Teske drljace

Gledam ove drljače Tupanjac i njihove dimenzije i težine, pa sam primijetio da nije ista težina po metru zahvata kod raznih širina drljače. Razlika je do 37 kg po dužnom metru, ove veće su lakše od manjih po dužnom metru. Dosadno mi pa moram nešto računati🤣
 
Gledam ove drljače Tupanjac i njihove dimenzije i težine, pa sam primijetio da nije ista težina po metru zahvata kod raznih širina drljače. Razlika je do 37 kg po dužnom metru, ove veće su lakše od manjih po dužnom metru. Dosadno mi pa moram nešto računati🤣
A je l' si razmisljao sta se razlikuje u tim drljacama razlicitih sirina ?
 
Meni najvise bode oci sto spoljnja krila nemaju piramidu na sebi pa je logicno da ona sirine 4 metra ne bude tacno 1.5 puta laksa od one sirine 6 metara.. Materijal u krilima je isti, klinovi su isti.. Jedina ojacanja mogu da se radi na piramidi i kacenju jer je ukupna tezina veca..
 
Moze se i napraviti univerzalni teg, vise komada, kad ti treba kacis ga na traktor, kad ti ne treba spustis ga na drljacu.. 😂 Mada nezgodno je malo, 37 kg je razlika po duznom metru..
 
Pazi moguca je i greska u kucanju, ljudski faktor.. Mislim da Miladin nije merio svaku drljacu nego je procitao specifikacije, svakako je preporuka oterati na bazdarenu vagu i proveriti svojim ocima..
 
More biti da specifikacije nisu tačne, nije to neka ogromna razlika, uglavnom su ove manje teže zbog piramide, najbolja je proba prije kupovine da ne bude kao kod mene da je jedva vuče traktor😁, pa je valja trpiti 3g do prodaje, valjda se nešto i zaradi🤣
 
Prednju dasku podesiti na manji otpor vazduha
Matiću to nije potkradena greška, znao sam ja da je ona prevelika za moj traktor, ali prevagnula niska cijena, ko velim bolje uložiti u novu jeftinu drljaču nego da pare propanu u banki.
 
Definitivno je moram prodati posle 3 g, ili kupiti jači traktor, a šta će biti za 3g to ću vidjeti kad dođe vrijeme.
 
Nazad
Vrh