Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Pitao sam već jednom,al ajd opet ću.Dali ima neko od vas ovakvu sejalicu,olt sigma 3.80 zahvat.Zanima me stelovanje za pšenicu,ječam.Nemam nikakvu tabelu,a točak ne može da se okreće jer je vučni ili ima neku drugu caku za merenje količinu semena
 
Matić hvalati puno 🍺🍺🍺
Rupa sa strane jel tu gde se izvlači osovina?ako je to onda napravim ključ kockastog oblika pa rešio stvar
 
Pozdrav kolege,
molim vas za misljenje za poljostroj sejalicu, 23 baterije mislim da je, 1 disk raonik u kombinaciji?
Opruge su ispod baterije, potisak pravi na povlacenje nije kao kod imt na pritisak.

Da li moze da se pronadju delovi ili se tesko nabavljaju?

Ili je bolja opcija imt.
Dobar imt ide preko 1500 a ova ispod 1000. Radila bi u tanjiranu pripremu.
 
Добра сејалица има их две у комшилуку. Једна требала моја бити али комшија први бацио око.
 
Pozdrav kolege,
molim vas za misljenje za poljostroj sejalicu, 23 baterije mislim da je, 1 disk raonik u kombinaciji?
Opruge su ispod baterije, potisak pravi na povlacenje nije kao kod imt na pritisak.

Da li moze da se pronadju delovi ili se tesko nabavljaju?

Ili je bolja opcija imt.
Dobar imt ide preko 1500 a ova ispod 1000. Radila bi u tanjiranu pripremu.
Pa što se tiče delova to može da ti reši agria iz Subotice a sad na vašaru u Temerinu bio čovek koji pravi komplet bateriju (ulagač) za poljostroj, po meni bolja od IMT-a.
 
Pala je kupovima imt 23 reda.
Shodno tome zanima me da li u kucistu kod tocka dole, verovatno ima dva konusna zubcanika, treba nesto odrzavati, mazati? Vidim zatvoreno je i ima rupu jednu.
Hvala unapred.
 
Pala je kupovima imt 23 reda.
Shodno tome zanima me da li u kucistu kod tocka dole, verovatno ima dva konusna zubcanika, treba nesto odrzavati, mazati? Vidim zatvoreno je i ima rupu jednu.
Hvala unapred.
To ide na suvo. Jedino mozes namazati zupcanike, ali po meni to pogorsava situaciju. Mast nakupi prasinu i dere zupcanike.

Tapatalkkal küldve az én RMX3263 eszközömről
 
U zavisnosti od prupoce semena se steluje. Ako je sitnije zatvorenija ako je krupnije onda na dole. Pomeranjem te rucice ce ti se razlikovati setvena norma,bez obzira da li stelujes na drugom mestu.
 
Mjenjao sam sito na Gami,gdje sam pogriješio da se nije uklopio sjetveni aparat za čitavih 10mm
 
Amazone D7

Da li se postojeći mehanizam automatskog zatvaranja redova sjetve može podesiti da zatvara svaki peti prohod, umjesto svaki četvrti kako je sad?

Hvala

2021-10-10-09-47-02-AATSC.jpg


2021-10-10-09-47-22-AATSC.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh