Traktorska bušilica za rupe namenjene sadnji voćaka

POMOC ! Ja sam juce otvorio jedan diferencijal od forda siere i zbunio se :sta: sve se unutra
okrece. Molim Vas ako moze vise detalja sta treba uraditi tj. izvrsiti blokadu ?
Ujedno imam problem i sa poluosovinom koja ISPADA iz kucista . Ona bi koliko sam svatio
treba da bude pogononska . Nadam se nekom savetu .... Ram je urdjen ali ostalo ....? :sta:

Ovo video mogao bi ti pomoci
http://www.youtube.com/watch?v=k9mE7kjWftY

- - - - - - - - - -


Jesi li povario poluosovine ili imas neki drugi nacin kako da blokiras diff ?
 
samo povaris one male zubcanike za one vece(konusni i tanjirasti ne diras)masu obavezno zakaci za te zubcanike sto varis da nebi ostetio neki lezaj
 
Kad bude aktivan svrdel okaci neku sliku ili neki video klip da vidimo kako to izgleda
 
020220133445.jpg

Sirina ovog svrdela je 45 cm i bice prikacen na mercedesovog 123 diff
 
Juce zavrsili traktorsku busalicu za rupe .
Probamo par rupa sa jednom burgijom sve ok , sa drugom manjom burgijo pri izvlazenju iz druge rupe ne ide. Okrece se burgija ali traktor ne moze da je izvuce iz zemlje.
U sledecem pokusaju dizanja osta mi burgija u zemlji . Iz diferencijala se izvukla poluosovina.
Pespa jesi li svoj diferencijal doradjivao da ne moze da se izvlaci poluosovina ?
 
Svrdel jos nije pusten u rad , a poluosovinu planiram da je povarim za diff
Jesi li ti poluosovinu povario za diff , kakav diferencial imas ?
 
Diferencijal sam kupio na otpadu rekose da je od micubisija .
Kupio sam ga jos prosle god. trazio diferencijal kod koga mogu da se skidaju poluosovine.
Kod majstora sam odneo rekao je da ce nesto variti i odraditi poluosovinu na kojoj mi je burgija nekakav osigurac da se vise ne izvlaci.
 
Doki16 burgija je ok jer opruga koja privlaci diferencijal radi dobro svoj posao.
Na slikama se ne vidi najbolje ali cinimi se da je spirala na tvojoj burgiji iz jednog dela ili nije?
 
Busilica je samo testirana ,izbusila svega desetak rupa.
Opruga se dobro pokazala ,drzi spiralu uvek vertikalno.Treba je samo malo doradit,zamenut ravan deo opruge komadom lanca.
Spirala je iz 6 prstenova,zavareni su jedan na drugi i onda razvuceni po cevi.
 



Ovako nešto se kod mene pokazalo vrlo dobro. Bez ikakvih opruga, kućište se može odvojiti od burgije, sklapa se zgodno za transport. Planiram ovako napraviti i sebi.

-Milan
 
Da li je neko od Vas video neku fabričku polovnu ili skroz novu bušilicu s obzirom da mi treba za oko 30 000 rupa sumnjam da bi ove iz domaće radinosti izdržale toliko. Trebalo bi da izbuši sa burgijom 600 mm veći deo za sadnice a oko 3000 sa 200mm za ogradu. Doduše ove godine će bušiti polovinu a naredne polovinu ali ako mi usred sadnje sa 20 čoveka u nadnici crkne burgija nagraisao sam a rupe ne mogu bušiti puno ranije osušiće se. zato bih neku bolju, i naravno malo skuplju varijantu, pa ako neko zna neka javi.
 
ali ako mi usred sadnje sa 20 čoveka u nadnici crkne burgija nagraisao sam a rupe ne mogu bušiti puno ranije osušiće se. zato bih neku bolju, i naravno malo skuplju varijantu
,

Imati bolju burgiju je uvek bolje i sugurnije, naravno.
Samo mislim da je teško naći takvu koja se sigurno neće pokvariti, kojoj sigurno nešto neće pući.
Ja bih radije obezbedio neku rezervnu nego bio baš siguran da neka skupa burgija neće izdati.

A ako je i hommade burgija, ako je masivna, reduktor da nije diferencijal od nekog auta već neka ozbiljnija varijanta, spirala da nije od nekog tankog lima (makar 6mm debljine) postoji realna šansa da izbuši tih par hiljada rupa u sezoni bez problema. Naravno i pod uslovom da ne buši u nekom kamenu, žilama i tako.
Ali, rekoh, ne bih ja kretao sa tolikim radnicima sa samo jednom burgijom pa neka je i najskuplja.
 
Najčešće su 3:1 a ima ih dosta i 4:1.
Ja bušim sa 2:1, jeste malo brže nego što je idealno, takav reduktor imao, onaj sa starih tarupa, ali može.
 
,

Imati bolju burgiju je uvek bolje i sugurnije, naravno.
Samo mislim da je teško naći takvu koja se sigurno neće pokvariti, kojoj sigurno nešto neće pući.
Ja bih radije obezbedio neku rezervnu nego bio baš siguran da neka skupa burgija neće izdati.

A ako je i hommade burgija, ako je masivna, reduktor da nije diferencijal od nekog auta već neka ozbiljnija varijanta, spirala da nije od nekog tankog lima (makar 6mm debljine) postoji realna šansa da izbuši tih par hiljada rupa u sezoni bez problema. Naravno i pod uslovom da ne buši u nekom kamenu, žilama i tako.
Ali, rekoh, ne bih ja kretao sa tolikim radnicima sa samo jednom burgijom pa neka je i najskuplja.

Evo ja mogu iz licnog iskustva da ti predlozim a ti odluci jel ti pije vodu.

Obzirom da sam jesenas dizao vocnjak a da imam u planu jos ove jeseni (u pitanju je cca oko 10.000 stabala) nisam hteo da se igram nego sam kupio od ljudi koji to prave dugo i imaju dosta iskustva.

Busilica je ozbiljna, masivna, diferencijal je bar duplo veci ako ne i tri puta od tih iz automobila, burgije takodje masivne i jake, ima podesavalje ugla busenja u slucaju nagiba i ne treba niko da ide za traktorom nego sve radi jedan covek.

Ja sam moju platio 650 evrica sa burgijama fi 200 za stubove i fi 400 za rupe i prezadovoljan sam. Izbusila je kod mene 4.000 rupa i jos kod nekih drugara minimum jos 5-6.000 i nije mrdnula.

Najveca fora je sto je prenos odlican i traktor (558 konkretno) bukvalno radi na leru dok busi i ne oseca veruj mi.

Napomenuo bi da je na terenu bilo i zila i kamenja i kojecega ali busilica je odradila poso za medalju i ni jednog momenta se nije zaglavila.

Ako neko hoce broj nek se javi na pp jer ne znam da li smem da ga postavim da ne bude reklama posto ljude i ne poznajem ali alal im ::novac::...
 
Nazad
Vrh