Soja 2023

Kraljica,danas zavrsio sto se moze vrsiti,sutra obidjem zadnju parcelu da vidim kako izgleda,ali najverovatnije desikant ce raditi ....Prinos dosta veci nego sto sam ocekivao,tj veoma zadovoljan.Zrno inace veoma lepo,ostavljeno za seme,no smanjicu povrsine pod sojom za sledecu godinu.





 
Ми за следећу годину мењамо асортиман и поред Апола, убацићемо још једну до две сорте касних сорти, које смо запсотавили из неког разлога...Ведни и вероватно поново Паладор...такође ћемо сетву померити за Мај месец са краја Априла, како смо до сада радили.....
 
Ми за следећу годину мењамо асортиман и поред Апола, убацићемо још једну до две сорте касних сорти, које смо запсотавили из неког разлога...Ведни и вероватно поново Паладор...такође ћемо сетву померити за Мај месец са краја Априла, како смо до сада радили.....
Ne bi ti preporucio Palador... Pucaju mahune katastrofa! Probaj kraljicu.
 
Последње три године сејем Краљицу и Венди.
2021. Краљица 1700кг/кј (сетва 01.05) Венди 2000кг/кј (сетва 20. 04)
2022. Краљица 1350кг/кј (сетва 03.05) Венди 1600кг/кј (сетва 24. 04)
2023 Краљица 1850кг/кј (сетва 06.05.) Венди 2450кг/кј (сетва 20.04)
Надао сам се да ћу нешто каснијом (можда је требало још касније) сетвом испеглати разлику. Прошле година нисам имао већих проблема са Венду (жетва око 10. октобра) али нисам ни чекао да сваки лист и махуна сазри (Влага по сећању око 12%. За следећу годину остављено семе само од Венду.
Покушаћу да набавим нешто семена АНГЕЛЕ (мислио сам да је домаћа, међутим на Доброј земљи из 2014. кажу да је RWA. Комшија је прошле године остварио принос око 2000кг/кј, има нешто дужи период вегетације а ове године исто изгледа фантастично, мислим да ће ове недеље скидати
 
Ove kasne imaju bolji rod ali ako krenu kiše, gotovo je. Prošle godine mnogi bacili buđavu u kanal.
 
Prošle godine sejao 15 i 20-og maja i bila odlična soja.
Buđava i nikakva je bila ona iz redovnih rokova setve zato što je bilo dosta kiše u septembru i te soje su retrovegetirale i onda su morali još da čekaju sa vršajem.
 
Zavrseno sa sojom,ove godine sam radio dzabe. Na kraju prosek 1300kg/ha.
379642515_325880556702434_479535969098808579_n.jpg
 
@Goran Ilinci Jel ogled na istoj parceli radjen izmedju te dve sorte ?.
Jer vidis ja sam imao prosle godine wendy na istoj parceli,predusevima,djubrenjem i hemijom,i nikad vise wendy.
 
Falilo joj to sto je pored Kraljice i Hogar sorte najvise retrovegetirala,a prinos je cak bio nesto manji od njih.
 
Hogar 1650 kg/j ....sejano 24.04, bez grama prehrane, oparan jedanput, skinuto 18.09.
 
Kakva je situacija sa cenom soje? Ja sam na polovini žetve, ima parcela gde su odlični prinosi, ali ima gde je i loše. Prinos od 2,2-4,2t/ha. Beluga i konektor su baš dobre, dok su wendi i vinka podbacile
 
@Goran Ilinci Jel ogled na istoj parceli radjen izmedju te dve sorte ?.
Jer vidis ja sam imao prosle godine wendy na istoj parceli,predusevima,djubrenjem i hemijom,i nikad vise wendy.
2021 i 2022 na istoj parceli, 2023 na različitim...
Da, video sam proteklih godina da se kod nekih, Wendy čudno ponašala. Na sreću ja nisam imao taj problem ali sam 2021 prskao kanal sa totalom i iako u vegetaciji se nije video problem, u žetvi je 3-4 reda ostalo zeleno pa i kad sam je vršio posle 3-4 nedelje, seme je bilo katastrofa, buđavo, deformisano... Moguće da treba posebno voditi računa o herbicidima i vremenu njihove primene kod ove sorte...
 
Peet moze u pp koji je prosek kod vas u okolini ?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh