskljucivo u izrazito kisnom periodu u toku zrenja krajem juna obicno. Odradim to jedno prskanje i do kraja sezone je malina mirna. U pitanju je Polana. Karenca signuma je 14 dana za malinu. Ja sam isla samo cist signum sto je sigurno,sigurno je. :) Pozdrav :ppozdrav:
 
Pozdrav kolega :ppozdrav: ja sam koristila signum iskljucivo u izrazito kisnom periodu u toku zrenja krajem juna obicno. Odradim to jedno prskanje i do kraja sezone je malina mirna. U pitanju je Polana. Karenca signuma je 14 dana za malinu. Ja sam isla samo cist signum sto je sigurno,sigurno je. :) Pozdrav :ppozdrav:

Mala ispravka oko karence za Signum što se maline tiče:
Karenca: Kod višnje, krompira, paradajza, paprike, luka i salate је 14 dana, dok je kod breskve, jagode i maline 7 dana.
Izvor: http://www.agrosava.com/proizvodi/fungicidi/Signum/detaljnije-o-proizvodu.html
 
pas Scudo bi trebao da pomogne,bakar bi trebalo da deluje antibakterijski,skidaj listove slobodno ako ih je manje i ja tako na nekom ako vidim pocupkam malo u prolazu...sad je vec lepo vreme ne bi trebalo da se siri jer ne postoje uslovi za to...aminokiseline se mogu primenjivati u svakom prskanju i samo su veliki plus-za treiner pricam
 
Ja sad oprskao moje Trainerom,ako se to racuna u prskanje..za 7 dana cu da je prodjem jos jednom ako pogode nasi slepci prognozu za "tropske vrucine"da lakse izdrze maline.
Za to vreme ce da stigne kopriva+rastavic(jos se "krckaju"u buretu i smrde za sve pare sto bi reko nas narod), kad sve zametnu cvet Timorex Gold i kad formiraju plod soda bikarbona i to je to sto se tice prskanja do kraja berbe.:ppozdrav:
 
Ja sad oprskao moje Trainerom,ako se to racuna u prskanje..za 7 dana cu da je prodjem jos jednom ako pogode nasi slepci prognozu za "tropske vrucine"da lakse izdrze maline.
Za to vreme ce da stigne kopriva+rastavic(jos se "krckaju"u buretu i smrde za sve pare sto bi reko nas narod), kad sve zametnu cvet Timorex Gold i kad formiraju plod soda bikarbona i to je to sto se tice prskanja do kraja berbe.:ppozdrav:

U kojoj razmeri je kopriva i rastavic. U zbog cega rastavic? Za koprivu znam, ali ne za rastavic.
 
Kod mene na njivi rastavic raste kao korovska biljka pa kad plevim njega sakupim u kofu,pa to sto skupim (kako kad ima) pomesam sa koprivom.
Inace je to kombinacija koja se u mom programu zastite za organsku proizvodnju preporucuje.

snc00352.jpg


p.s. vidim da nisam bas lepo slikao pa ako nekoga interesuju razmere koje se ne vide neka mi puste poruku u inbox...
 
Kod mene na njivi rastavic raste kao korovska biljka pa kad plevim njega sakupim u kofu,pa to sto skupim (kako kad ima) pomesam sa koprivom.
Inace je to kombinacija koja se u mom programu zastite za organsku proizvodnju preporucuje.

snc00352.jpg


p.s. vidim da nisam bas lepo slikao pa ako nekoga interesuju razmere koje se ne vide neka mi puste poruku u inbox...

Jel radis pravu organsku bez vestackih djubriva ili si samo sa preparatima za zastitu ogranicen? Koja sorta maline je u pitanju?
 
Jel radis pravu organsku bez vestackih djubriva ili si samo sa preparatima za zastitu ogranicen? Koja sorta maline je u pitanju?
Polka,mnogo je "zahvalnija" za organsku proizvodnju.
Koristim Yarina djubriva sve po savetima agronoma iz hladnjace,ne koristi se nista sto ima bilo kakvu karencu-ostatak.
Zemljiste je u procesu konverzije za organsku proizvodnju(3god, je period konverzije) i hladnjaca snosi troskove analize i dobijanja sertifikata.
 
Nazad
Vrh