Pušnice za dimljenje mesa

Mani se merenja temperature,nego gledaj da nemaš plamen.Kad krene,naspi piljevine da ga zagasiš.
Koliko sati dnevno treba dimiti? Koja kolicina piljevine treba da ode?

Juce sam dimio jedno 8 sati i potrosio pola dzaka piljevine i nesto malo bukovih cepanica.

Danac cu isto tako, i sutra pa onda dan pauze. Pa jos jedan dan ako treba. To je 4 dana po 8 sati za kobasice i tanke slanine i file
 
Sad sam prelistao sve strane i vidim ovo sto je napisao miroslav k.

"Ljudi samo pazite da vam ne smrznu kulenovi u pusnici dok se ne lozi, bar nekoliko prvih dana. Posle ako vam slucajno smrznu nemojte loziti ni slucajno dok se odmrznu."

Ovo mi nije jasno? Sto to ne sme i jel moram da ih unosim i iznosim ko budala svaki dan? Sta da radim ako se zaredja minus neko vreme onda ispada ne bi trebalo da se dimi
 
Kada je mraz nema smisla loziti.... zato se dimi kad je plus... kad smrzne ostavi i ne diraj...

Inače, kulen fermentira na nekih 14 stepeni tako da mu toplota ne smeta previše...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi koliko drva potrošite za jedno sušenje recimo šunke? Koliko dana odprilike ložite i kolko vremenski po danu? Koliko drva za jedno loženje?
 
Kada je mraz nema smisla loziti.... zato se dimi kad je plus... kad smrzne ostavi i ne diraj...

Inače, kulen fermentira na nekih 14 stepeni tako da mu toplota ne smeta previše...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne bi slozio da mu temperatura ne smeta. Ako slaninu i pecenicu ili kobasice radite sa toplim dimljenjem tu kulen nema sta da trazi u susari.
 
Ne bi slozio da mu temperatura ne smeta. Ako slaninu i pecenicu ili kobasice radite sa toplim dimljenjem tu kulen nema sta da trazi u susari.

Ja sve radim na hladno....

A drva potrošim negde dva trupca po 1m oko 40cm u prečniku... odmah se dimi kulen i kobasica a posle odsoljavanja 2 nedelje idu kosti a posle 3 nedelje meso....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sve radim na hladno....

A drva potrošim negde dva trupca po 1m oko 40cm u prečniku... odmah se dimi kulen i kobasica a posle odsoljavanja 2 nedelje idu kosti a posle 3 nedelje meso....

Ček to ti je ukupno drva za sve? Pitam ovo zato što moj ćele po svemu sudeći loži previše. Mislim da potroš oko pola kubika za jednu zimu.
Već znam da sigurno loži daleko više nego što je potrebno voli bih da čujem i druge članove koliko oni potroše, a ona ide teži deo ubedjivati ga da promeni to što radi. :)
 
Sve je to relativno,i zavisi od veličine pušnice,vremena...
Ložiš dnevno 8-9 sati tako da ti u pušnici bude samo dim.Tako dva dana,pa napraviš dan pauzu.
Ja npr. za 3 godine potrošim metar drva,odprilike,nisam nikad merio.Uz to godišnje 3 dzaka bukove piljevine.
 
Odimio sam prvu turu i ne znam da li je to okej ili ne valja nesto. Kobaje se teze gule nije se nista cedilo iz njih al kao da su malo jace uvatile koru a temp dima nije bila veca od 22,25 c
 
Načeo sezonu šarenišom, sutra pada krmača od 300kg... do tih proizvoda malo da se zalozi....

1. Kao Sremska samo seckano meso skoro bez masti... (deda spremio takvu a deca se ne bune)


e8ba78bb076038fd81b178da5edaa4e7.jpg


2. Koske, slanina i pecenice kupljene posebno... uvek zafali od samo jedne Krmace pa mora da se doda...

76f367b2e5a64e5fda2c55bf353c9606.jpg


3. Šunka od prošle godine, načeta malo pa izvadjena iz podruma i okačena u pusnicu

b10a851194b517221e2c9b9ebb94ff1d.jpg


4. Šarani.... post je pa treba da se čovek spremi na sve...

3b5737a211df6069d59bd82ffc57769f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li bi ova pec bila dobra za dimljenje mesa? Montirao bih je sa strane pusnice i dimnjak ubacio u pusnicu. Sipas bukove piljevine i ona gori recimo 5-8 sati. Olaksao bih sebi da ne moram da dezuram oko nje i ne bi bila velika temperatura u pusnici. Bar tako mislim. Jel neko koristio mozda?
 
Предпостављам да знам о чему пише, мој брат је нешто тако правио. Издвојено ложиште а може дрво и пиљевина. Мислим да је убацио и камење преко кога иде дим. Нешто као филтер. Е сад једно питање та пиљевина је са пилане или ?

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Nazad
Vrh