Rasipači mineralnog đubriva

Ja na mom imam 18-24 i rado bi otom potom menjao za te lopatice do 16m...na puno njiva ne mogu ni da se uklopim sa tako širokim zahvatom jer su uzane a dugačke...
 
Uf drugar na njegovom sulkiju ima lopatice 24-36m pozajmio proletos da bacim ureu ono je bio show program nisam znao gde bijem i gde sve leti urea..kad budem kupovao rasipac gledacu da uzmem lopatice 10-16m imam par njiva gde nema sirine ni 15 metara..
 
Kod mene igrom slucaja jesenas malog amazone zameni veliki. Tek poceo razbacivati i bez neke najave zvekne kuciste. Odmah se bacio na oglase i za svaki slucaj "iskopam" malog Imt, spremim ga 😂 na brzaka da se prisetimo kako bese 😂 Zove drugar, trk u Bns ima dobar utegnut cak i povoljan, Za-u 1500l, lopatice 300mm. Ladno 2kj sirine baci, ludnica na malim parcelama, na velikim ide al stalno brojis i preracunavas, ok. uklopio sam se 😂 (morao sam) za te pare nisam mogao da ga ne pazarim! lepo je i sto stane tri dzambo vrece Npk pa imas neko vreme.
 
To je maximum po katalogu, šasija je do max 2 t. Original je povišica, ni netrebam punit do kraja, bitno da mi stane više od dvije jumbo vreće, možda će i tri dok je full prazan.
 
Nema veće ood ovog u originalu osim ako si netko ne radi sam, a ni netreba, šasija je jaka, ali nije svemoguća...
 
Iz mog skromnog iskustva bih preporucio svima da takve stvari na rasipacu (tu leptir navrtku, osovinu na koju se nabacuje diska...) obavezno namazu ANTI FRETTING pastom/masti. To mozete ponoviti svake godine pred zimsko pranje. Nikad vise necete imati problem.
 
Moze da zapekne inox sraf sa celicnom maticom,kao sto je cest slucaj u tim plasticnim leptir navrtkama,tu je obicna matica,nije inox.Ali inox na inox,njega mozes potopiti na sto godina u uan djubrivu i opet ce biti kao nov.
 
Nazad
Vrh