Setvospremači

Svaki original FOP ima točkove, tako da su oni zamislili da se koristi na taj način.
Sad što ljudi kada točkovi propadnu više ih ne zamene ili imaju drugačije vidjenje upotrebe, to je nešto drugo.
To što neki proizvodjači ne montiraju točkove to je opet po meni više prilika da se nešto uštedi i spusti cena, nego što je to dobro.
Lično mislim da su točkovi itekako potrebni i da rotori nemaju mogućnost da održe dubinu samostalno.
Idu u tom slučaju preterano duboko, guraju zemlju, dolazi do prevelikog pritiska na njih te logično i do oštećenja.
 
Ima istine sto kazes, a ima i spremaca koji odlicno rade i predvidjeni samo na rotore da se oslanjaju.
Cinjenica je da su ta kucista prilicno lose resena, posebno ljudi koji imaju germinatore znaju tu muku.
 
plek da ga ne nazovem kuciste je kao limenka piva.
Dobre su vam limenke ako imaju 2.5mm deb'o lim.
Inače pri zameni kućišta, potrebno je namazati gumice tavatom sa spoljne i unutrašnje strane da bi se mogla prilagoditi unutra u kućištu jer nosači nisu u idealnom pravcu sa osovinom rotora. Bez podmazivanja, gumica se uštrekuje i ušice kućišta se iskrive.
Btw, ni original kućišta nisu ništa debljeg lima. Imam par sačuvanih.

Da je slabije napravljeno, jeste, da su mogli napraviti bolje mogli su. Ali ide to i ovako par godina. Pogotovo ako se dobro podesi spremač, onda deo tereta nosi daska, deo točkovi a deo rotori.
 
Poslednja izmena:
Ono sto ja imam Z&S ne verujem da je 2.5mm.
Sad sam se setio 99% takva kucista ima i komsija na Agromerkuru koji nema 400kg i nosi se na 8 kucista koja su po prilicno dobila za manje od 10godina i spremanja 15-20kj godisnje.
Sto neko rece manila ga unisti.

Tupanjcu sam se divio, jbt to kad idu kroz selo i drljaca u transportu rotori se okrecu ali bukvalno.
 
Zna li neko za uljudan spremac oko 5m?imam 6.5,ali mi je za ovaj traktor kod nas malo poveci.pa ili bi menjali ili prodali.
 
@sinisa1979 jesu to kucista za lezajeve UC 204? I da li ih ima u toj varijanti? Mislio sam da preradim kod mene na spremacu, da stavim takve. Ove sto imam brzo propadnu a mislim jer je kuciste lose pa puno zemlje prolazi do lezaja.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Bez rotora ne vredi.a i zao mi kratiti ovaj moj.za sad ponuda dosta ogranicena...cekamo do daljnjeg.
 
@sinisa1979 jesu to kucista za lezajeve UC 204?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Ne, to su kućišta za standardne 6204 ležajeve. One dve veće gume su zadužene da ležaj bude podesiv u kućištu tj da se ponaša kao UC. A manja guma (doduše ne ta što se nazire na slici) je zadužena za zaštitu od prašine i zemlje. I baš tu gumicu, od sve male privrede, Živko i sin prave tj imaju najbolju. Ako nju ne postaviš kako treba ili ako ne postaviš adekvatnu gumicu, onda brzo nastrada ležaj (1-2 godine) koji god da staviš. Probao sam i FAG i SKF i da ostavim sa jedne strane zaštitu od ležaja... džaba.
Koji spremač imaš?
 
Zmaj spremac nekad je prodavao MBV vrsac. Imam te uc204 lezejave i ono njegovo kuciste ali je jako lose, stavljao sam i skf i opet propadne posle jedne-dve sezone. Ovako je kod mene kao na slici, i to kuciste je sa zadnje strane skroz otvoreno, i tu ulazi zemlja i sjebe lezaj.
11d0456629a305be78e5b8054b7d84ca.jpg


Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Pa zatvori ga,parce lima probusis dve rupe i gotovo

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ја би пре подметнуо парче гуме,и кад се стисне да се лепо упресује под кућиште, и нема уласка ни земље ни прашине.
 
Ursus 160.za prvi prohod je ok,ali za drugi mu je potesko.vuce on,ali na knap,
-jos ako je malo vlaznije...
 
Nazad
Vrh