Recepture za spremanje koncentrata

Hrane pilice junecim koncentratom.
Hrane svinje junecim koncentratom.
Hrane svinje sa kravljim koncentratom.
Hrane prasad pilecim koncetratom.
Hrane nojeve i fazane hranom za zeceve.
Hrane svinje repinim rezancom.
Hrane koke nosilje stocnim brasnim......

Ovo je samo na brzinu,iz glave... Neke lude kombinacije.
Bavim se "time" 25 godine.
Npr,"Juneci koncentrat" sa 14 % proteina je jedno vreme bio mnooogo jeftiniji od svinjskog sa 14%.
Sleper juneceg na farmu svinja,lagano je isao.

E sad,prasad sa junecim(UREA) ,nikad nisam cuo da je iko pomislio da hrani.
Jedino ako je prase evoluiralo i stvorilo burag.
 
Pa vidi, dok sam drzao krmace, koristio sam peletirani repin rezanac u odredjenim procentima za krmace jer popuni zeludac pa se ne tove a site su.
 
Kapiram,sve funkcionise na neki nacin.
Nesto " radi posao" vise,brze,nesto sporije,manje.
Na kraju krajeva,sve su to zitarice.
 
Hvali ga komsija, za prasad koristi i lepu prasad ima zaista, nabijenu. Al to je za grover i starter, ostalo ne znam
 
Pozdrav, treba mi savet/pomoc, imam tri praseta uzeo sam ih za tov sada imaju prosek 27 kilograma, zanima me vase iskustvo sa, gebijem, patentom, cantavirom, dal i mislite ds je bolje uzimati gotovu smesu ili je bolje ds sam pravim, ako moze neko da me posavetuje da mi da neki recept da budu logicno sto mesnatiji, hvala unapred
 
Sva prasad su mesnata sada.Genetika.

Kupis gde ti je najblize.Gotove smese.
Ta prasad pojedu 3 kg hrane dnevno danas.Ukupno.
Totalno nebitno cime ces ih hraniti.Nemas farmu...
 
Čovek hoće da ih tovi, što znači da će ukupno pojesti preko 900kg hrane.
Ja koristim Patentov Immuno tov 3% premium premix, pokazao se odlično što se tiče odokativne procene mesnatosti, ali nisam nikada davao svinje na procenat mesa tako da ne znam tačno.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Od komponenti nemam nista, svejedno mi je da li gotova smesa ili ja da mesam, samo gledam da bude kvalitetno, nisam nikad gajio svinje, zato vas pitam da li da uzimam gotovu smesu ili da mesam ako mesam kako ke najbolje
 
Ja licno pravim hranu zato sto imam svoje zitarice plus dopunska smesa. Ti imas tri varijante. Prva da kupis zitarice i dopunsku smesu, druga, zitarice sojina sacma i premix i treca gotova smesa. Sve tri varijante imaju svoje prednosti i mane. Ti treba da napravis kalkulaciju sta ti je naj isplativije ili sta ce ti oduzeti naj manje vremena za pripremu.
 
Ako je do para izadje me negde na isto, samo me zanima sta je bolje od cega ce da napreduju, i kako vam se cini cantavir, on je kod mene 47 dinara izadje razlika oko 6-7-8 dinsra u odnosu da ostale smese
 
Nemoj cantavir, nisu za nista zato su i naj jeftiniji, ja sam probao cantavir za krmace i nisu htele da ga jedu a pojele bi i mene kad bi legao kod njih sta ima u njemu nemam pojma ali crn je ko ugalj
 
Nazad
Vrh