Rasturač otkosa

Imam malu nedoumicu oko rastresaca sena (Fella je u pitanju sa 4 rotora i sa 4 kraka)... Ove godine sam ga kupio i naravno punom parom u rad, ali desava mi se da srednja dva rotora prave omanji otkos i nece da rastura ravnomerno, pa ako neko ima iskustva neka pomogne... Da, pokusavao sam da iskosim igle i ovamo i onamo, ali nema vajde... :sta:
 
Prijatelju , rasturaci sa 4 ruke su prvotipni rasturaci , da su se dobro pokazali , nebi izmislili rasturace sa 6 ruku. Resenje je da ti kardan brze okrece i podesavanje ugla ( napred nazad).
 
Verujem da je tako... Pokusavao sam sve zivo, i prvom brzom, 3 sporom, pola gasa, pun gas,(posto mi ne radi obrtomer, 539 je u pitanju) ma ne vredi. Masa koju zahvataju srednji rotori se sudara i pada na gomilu i tako formira omanji otkos. Mislim da me je cena povukla (330e) mada mi se nesto i nije svidjao pri kupovini, ali me moj matori ipak prelomio... :sta:
 
Mozda moze da se popravi . Ali da sebi skratis muke stavi ga i ti na prodaju . Ako dodas jos 100-170e mozes da uzmes rasturac od 5m sa po 6 ruku na svaku glavu.
 
Verujem da je tako... Pokusavao sam sve zivo, i prvom brzom, 3 sporom, pola gasa, pun gas,(posto mi ne radi obrtomer, 539 je u pitanju) ma ne vredi. Masa koju zahvataju srednji rotori se sudara i pada na gomilu i tako formira omanji otkos. Mislim da me je cena povukla (330e) mada mi se nesto i nije svidjao pri kupovini, ali me moj matori ipak prelomio... :sta:
Daću ti ja 200e da te rešim bede :osmeh:
 
Imam malu nedoumicu oko rastresaca sena (Fella je u pitanju sa 4 rotora i sa 4 kraka)... Ove godine sam ga kupio i naravno punom parom u rad, ali desava mi se da srednja dva rotora prave omanji otkos i nece da rastura ravnomerno, pa ako neko ima iskustva neka pomogne... Da, pokusavao sam da iskosim igle i ovamo i onamo, ali nema vajde... :sta:

Da nemas na njima mozda 2 vretena? :sta:
 
Moj rasturac otkosa marke Kuhn.
img20140521180238.jpg
img20140521180247.jpg
img20140522191210.jpg
img20140522191252.jpg
img20140522191317.jpg
Ima 4 ruku i rastura otkos savrseno i ne ostavlja iza sebe redove,bitna stavka je i ta da svaka ruka ima ispravne zice(da nisu polomljene) jer losije rasporedjuje masu bez njih.Inace pre ovog rasturaca koristio sam DF rasturac i nikako nisam bio zadovoljan sa njim a imao je 6 ruku tako da mislim da je to vise do konstrukcije svake masine a ne do samih ruku.Sto se tice DF rasturaca ima ih dosta u mom kraju i jos nisam video ni jedan da rastura savrseno iza sebe jednostavno svi uglavnom ostave na sredini iza sebe vise mase i to nije to.Probali smo svasta oko stelovanja i na kraju je otisao u oglase,inace video sam u radu Pottingerove rasturace isto jako lepo rasporedjuju masu.
 
Ovo bi 'ladno moglo da se napravi od 3 diferencijala, jedan od Lade u sredini i dva od Mercedesa na krajevima, sa dva veća rotora na njima, taman da hvata dva otkosa.
 
Truya 86 ti imas Kuhn rasturac , to su najbolji rasturaci , veoma su visoko kotirani. Ja imam 2 komada na prodaju isti kao tvoj.


34xl3xy.jpg
2bz3uh.jpg
 
Ja imam felin rastresac postavljao sam slike ovdje na forumu kod mene je mozda vise od 15 godina i radi super jos nista na njemu nista nisam popravljao.
Dragane kojeg je zahvata ova roto kupilica i koja je cjena moze na pp.
 
prodao sam roto-kupilicu rumunima. Rumuni veoma dobro placaju te skupljace sena , pa vise mi se isplati da ih prodajem njima , na licu mesta , nego da ih saljem za Srbiju. Inace cena takve je oko 700e.
 
Ivann sve vrste šrafova po uzorku pravi jedna privatna radionica iz Nove Pazove.Javi mi se na p.p u vezi detalja ako si zainteresovan.
 
Nazad
Vrh