Suncokret 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja konacno skinuo danas ns 111,katastrofa,1550kg po jutru a izgledao kao lutka,prosle godine imao 2100kg po jutru,menjam seme,ajd da cujem vase misljenje koji valja a da je malo ranija sorta
 
Vec sam pisao da nesto nestima sa domacim hibridima.Kod mene su se najbolje pokazali Dolbi i Delfi .Arena je standardno dobra ali nisam ove godine nabavio seme.
 
ja sam ove godine sve sejao dolbi i zadovoljan sam jer prosle godine na jednoj njivi imao pola dolbi pola 111 dolbi sam uradio a 111 posle tri nedelje i imao upola manje nego dolbija 111 imao lepe glave i sve super ali okolo puno zrno a sredina sve prazno i rekao sada i nikada vise 111 :nono:
 
evo slke selektiranja gricka usluzno jednom prijatelju iz kovacice

2074wle.jpg


2yjpp3b.jpg


2h6sun5.jpg


anyfpg.jpg

3zl79.jpg
 
ne to je je jedan lokalni kauboj svi verovatno imate takve kad se nesto radi on se ogrebe pivo i cigaru.
pa reko pored toliko pametnih ljudi nemora bas on na net.
 
@kloki

A gde si nabavio taj selektor?
Čini mi se da je jako funkcionalno rešen.
Koliko ima separacija?
 
E moji forumaši.Danas me zovu iz zadruge da su mi isplatili suncokret na konačnu cenu od 16din plus pdv=16.8din :zli: :zli: :zli:
 
sa njive su ga otkupljivali po 35 din takav kakav je a rodi isto ko obican i isti je posao.

a selektiran 50 60 70 kako kad prosle god je bio i 100din u jednom trenutku.
 
Ja ga nisam ni sejao i nisam se pokajao... A kanda ga necu sejati ni dogodine!
 
Stric danas pokosio postrni suncokret (posejan posle skidanja jecma) i bilo je 1150kg po jutru! Svi se cudimo kako je toliko rodilo!?! :sta:
 
ovi u mom ataru su prošle godine imali oko 1000kg tog postrnog suncokreta. Posejali opet ove godine, nikao svaki 50, sredila ga suša
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh