Rolo balirka.

Pošto ide cena baliranja slame, rolo bala 120×120 i koliko ide utovar i istovar?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
@Mušovac kod mene je takav sistem, samo stavi šipku u svaku rupu i ima da radi super...

@Same ja za 120x120 fiksna komora računam da ide 12-13 malih ...

Sent from my motorola edge 20 using Tapatalk
 
Kupio sam balirku krone 125 vezanje dupla špaga, na balirci je potrošen točkič što staruje vezanje,interesu je me od kog materjala je taj točkič dali je gumiran ili samo plastika i gdje ima da se nabavi.Koja je preporučena špaga za tu balirku da li je tip 500 ili 400 ili neka druga
 
Jel ova dva srafa treba da budu skroz stegnuta ili da malo obvrnem da moze opruga da radi?

I jel moze neko da mi slika ove klizace, kako treba da budu, kod mene kao da su potroseni, lupaju, ne mogu ih slusati, u pitanju je Krone 130.
Taj sraf uopste ne treba da diras ako si dirao vrati kako je bio. Lupa ti jer si zatezao, taj sraf zatezes kad ti prebaci korak lanac kao sto se meni desilo. sto vise zatezes taj sraf to ti se vise lanac popusta i preskocice ti sigurno korak u baliranju. A ako ne lupa to onda ti lezajevi udaraju kad se popnes na rudu i pogledas od gore u presu videces da ima sa po jedne strane kao trouglovi od lima koji odbijaju lezajeve sa lanca. Kod tebe su ti lancanici kao da je juce iz fabrike izasla.
 
Poslednja izmena:
Kupio sam balirku krone 125 vezanje dupla špaga, na balirci je potrošen točkič što staruje vezanje,interesu je me od kog materjala je taj točkič dali je gumiran ili samo plastika i gdje ima da se nabavi.Koja je preporučena špaga za tu balirku da li je tip 500 ili 400 ili neka druga
Plastican a ima kanal za gumu. Kupi od cevi fi 50 koliko se secam gumicu za cev od kanalizacije i navuci. Resen problem, mozes malo i lepka da stavis al ne mora. Kanap ja sam na sve balirao. Samo ako su pojedeni ti metalni tockici gde ide moraces deblji da uzmes ili da dotegnes te oprugice kod tih tockica da ih priblizis.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za one koji se malo razumeju u rol prese i u hidrauliku .Kada zatvorimo komor i kandza sto drzi komoru se zatvori i posle nekoliko sekundi hidraulicni cilidar izdigne sama od sebe kandzu sta je tu problem i kako da proverimo dali cilindar ili ventil ili sta vec ne valja
ne pusta ti traktor dobro nazad ulje. Kod mog druga nije ni hteo da zatvori komoru do kraja. Kad je promenio traktor zatvarao odlicno. Ako sam zatvori onda je sve dobro, nije dobro kad nece da zatvori pa masa pocne da gura i otvori komoru. Podmazi sve delove te osovinice sve tu okolo mozda ce da se razradi.
 
ne pusta ti traktor dobro nazad ulje. Kod mog druga nije ni hteo da zatvori komoru do kraja. Kad je promenio traktor zatvarao odlicno. Ako sam zatvori onda je sve dobro, nije dobro kad nece da zatvori pa masa pocne da gura i otvori komoru. Podmazi sve delove te osovinice sve tu okolo mozda ce da se razradi.
Resili smo to hidraulicna kocka je propustala ulje.Da nebismo sad rasturali tu kocku posto ima sto ulaza i izlaza ubacili smo blok ventile kod cilindara i sada zatvara komoru lepo.
 
Mi radimo sa mrezom ide vise mreze na slamu nego na detelinu a sto se tice nevezane bale natovarili smo vise puta sto nije vezano bez problema kada je dobo stegnuta bala tovarimo sa krokodilkom ne sa siljkom
 
Aposultno cela konstatacija od dva kanapa do nevezivanja bale.
Ti si očigledno neki pametnjaković jel?
Prvo nisam rekao dva kanapa,već više kanapa,po metru dužnom kako bih se izrazio,većina presa ima štelovanje koliko će kanapa da se omota oko bale,ko i sa mrežicom da li ćeš dva ,tri ili koliko već krugova...
A i đula ti je napisao da je i on doneo više puta balu lucerke kući nevezanu ...
Tako da mani me tih direktnih komentara bez promišljanja
 
Ti si očigledno neki pametnjaković jel?
Prvo nisam rekao dva kanapa,već više kanapa,po metru dužnom kako bih se izrazio,većina presa ima štelovanje koliko će kanapa da se omota oko bale,ko i sa mrežicom da li ćeš dva ,tri ili koliko već krugova...
A i đula ti je napisao da je i on doneo više puta balu lucerke kući nevezanu ...
Tako da mani me tih direktnih komentara bez promišljanja
takodje baliram vec godinama sa istom duzinom kanapa slamu i detelinu i seno. Tako da.... A on moze u kamionskoj kadi i da tovari vilama i kuci da donese. A moze i da umota u foliju na njivi da donese kuci isto tako. A moze i da balira na 10 metara od farme npr i da donese sa konjskom zapregom balu. A moze da balira slamu da uveze balu pa da pokrene ponovo vezivanje i da potrosi ceo kanap na jednu balu. Eto razmislio sam indirektno. pametnjakovicu
 
Plastican a ima kanal za gumu. Kupi od cevi fi 50 koliko se secam gumicu za cev od kanalizacije i navuci. Resen problem, mozes malo i lepka da stavis al ne mora. Kanap ja sam na sve balirao. Samo ako su pojedeni ti metalni tockici gde ide moraces deblji da uzmes ili da dotegnes te oprugice kod tih tockica da ih priblizis.
Predpostavljo sam da ide gumica kod mene nije bila kad sam dotjero presu.
Hvala za odgovor
 
Nazad
Vrh