Same

Znam da nije skupo, poenta je u necemu drugo. Ja sam vec ranije uradio jednosmerni klipcic za kocenje koji ide na isto crevo kao i kipa, samo ugradio T racvu sa slavinom i po potrebi prebacujem sta mi treba. Zato bi mi odgovarala da je kao standardna osim ako nema veze sa protokom ili necim trecim. I jos jedno pitanje imam za vas, da li se ulje normalno vraca nazad iz jednosmernog?

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Taj jednosmerni klip koji si ugradio verovatno opruga vraca u drugom smeru, tako da kad opruga otpusti kocnice vrati ti ulje nazad. Ovaj izvod koji imas i koji je predvidjen za hidraulicne kocnice ti je najverovatnije fabricki povezan sa sistemom kocenja traktora tako da u tom slucaju kad koci traktor koce i prikolice nemas sta da razmisljas da li si prebacio sa kipovanja na kocenje i obrnuto.. Ovako kako ti je sad mozes da zaboravis da prebacis i negde zlu ne trebalo krenes da se naginjes i hoces da ukocis a ono prebaceno na kipovanje i jos dodatno napravis problem.. Necu da sugerisem ali nije dzabe izmisljeno to, ako mozes predji na kocenje kako je fabrika predvidela..
 
Hvala svima, bitno je da ima taj aparat koji je povezan na noznu kocmicu, ostalo je lako. Probao sam bas pritisnuo spojku srafcigerom i izbacuje ulje na pritisak kocnice.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Znam da on daleko manje gazi zbog ogromnih guma, nije u tome problem. Plug za njega imam, 3x12" podesiv do 3x16", dakle 3x40cm obrtač, vrlo visok i dugačak plug. Rotodrljača je mala za njega, 2.5m Maschio, ona ne može da ga pokrije. Mogao bi ja prodati nju i uzeti neku od 3m bez problema jer su 2.5m daleko više tražene od ovih sa 3m ali ne mogu sa 3m rotodrljačom proći do kuće jer je put (zbog komšiluka koji je pokrao oko pola metra puta čitavom dužinom) širok tačno 3 metra. Traktor mi se baš svidio jer bi imao više nego dovoljno snage da ore na mojim brdima, jako je širok i dugačak i ima kočenje i naprijed i nazad pa bi bio vrlo siguran i stabilan za rad na velikim nagibima na kojim radim, nema elektronike, dijelovi mogu da se nabave i novi i polovni bez ikakvih problema (SAME traktori su definitivno najčešći zapadni traktor u mojoj regiji i šire) ali upravo ti gabariti su problem kod kuće jer ga nemam gdje ni parkirati ni okrenuti, dvorište mi je jako tijesno.

U medjuvremenu se pojavio i ovaj

https://www.olx.ba/artikal/50334548/traktor-lamborghini/

Ovo je, prema riječima prodavca, Lamborghini R3.95, dakle 95KS iz 4 klipa, oko 4.2m dugačak. Po Konedata ovo je Same Explorer 3 sa drugom haubom.

https://konedata.net/traktorit/same/same-explorer3-75-95-lamborghini-r3-75-r3-95-hurlimann-xb/

Traktor bi mi po snazi i veličini odgovarao, za cijenu se može nešto govoriti (nije ni mator, 2008. godina) ali nekako mi djeluje pohaban i zamazan. Obratite pažnju na poteznicu (slika 5), donja strana je skroz iskrivljena nadole i djeluje jako stanjena. Čudno mi je da je pohabana na tako mladom traktoru, u selu ima 5-6 Same traktora koji su svi tu oko 78-82' godište i arče se dušmanski svi redom i nijedan nema pohabanu poteznicu.
Druze ako trazis SAME-a,najiskrenija preporuka Silver 105. 6 cilindra,jak hidraulik,jako sposoban traktor,malo teze se okrece al' sve u svemu jako pouzdan.
 
Pozdrav. Da ne otvaram novu temu. Ima li netko od vas iskustva sa Same Silver 95 2009 godina?

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Pozdrav druze. Jesi imao kakvih problema sa klimom mozda? Dosta slabo mi puse,pa nisam siguran jel fali plina ili su mozda ventilatori slabi

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
 
Provjeri filtere kabine i hladnjake u kabini kroz koje duva vazduh, mozda su zastopani prasinom.
 
Pozdrav druze. Jesi imao kakvih problema sa klimom mozda? Dosta slabo mi puse,pa nisam siguran jel fali plina ili su mozda ventilatori slabi

Poslano sa mog SM-A536B koristeći Tapatalk
moze da se desi da motor od ventilatora crkne(levi ili desni) i da se zapusi isparivac od prasine,meni se desilo i jedno i drugo za par godina
 
kada se zapusi isparivac jako cesto pali i gasi kompresor klime i jako slabo hladi
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Sta moze da bude traktor radi lose na leru, digne pa spusti obrtaje od 750 na 800 pa spusti na 700 i kao samo sto se ne ugasi, kad drzi gas ne pravi problemi i lepo prima gas, u pitanju je same titan 190

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh