Subvencije u poljoprivredi za 2024 godinu

Najbolje je bilo osamdesetih, bez ikakvih papira, eAgrara i subvencija! Dobre cene naših proizvoda, povoljni inputi, nikakvi papiri, tragovi, podaci... Ovako nas polako ali sigurno faćaju za kojones, gotovi smo! Jebeм ja njegovu subvenciju ako dođe i broji mi stabla u komad, treba mi knjigovođa za na teren, da meri, broji i računa svaki drugi dan i unosi kako se koje stablo osuši u eAgrar. Ozbiljno razmišljam o opciji da batalim RPG. Ko nekad bez subvencija i cepaj dok može. Bar neće niko da me zajebava za moj znoj u mojoj dedovini, mršupčkmtrnu!
 
Najbolje je bilo osamdesetih, bez ikakvih papira, eAgrara i subvencija! Dobre cene naših proizvoda, povoljni inputi, nikakvi papiri, tragovi, podaci... Ovako nas polako ali sigurno faćaju za kojones, gotovi smo! Jebeм ja njegovu subvenciju ako dođe i broji mi stabla u komad, treba mi knjigovođa za na teren, da meri, broji i računa svaki drugi dan i unosi kako se koje stablo osuši u eAgrar. Ozbiljno razmišljam o opciji da batalim RPG. Ko nekad bez subvencija i cepaj dok može. Bar neće niko da me zajebava za moj znoj u mojoj dedovini, mršupčkmtrnu!
Sa ovim cenama proizvoda nasim, sve zalosno, ko ne bude da povecava povrsine i ne koristi sve max od povracaja i subvencija nema ga nigde. Na to se ide, da svi koji ostanu da rade zemlju budi u pdv....
 
Dali to znači da će subvencionisati samo poljoprivrednike koje uplaćuju PIO?
 
Ja iz ovoga sto je postavio kolega Dime ne vidim da se igde pominje da samo ko uplacuje PIO preko poljoprivrede ima pravo na subvencije.
 
јединствени број који додељује Централни регистар обавезног социјалног осигурања и лични број осигураника, у складу са законом којим се уређује централни регистар обавезног социјалног осигурања (у даљем тексту: Централни регистар обавезног социјалног осигурања);

Potreban je broj koji dodeljuje obavezno socijalno osiguranje, zar ne?
 
Najbolje je bilo osamdesetih, bez ikakvih papira, eAgrara i subvencija! Dobre cene naših proizvoda, povoljni inputi, nikakvi papiri, tragovi, podaci... Ovako nas polako ali sigurno faćaju za kojones, gotovi smo! Jebeм ja njegovu subvenciju ako dođe i broji mi stabla u komad, treba mi knjigovođa za na teren, da meri, broji i računa svaki drugi dan i unosi kako se koje stablo osuši u eAgrar. Ozbiljno razmišljam o opciji da batalim RPG. Ko nekad bez subvencija i cepaj dok može. Bar neće niko da me zajebava za moj znoj u mojoj dedovini, mršupčkmtrnu!
Kod nas vec par godina na otkupnom mestu za kajsije nece da ti prime robu ako ne doneses potvrdu da ti je domacinstvo u aktivnom statusu, br poljoprivrednog racuna za uplatu i biljnu proizvodnju. Tako da nemas mnogo izbora hoces li registrovati gazdinstvo ili neces.
 
Verovatno im je broj iz CR-a potreban radi statistike da vide koliko nosilaca placa doprinose, po bilo kom osnovu, pa ce mozda iduce godine biti uslov
Mislim da ce nas iseci odmah ove godine,izbori prosli imaju apsolutnu vlast. Sva udruzenja pod njihovom kontrolom, sta vise pricati.
 
A da nije to zbog povezanih lica? Jer ako uzmes zemlju u zakup od pravnog lica oni potpisuju izjavu da niste povezana lica i da nisi zaposlen kod njih?
 
Kod nas vec par godina na otkupnom mestu za kajsije nece da ti prime robu ako ne doneses potvrdu da ti je domacinstvo u aktivnom statusu, br poljoprivrednog racuna za uplatu i biljnu proizvodnju. Tako da nemas mnogo izbora hoces li registrovati gazdinstvo ili neces.
Ma i ovde, ali uvek može za keš (za sada).
Samo, šta planiraju sa ljudima koje bace u pasivu, to mi nije jasno? Šta, ne mogu da prodaju ono što proizvedu? Od čega će ljudi živeti 5 godina?
 
Kad si u pasivnom gubiš pravo na subvencije ali prodaješ i dalje svoju robu bez problema koliko sam shvatio. Navodno ako ne podneseš molbu-zahtev ostaješ 5 godina u pasivnom. Ako podneseš i valjda ako se smiluju mogu da skinu na godinu dana pasivni status.
 
Drugar je pričao sa nekim iz PSSS-a oko toga pa je ovaj preneo meni a ja nisam sve detalje pohvatao, uglavnom znam da je rekao da i dalje funkcionišeš ali nemaš pravo na subvencije naredne jedne ili pet godina.
Valjda je svima navika da traže aktivni status, ali nije nužno za trgovinu da bude aktivni. Tako sam ja shvatio a i ima logike. Ne mogu ti ugasiti proizvodnju ali mogu da ne daju subvencije.
 
Pa kako da prodam ako mi otkupna nesta traže potvrdu o aktivnom statusu?
Traže aktivan status da bi znali da li su u obavezi da Vam isplate i PDV od 8%, jer ako niste u aktivnom statusu ne smeju tih 8% da koriste kao odbitni PDV. Ukratko, ako im predate robu za 100 din, nemaju obavezu da Vam isplate još 8 din PDV.
 
Nazad
Vrh