Trenutna cena soje na tržištu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Skoro na svim berzama pad cene soje u odnosu na Mart mesec kad je imala neki vrh. A sto se tice nas, ovde je sve moguce.
Ja sam prodao 20 t pocetkom ovog meseca po 33 din sa pdv-om, s tim da nisam platio lezarinu.
Evro jesenas se kupovao za 108 din, sad sam ga kupio po 99 din.
Dvoumio sam se dugo al sam ipak doneo odluku prodati.
 
Ja sam danas prodao 10 tona po 33 din za tekuce troskove, u zetvi sam raunao orjentaciono 3 kg soje za evro i to mi je bilo dovoljno. Sve preko toga je cist dobitak po meni, ali cu ipak sa jednim delom sacekati jos par dana pa ako puknem pukao sam, necu se nervirati. Treba probati i izvuci visu cenu ali ne treba biti alav!
 
Napokon mali oporavak na tržištu sa katostrofalnih 31 din danas počeli da nude 33 din.Čekamo i dalje
 
To je mala cena ja sam proletos moju utapao za 33-35 i semensku za 40-42 dinara pitam ih kako je trziste sa sojom pre mesec dana na jednom mlinu kazu mi traze je kao mleko.
 
Jel neko nacuo neku cenu onako na grubo blizu je zetva.Danas mi jedan otkupljavac rekao da soja bas neku perspektivu ove godine nece imati susa je ucinila svoje a cena ce biti manja od suncokreta negde ispod 30 dinara,izgleda da ce bolje da se prodje sa suncokretom i ove godine.
Opet se nadam da ce dozvoliti pravim kupcima http://www.poljopartner.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=7796&Itemid=1 da kupe nas nemodifikovani proizvod po nekoj ceni oko 350 eura/toni
 
Pa bilo bi dobro da bude ta cena ova susa je smanjila prinos bar kod jer su nas neke kise obilazile... sve opet zavisi od Viktorije
 
Na našu sreću ne zavisi sve od viktorije i sojaproteina. Da zavisi bila bi ona mnogo jeftinija. Jednostavno imamo robu koja je tražena i koja ima kvalitet. Problem nam stvara nedostatak stočnog fonda, tako da nam je taj izvoz jedina opcija da dobijemo pravu vrednost za proizvedenu robu.
Da je država iole pametnija, mogla bi da ulaže više u organsku proizvodnju soje, da dobijemo još traženiji proizvod. Spaljivanje korova propanom je potpuno ekološki prihvatljivo i mislim da ima budućnost. Treba samo usavršiti tu inovativnu operaciju u ratarskoj proizvodnji.
 
Pre tri dana sam prodao soju koja je lagerovana na silosu po 34,5 dinara sa 5%.
Isti dan mi u drugom silosu gde takodje imam lager nudili cenu od 33,0 din/kg sa 5%.
Sta reci, konacno jako je bitno kod koga se ista lageruje. Znam da cu ove godine voziti soju i 50 km od kuce samo da izbegnem lihvare!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh